Články / Seriály

Pořadatelská: Pavel Zelinka (Sanctuary.cz)

Pořadatelská: Pavel Zelinka (Sanctuary.cz)

redakce | Články / Seriály | 19.10.2021

Křesťan pořádající gotické koncerty? To je Pavel Zelinka. Někdejší vedoucí studentského Radia Strahov, v současnosti redaktor a dramaturg Českého rozhlasu a samozřejmě píšící redaktor, který vedle svého mateřského portálu Sanctuary.cz publikuje i třeba v Magazínu UNI nebo HisVoice. Od začátku tisíciletí nárazově pomáhal s organizací koncertů, teď stojí za akcemi komunity kolem Sanctuary.cz, soustředící se na gotickou scénu nejen u nás.

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Po dlouhé době připravujeme postpunk/darkwave/coldwave/gotickou tancovačku BatSave. Proběhne na Halloween 30. října v pražském Underdogsʼ. Příhodnější termín jsme si nemohli vybrat, ne?

Na další koncert se také moc těšíme. Přijet by měla tři aktuální temná želízka na scéně. Francouzská coldwave dvojice Dalhia a italské duo Cirque D’ess odehrají v Praze své premiérové sety a večírek završí britské minimal wave duo Linea Aspera. To nadchnulo loni na narozeninovém mejdanu spřízněného kolektivu Rare, tentokrát přiveze materiál své návratové desky LP II. Jo a úplně jsem zapomněl na to nejdůležitější – pátek 19. listopadu a pražské Rock Café.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
V srpnu Body of Pain na Prague Gothic Treffen. Po dlouhé době mně naběhla během koncertu husí kůže, což je neklamná známka dobrého koncertního zážitku. Budeme je muset na naše akce zvát častěji, protože tak suverénní tvrdě elektronický debut jsem na domácí scéně už dlouho nezažil!

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
V letošním roce se mi moc zamlouvá line-up Žižkovské noci. Bleib Modern, M!R!M, A Dull Set, The Pau, Body of Pain nebo Bolehlav jsou dostatečným lákadlem na festival.

Pro mimopražské bych doporučil nenápadný Oléfest, který proběhne 28. až 29. října ve Zlaté Olešnici. Koncerty Lenky Dusilové, Petra Linharta, přednášky, výstavy spojuje téma Sudet, které je s Libereckým krajem neodmyslitelně spjato.


Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Ambivalentní. Za skvělou věc považuji možnost přímého kontaktu s řadou muzikantů nebo kolegů z branže klidně na druhé straně zeměkoule. Na druhou stranu se mi nelíbí, že sociální sítě ze své podstaty podporují hloubení příkopů mezi názorovými tábory napříč obory. A taky se jedná v případě špatného používání o strašný žrout času.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejlepší kuchař, kterého znám, je má žena Veronika. To může potvrdit každý, kdo se s jejími výtvory, až už slaného nebo sladkého charakteru setkal. Její domácí šťávy a ořechovice… A to jinak mám stravovací zařízení všeho druhu moc rád.

Info

Sanctuary
web

foto © se svolením Pavla Zelinky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Douška vydavatelská: Polí5

redakce 07.12.2021

Trojanova 9, Nové Město, Praha. Naše oblíbená adresa prodejny Rekomando a sídlo široce rozmáchnutého vydavatelství Polí5. Vánočka, nákupy!

Moon Crew #56: Martin Kozumplík

redakce 06.12.2021

Jsou nejlepší kapely na světě z Brna? Čtěte v Moon Crew s naším roadiem!

Radio FMz: Duhu do žil a rave do dveří

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 01.12.2021

Je libo všežravé experimentátory Boris a Richards Dawsona, ambasadorku ženského sebevědomí Sevdalizu nebo jen trochu dobré nálady z Moskvy?

Vstupní prohlídka: Hello Incognito

redakce 29.11.2021

Nahrávka Greenhorn, kterou tvoří sedm skladeb, staví především na silném písničkářském projevu, rozmanitá je ale i zvukově. Kdo je Hello Incognito?

Radio FMz: Brzy se stmívá

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková 24.11.2021

Brzo se stmívá, na hyperpop už není nálada a atmosféra ve společnosti nic s bpm nad 90 nesnese.

Vstupní prohlídka: Frankie & The Deadbeats

redakce 22.11.2021

Členové kapel jako Prague Conspiracy, Unholy Preachers nebo Inventa Storca. Krize středního věku, punk, country a folk. A co dále?

Radio FMz: Alva Noto, Coucou Chloe i nová Mitski

Kateřina Cumin, Maria Pyatkina, su 17.11.2021

Co nového za poslední týden? Bangery, hledání samotných hranic lidského vnímání i hořící lesy. Horsegirl!

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 10.11.2021

Redakce tentokrát zamířila do elektronického záhonku. Arca, Charli XCX, Fvlcrvm, Annet X, Hudson Mohawke. Neber to!

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

redakce 08.11.2021

Renata Goryszewská je součástí party, která provozuje klub Underdogs’. Kam se chystá, kam bychom se měli chystat my a kde v létě nebyli?

Radio FMz: Yaeji, Black Country, New Road a další šlágry

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 03.11.2021

Novinky z posledního týdne? Pravidelné elektronické okénko tentokrát doporučuje zlomené beaty producenta Ploye, nezapomínáme ale ani na přítulnější skladby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace