Články / Seriály

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce | Články / Seriály | 08.05.2023

Pražskou postžánrovou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují. Z jejich hlav vzešly bohulibé večírky, tím dalším bude v květnu benefit v dejvické Klubovně, kde to mají Tengri rádi obecně. Jak své aktivity kloubí dohromady a kam se rád staví na chálec baskytarista Martin Průša?

Co chystáte další dny a týdny?
S Tengri pořádáme 26. května benefiční koncert na podporu neziskové organizace Pohoda, která pětadvacet let pomáhá lidem s mentálním postižením. Minulý rok se benefice dělala poprvé a byla to super akce, s krásnou atmosférou. Letos kromě nás zahrají kamarádi z Liberce Drom a z Písku IIII. S plakátem pomáhali klienti Pohody.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Vyzdvihnul bych dva fakt zážitky. Oba proběhly koncem minulého roku, oba byly skvěle zahrané, ve skvělé atmosféře a s perfektním zvukem. První byl koncert postrockové kapely Shy, Low v mé oblíbené Klubovně, vynikající. A pak koncem listopadu vystoupení výborné francouzské skupiny Bruit v Crossu, super zážitek umocněný i tím, že jsme s Tengri předskakovali.


Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit?
Lístek mám na návrat legendární hardcorové kapely Catharsis, která se začátkem prázdnin po mnoha letech vrací na strahovskou Sedmičku. To bude asi masakr. Jinak věřím, že koncertů, ať malých či velkých, bude ohlášeno ještě více, napříč různými žánry. A jak jsem pořád doufal, že do Evropy zavítá jedna z vůbec mých nejoblíbenějších kapel - Botch, tak se taky stalo. A samozřejmě se hrozně těším na naše koncerty s Tengri, kterých máme pár domluveno, a to jak v Česku, tak i za hranicema. Poznáme nové lidi, nové kapely, to je skvělé.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
V dnešní době jsou bohužel důležitou věcí pro komunikaci nebo sezvání lidí na akci či koncert, ostatně ty už se jedou jen přes sítě. Doba, kdy se chodilo s letáčkama a lepily se plakáty, jsou pryč. U oblíbených kapel mám díky sítím přehled o koncertech, nových deskách atd., to je super, ale nemám potřebu komentovat každou blbost nebo dávat na zeď, jak bumbám kafíčko s nej kámošem. Což je taky důvod, proč dělám málo koncertů - na sociálních sítích mě to moc nebaví, a kdybych to chtěl dělat pořádně, tak bych tam musel trávit fůru času.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Stravuju se vegetariánsky, mám rád například asijskou kuchyni, super jídla z tofu dělají v dejvické restauraci Champa, rád chodím do Yam Yam, v zásadě zajdu kamkoliv, kde se dá najíst, občas do Veganlandu, Eaternie. Jinak většinou na doporučení, nejsem nějaký znalec. Kamarád Bajker to má zmáklé, ten vždycky něco doporučí.

Info

Drom + Tengri + LLLL
26. 5. 2023, 20:00
Klubovna Dejvice, Praha
Fb událost

foto © se svolením Martina Průši

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Michal Wróblewski

redakce 03.10.2023

Letošní heslo festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem, který proběhne na sedmi různých místech v Hradci Králové, je Vlny Radosti. Co na to dramaturg akce?

Kam na rajz s kolektivem crave

redakce 02.10.2023

Crave si neklade limity, just pure love for the music. Craving raving? Rave at crave.

Tak daleko, tak blízko: Kaja Draksler

redakce 28.09.2023

Stala se letošní rezidentkou královehradeckého festivalu Jazz Goes to Town a v jeho rámci uvede speciální koncert.

Pořadatelská: Karolína Horáková (Melodka)

redakce 27.09.2023

Brněnský hudební klub Melodka čeká stěhování, ale taky nabitá sezóna ve stávajících „starých“ prostorech.

Tak daleko, tak blízko: Chris Corner (IAMX)

redakce 24.09.2023

V projektu IAMX se potkávají neučesané taneční beaty s uhlazenými melodiemi. Jak uhlazené je jeho okolí, kam chodí na kávu a kde se rád baví?

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace