Články / Seriály

Pořadatelská: Honza Šinko (Místní Borci, Pilsen Busking Fest)

Pořadatelská: Honza Šinko (Místní Borci, Pilsen Busking Fest)

redakce | Články / Seriály | 18.04.2023

Honza Šinko se na lokální scéně pohybuje více jak dekádu, kdy se stal jedním ze zakládajících členů plzeňské nezávislé promotérské guerilly Místní Borci. U té až doposud jako jediný zůstal a začal se více věnovat pořádání festivalu Pilsen Busking Fest, který letos uvede desátý ročník. Místní Borci za tu dobu uspořádali na 250 akcí a zaměřují se na nezávislou hudební scénu. Co chystají?

Co chystáte další dny a týdny?
Vzhledem k tomu, že už by se mělo pořádně oteplit, tak se chystáme s kolegy z Pilsen Busking Festu na tradiční tři zahřívací akce, tzv. Busking Párty na různých místech v centru Plzně. První se uskuteční na moje narozky 25. 4. a kromě místních písničkářů zahraje například dubový projekt Dub Leafs a hlavně An Eagle in Your Mind a Fleuves noirs z Francie. Celá akce se žánrově rozvine od písničkářů přes dub až k psychedelickému rocku. Druhou zásadní v nejbližším období bude multikulti akce, kde vystoupí zbrusu nová kapela lidí z Kayo Dot nebo Secret Chiefs 3 s názvem Ultraphauna, která hraje skutečně nezařaditelnou směsici stylů od world music přes prog metal až po avantgardu. Akci ještě vyšperkují turbofolkaři Trikosis a world music/folk Legiana Collective z Holandska.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Kdo by to byl čekal, v poslední době mně nejvíce nadchl vlastní koncert, kde se představili A Deer a Horse z USA a Youff z Belgie. Hudba obou kapel by se dala částečně zařadit do noise rocku, ale každá na to šla vlastně úplně jinak. ADAH měli naprosto úžasnou strukturu songů a velký cit pro „písničku“, kdežto Youff byli o poznání tvrdší, hlučnější a hlavně šílenější. Co kapely ale spojovalo, byli výrazní front(wo)mani, kteří projev často doplňovali o různé škleby či neurotické pohyby. Jo a příště už si ty špunty opravdu vezmu!


Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit?
V Plzni je ten promotérský svět celkem roztříštěný a každý z nás už pořádá jen pár akcí za rok. Každopádně bych doporučil lidi kolem bývalé zkušebny na Roudné, kteří si říkají U Toutatise (akce pořádají většinou v klubu Družba) a pořádají víceméně hardcore, crust, pv akce nebo nově vzniklé Good Boyo booking, kteří se stylově pohybují v podobném rybníčku jako Místní Borci, a bude tak třeba se trochu korigovat, ať si moc „nekonkurujeme“. Občas jsou skvělé koncerty v Divadle Pod lampou nebo v klubu Anděl, kde se o pořádání stará tamní produkce.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Řekl bych, že jsem závislý, a může za to jistě pouze nutnost s nimi pracovat, protože lepší forma propagace prostě není… Používám hlavně Facebook, trochu Instagram a Youtube. Na Tik Tok se opravdu nechystám, radši svá data přenechám Sorosovi s Gatesem.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejraději do pivního bistra Pivstro nebo do restaurace 12. Ale jinak chodí jídlo často za mnou díky Woltu.

Info

Místní Borci
Facebook

Pilsen Busking Fest
web

Živě:
Busking Párty #1: Fleuves Noirs (FR) + An Eagle in your mind (FR) + DubLeafs + Rodan + Anna Marie Hušková
25.4. 2023, 20:00
U Branky, Plzeň
fb event

foto © se svolením Jana Šinka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Michal Wróblewski

redakce 03.10.2023

Letošní heslo festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem, který proběhne na sedmi různých místech v Hradci Králové, je Vlny Radosti. Co na to dramaturg akce?

Kam na rajz s kolektivem crave

redakce 02.10.2023

Crave si neklade limity, just pure love for the music. Craving raving? Rave at crave.

Tak daleko, tak blízko: Kaja Draksler

redakce 28.09.2023

Stala se letošní rezidentkou královehradeckého festivalu Jazz Goes to Town a v jeho rámci uvede speciální koncert.

Pořadatelská: Karolína Horáková (Melodka)

redakce 27.09.2023

Brněnský hudební klub Melodka čeká stěhování, ale taky nabitá sezóna ve stávajících „starých“ prostorech.

Tak daleko, tak blízko: Chris Corner (IAMX)

redakce 24.09.2023

V projektu IAMX se potkávají neučesané taneční beaty s uhlazenými melodiemi. Jak uhlazené je jeho okolí, kam chodí na kávu a kde se rád baví?

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace