Články / Seriály

Pořadatelská: Pavel Zelinka (Sanctuary.cz)

Pořadatelská: Pavel Zelinka (Sanctuary.cz)

redakce | Články / Seriály | 19.10.2021

Křesťan pořádající gotické koncerty? To je Pavel Zelinka. Někdejší vedoucí studentského Radia Strahov, v současnosti redaktor a dramaturg Českého rozhlasu a samozřejmě píšící redaktor, který vedle svého mateřského portálu Sanctuary.cz publikuje i třeba v Magazínu UNI nebo HisVoice. Od začátku tisíciletí nárazově pomáhal s organizací koncertů, teď stojí za akcemi komunity kolem Sanctuary.cz, soustředící se na gotickou scénu nejen u nás.

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Po dlouhé době připravujeme postpunk/darkwave/coldwave/gotickou tancovačku BatSave. Proběhne na Halloween 30. října v pražském Underdogsʼ. Příhodnější termín jsme si nemohli vybrat, ne?

Na další koncert se také moc těšíme. Přijet by měla tři aktuální temná želízka na scéně. Francouzská coldwave dvojice Dalhia a italské duo Cirque D’ess odehrají v Praze své premiérové sety a večírek završí britské minimal wave duo Linea Aspera. To nadchnulo loni na narozeninovém mejdanu spřízněného kolektivu Rare, tentokrát přiveze materiál své návratové desky LP II. Jo a úplně jsem zapomněl na to nejdůležitější – pátek 19. listopadu a pražské Rock Café.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
V srpnu Body of Pain na Prague Gothic Treffen. Po dlouhé době mně naběhla během koncertu husí kůže, což je neklamná známka dobrého koncertního zážitku. Budeme je muset na naše akce zvát častěji, protože tak suverénní tvrdě elektronický debut jsem na domácí scéně už dlouho nezažil!

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
V letošním roce se mi moc zamlouvá line-up Žižkovské noci. Bleib Modern, M!R!M, A Dull Set, The Pau, Body of Pain nebo Bolehlav jsou dostatečným lákadlem na festival.

Pro mimopražské bych doporučil nenápadný Oléfest, který proběhne 28. až 29. října ve Zlaté Olešnici. Koncerty Lenky Dusilové, Petra Linharta, přednášky, výstavy spojuje téma Sudet, které je s Libereckým krajem neodmyslitelně spjato.


Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Ambivalentní. Za skvělou věc považuji možnost přímého kontaktu s řadou muzikantů nebo kolegů z branže klidně na druhé straně zeměkoule. Na druhou stranu se mi nelíbí, že sociální sítě ze své podstaty podporují hloubení příkopů mezi názorovými tábory napříč obory. A taky se jedná v případě špatného používání o strašný žrout času.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejlepší kuchař, kterého znám, je má žena Veronika. To může potvrdit každý, kdo se s jejími výtvory, až už slaného nebo sladkého charakteru setkal. Její domácí šťávy a ořechovice… A to jinak mám stravovací zařízení všeho druhu moc rád.

Info

Sanctuary
web

foto © se svolením Pavla Zelinky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

redakce 08.08.2022

Barbora Soares, narozena za úplňku v Praze, toho času žijící v Berlíně, vydala zkraje roku debutové EP Bring It On.

Vivat Moody Moon Noize vol. 3: To nejlepší

redakce 02.08.2022

Střípky nejen hudebních zážitku z vily snů...

Pop Messe 2022: To nejlepší

redakce 01.08.2022

Druhý ročník festivalu Pop Messe přivezl na šedesátku umělců z celého světa, ale nejen oni byli taháky brněnské akce.

10 + 1 = Daniel Kordik

redakce 28.07.2022

Producent pendlující mezi Londýnem a Bratislavou je stylově rozkročený, když jeho tvorba nabízí jak polohy taneční, tak kontemplativní. Z čeho to vyrůstá?

Vstupní prohlídka: Štěpánka Balcarová

redakce 25.07.2022

Na další jaro Štěpánka Balcarová plánuje turné a ve výhledu je i deska. Na koncertech zazní nové kompozice se zastřešujícím názvem Emotions. Třeba na Dobršské bráně.

Protokol: Rafiq Bhatia (Son Lux)

redakce 24.07.2022

Americký hudebník, kytarista, skladatel a producent Rafiq Bhatia má na svém kontě tři experimentální nahrávky, ale znát ho budete coby součást formace Son Lux.

Colours of Ostrava 2022: To nejlepší

redakce 19.07.2022

Co nás nejvíc bavilo na letošních Colours of Ostrava? Třeba to, že vůbec proběhly.

10 + 1 = Mathijs Steels (Shht)

redakce 03.07.2022

Space rock nové generace? Tak se někdy píše o belgické pětici Shht, která staví na syntetických basových linkách, noisu nebo krautrocku. V MeetFactory za pár dní...

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace