Články / Seriály

Pořadatelská: Michal Wróblewski

Pořadatelská: Michal Wróblewski

redakce | Články / Seriály | 03.10.2023

Letošní heslo festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem, který proběhne 10. až 14. října 2023 na sedmi různých místech v Hradci Králové, totiž Vlny Radosti, spojuje dva významy: pohyb a pozitivní emoce. „Hudba vzniká prostřednictvím pohybu a neustále se proměňuje, stejně tak se vyvíjí i žánry, konvence a vnímání hudby samotné," prohlašují organizátoři, mezi nimiž je i skladatel, saxofonista a dramaturg přehlídky Michal Wróblewski. Kam se chystá, vyjma východních Čech?

Co chystáte další dny a týdny?
Letos v rámci festivalu Jazz Goes to Town opět chystáme spoustu skvělých evropských těles, které v Česku vystoupí poprvé, kromě toho dva rezidenční programy a také koncerty českých souborů. Headlinerem je zcela jistě Trondheim Jazz Orchestra, dále se velice těším na sólový koncert Kaji Draksler nebo berlínské Speak Low, každopádně věřím, že celý program bude stát za to.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Velmi mne nadchla dramaturgie festivalu Respect, společně s koncertem Kali Malone v Los Angeles se jedná o dvě akce, které mne letos nejvíce hudebně zasáhly. Dále mám dva čerstvé hluboké zážitky z účinkování na premiéře opery Trilium X Anthonyho Braxtona v Doxu a tradičně z úžasných Ostravských dnů.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Podporuji koncerty v klubu Punctum, Jazzbar v Paláci Akropolis, festival Alternativa, mimo Prahu potom například Divadlo 29 v Pardubicích, klub Ponava v Brně nebo koncerty, které v Ostravě organizuje Martin Režný. Nutné je slyšet mladou českou scénu kolem Ma Kolektivu. Například kapely Uthando, Jungle Debris, Rusty Cowboys, Maomah a mnoho dalších.


Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Celkem pozitivní. Snažím se je využívat tak, aby pro mne nebyly toxickým prostředím – udržuji kontakt s přáteli, kteří žijí daleko, sdílím věci, které chci sdílet, zvu na koncerty, propaguji akce atd.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejraději chodím na jídlo v Brně, a to do indicko-nepálské restaurace Buddha.

Info

Jazz Goes to Town
10.–⁠14. 10. 2023
Hradec Králové
web festivalu

foto © se svolením Michala Wróblewského

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace