Články / Seriály

Pořadatelská: Ondřej Kubíček

Pořadatelská: Ondřej Kubíček

redakce | Články / Seriály | 10.04.2022

„Chceme klást důraz na koncerty zahraničních kapel, ty jsou pro nás teď důležitý,“ říká Ondřej Kubíček z týmu dejvické Klubovny, když se bavíme (nejen) o jejích dubnových akcích. A není jich málo, zároveň je dobré připomenout, že stejný tým stojí i za festivalem Povaleč. Ten se odehraje na počátku srpna a zrovna v tuhle dobu se můžete přihlásit a stát se posilou tamní komunity, mrkněte na jejich web. Ondřej se nám taky svěřil s tím, co zajímavého v poslední době viděl a slyšel nebo koho by bylo dobré podpořit z dalších promotérů. Koncerty!

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?

V dubnu budeme mít první koncerty zahraničních kapel po víc než dvou covidových letech! Je to příjemný obohacení našeho provozu a už se těšíme. V půlce dubna, čtrnáctého, zahrajou vídeňští Thirsty Eyes, kteří když mě kontaktovali, o sobě napsali, že jsou punk. Nicméně mě připadá, že k punku mají docela daleko, spíš bych řekl, že kombinují indie, rock, rock'n'roll, ale je tam cejtit i country nádech. Berou si ze všeho něco, každopádně maj hodně charismatickýho frontmana a jejich shows bejvaj dost živý.

Jen o den později k nám přijedou polští Body Package, kteří šikovně kombinují trip hop s postrockem. Píseň, která začíná minimalisticky, zvukově zajímavými, táhlými tóny, se na pozadí ženského zpěvu nenápadně překlopí v kytarovou hlukovou lázeň. Tak nějak bych charakterizoval jejich typickej track.

A do třetice na konci dubna, osmadvacátého, se uskuteční rok a půl odkládaný koncert polských progressive jazzových Immortal Onion. Výhoda toho několikerého odkládání, jehož útrapy asi každej pořadatel z posledních let dobře zná, je, že kapela se mezitím hodně vyhrála, prosadila se na mezinárodní jazzové scéně a stihla dokončit aktuální album, který vydá jen šest dnů před vystoupením u nás. Takže myslím, že tenhle koncert bude fakt instrumentální špíl!

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?

Nedávno jsem byl v Underdogsʼ na Maybeshewill a ti byli podle očekávání skvělí. Ale co mě nadchlo, byli před nimi hrající Tribe-J. O týhle kapele jsem věděl spíš pasivně, ale naživo to byl opravdu zážitek. Stylově, zvukově, ale i instrumentálním provedením mi připomněli izraelské trio Tatran, který považuju za světovou špičku žánru „kytarový power jazz s postrock atmo šmrncem“. Z toho plyne, že Tribe-J jsou fakt top. O to větší radost mám, že pravděpodobně už brzo zahrajou kde jinde než u nás v Klubovně, detaily zrovna ladíme.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?

Aktuálně mám lístky na Beardymana do Lucerny - naživo jsem ho ještě neviděl, ale je to beatboxový mág s looperem, navíc jsou podle videí na netu jeho koncerty hodně zábavný, prokládá tracky různýma průpovídkama a scénkama. Pak mám lístky na Moon Hooch, které pozvali Mladí ladí jazz, bohužel se koncert přesunul na podzim. Ale to jsou moji oblíbení tanečně jazzoví experimentátoři se dvěma saxofony a bicíma. Moc rád bych viděl, co předvede Mezerg v Akropoli, brilantní pianista, kterej dokáže vytvořit instrumentální live electro one man show, přičemž používá snad všechny končetiny, co má. Navíc taky trochu blázen v tom nejlepším smyslu slova. No a Black Midi, které znovu pozvali Heartnoize, asi netřeba přibližovat.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?

Pokud nemáte člověka přímo na PR určeného, sociální sítě jsou bohužel důležitou a nedílnou součástí pořadatelský profese, protože bez nich se o vašich akcích nikdo nedozví. Já tak na sítích trávím mnohem víc času, než bych chtěl, je to takový nutný zlo. Ne že bych byl vyloženě odpůrce, ale všeho moc škodí. Snažím se s tím nějak pracovat, chtěl bych čas na sítích omezovat na nutné minimum, ale musím říct, že mi to vůbec nejde a ve výsledku jsem online na sítích 99 % času, což je dost šílený, když nad tím tak přemýšlím...

Kam nejraději chodíš na jídlo?

Já jsem obrovskej nefoodie, jídlo beru spíš funkčně než požitkářsky. Možná i proto jsou mojí úchylkou různý postsocialistický jídelny a kantýny s tácama a levnou stravou pracujícího lidu, kde mám rád právě i tu lidovou atmošku a lehce upatlanej retro styl.

Info

Klubovna živě:
Thirsty Eyes (aut) + Etera
14. 4. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

Body Package (pl) + Kolektivní halucinace
15. 4. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

Immortal Onion (pl)
28. 4. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

foto © se souhlasem Ondřeje Kubíčka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace