Články / Seriály

Pořadatelská: Tomáš Škoda

Pořadatelská: Tomáš Škoda

redakce | Články / Seriály | 08.06.2023

Mezi fotkou, která ho živí, a hudbou, která ho baví. Na široké cestě jste mohli potkat Tomáše Škodu, fotí všechno od ilegálních techno parties až po vážnou hudbu, potkat jste ho mohli i v brněnském Boru, kde byl jako doma. Po jeho zavření se mu druhým domovem stal Yacht, kde chvíli dělal za barem a kde má teď na starosti pořádání koncertů. „Pokud máte nějaké hudební těleso nebo projekt, napište mi, ať se na Yachtu můžou odehrávat koncerty jako dřív,“ vyzývá.

Co chystáte další dny a týdny?
11. června Yachtem projedou francouzští postmetal/sludgoví Homecoming, kteří potěší nejednoho fanouška kapel jako Cult of Luna, Elder či Neurosis. Večer bude otevírat italská umělkyně, elektronická experimentátorka Vera De Lucci, která mě neskutečně baví a skvěle naladí. Mimochodem její poslední deska vyšla na labelu Manimal Vinyl (Warpaint, Bat for Lashes…). Po ní na podium vyběhnou Kluci od dolního nádraží (KODDN), kteří mají připravený novinky v podobě elektronických prvků v podání Jirky Machů (Killiekrankie, Laokoon).

O dva dny později nás přijedou z Finska rozpálit blackmetaloví Black Mass Pervertor, kteří sebou berou kámoše sadopunkáče z Wömit Angel, kterým to šíleně sype. Za Brno zahrají Slať, který není třeba nějak zdlouhavě představovat, zčásti je tvoří bývalí Nikander, takže se můžete těšit na parádní řev Jany Kremace a skvělé riffy Miky.

Pak bych rád v létě udělal – tentokráte na vlastní triko – jednu akci, která v Brně proběhla před deseti lety uprostřed slunečnicového pole (modří vědí). Šest kapel do půlnoci, od půlnoci soundsystem kamarádů z jižních Čech. Ale o tom třeba jindy...


Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Uuuuuuf, teď co znamená „v poslední době“… Pokud bych to měl vzít hodně ze široka, tak musím zmínit Octopoulpe, kterého od prvního koncertu na Sibiři nevynechávám, one-man show se vším všudy, ten borec je blázen v nejlepším slova smyslu. Celý AmpliFest v Portu byl taky skvělý. Nesmím zapomenout na své miláčky Amenra, na které jsme si udělali výlet do Vídně, kde hráli s Igorrr. Z českých kapel určitě Lambda nebo Slať, se kterou občas jezdím jako řidič, a je to láska, tedy dokud nám nechodí proklatě drahý fotky z Německa za překročení rychlosti. Stačí takhle?

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Nevím, jestli chodím primárně na koncerty kvůli promotérům nebo kvůli kapelám, ale určitý patern by se tam dal najít. Kromě Kabinet Múz jsem si oblíbil Sibiř, prostor se svým ksichtem, který si prostě zapamatuješ v konkurenci dalších brněnských klubů. Navíc mě na Sibiři baví, že tam dělá kamarádka a kurátorka Ester výstavy – doporučuju!

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Neznám moc lidí z mého okolí, co by si ujíždělo na sockách. V mém případě jde především o pracovní nástroj – ukázka portfolia a toho, co mě živí, a pak samozřejmě to, co plánujeme na Yachtu.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Protože jsem mizerný kuchař, co zvládá pár jídel, který točím dokolečka, tak chodím často ven. Za poslední dobu mě nadchl Flek na Veveří (místo Cattani), kde ti Váša s Vladisem udělají takový gyros plate/pitu, že se budeš olizovat hezky dlouho.

Info

foto © Michaela Sošková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Michal Wróblewski

redakce 03.10.2023

Letošní heslo festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem, který proběhne na sedmi různých místech v Hradci Králové, je Vlny Radosti. Co na to dramaturg akce?

Kam na rajz s kolektivem crave

redakce 02.10.2023

Crave si neklade limity, just pure love for the music. Craving raving? Rave at crave.

Tak daleko, tak blízko: Kaja Draksler

redakce 28.09.2023

Stala se letošní rezidentkou královehradeckého festivalu Jazz Goes to Town a v jeho rámci uvede speciální koncert.

Pořadatelská: Karolína Horáková (Melodka)

redakce 27.09.2023

Brněnský hudební klub Melodka čeká stěhování, ale taky nabitá sezóna ve stávajících „starých“ prostorech.

Tak daleko, tak blízko: Chris Corner (IAMX)

redakce 24.09.2023

V projektu IAMX se potkávají neučesané taneční beaty s uhlazenými melodiemi. Jak uhlazené je jeho okolí, kam chodí na kávu a kde se rád baví?

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace