Články / Rozhovory

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

redakce | Články / Rozhovory | 19.05.2019

Přehlídkou Patnáct kino Světozor oslaví patnácté narozeniny své novodobé éry a koncem května uvede patnáct filmů, které kinem za poslední roky nejvíce rezonovaly. Jedná se jak o nejúspěšnější tituly podle návštěvnosti, tak si své místo najdou srdcovky týmu provozujícího kino od roku 2004. Filmy od Sorrentina, Triera, Andersona, Jarmusche či Tarantina, stejně jako dokumentární Občan Havel a další. Pročež jsme položili pár pořadatelských dotazů produkčnímu Světozoru Vojtěchu Markovi, který nám poskytl i pár dalších doporučení, vyjma svou domovskou scénu…

Co chystáte další dny a týdny?
Ve Světozoru teď žijeme hlavně přehlídkou Patnáct, kterou chceme oslavit patnácté narozeniny kina. Představíme jak jinak než patnáct filmů, které za tu dobu, co Světozor provozuje náš tým, nejvíce hýbaly kinem. Filmové festivaly nebo přehlídky u nás hostíme často, ale tohle je srdcařina. V červenci nás potom čekají tradiční ozvěny Karlovarského festivalu Šary Vary. Filmoví fanoušci si pak u nás mohou doplnit to, co na festivalu zmeškali, a na své si přijdou i ti, co zmeškali celý festival.

Jaký film tě v poslední době nadchnul?
Nejvíc jsem si v poslední době užil přehlídku všech čtyř filmů Mad Max režiséra George Millera. Filmový maraton chytré akční podívané na půdě artového kina Aero dokáže v člověku zanechat pořádný zážitek. I ředitel kina Aero Jiří Flígl mi prozradil, že už to pro něj ani není guilty, ale prostě jenom pleasure. A já s ním nemohu než souhlasit.

Které koncerty stojí za vidění, kam se chystáš?
Hudební produkci sleduji spíš jen koutkem oka, protože po večerech spíš peru pleny, ale zrovna tuto neděli mě moje žena vytáhne na Built to Spill do Futura. Moje žena pochází z New Yorku a tohle jsou její vzpomínky. Obecně jsem rád, když můžu podpořit promotéra, kterému se do Prahy povede přivést kapelu, která nemá tak silnou fanouškovskou základnu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Asi jako každý v mé sociální bublině. Snažím se žít co nejvíc bez nich, a zároveň bez nich už moc žít neumím. V pracovní rovině jsou ale samozřejmě nutným a účinným pomocníkem. Je dobré být zorientovaný, protože tak člověk lépe porozumí tomu, jak se na sítích chovají jeho fanoušci a potenciální diváci.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejraději do své vlastní kuchyně. Vaření mě hrozně baví. Nechci se ale z odpovědi vylhat a tak řeknu, že v poslední době se vždy nejvíc těším na slidery do Mr. Hot Doga na Letné. Nejen že tam skvostně vaří, ale nikdy nezklame ani obsluha, a gastronomický zážitek je na světě.

Info

Světozor slaví patnáct
24. – 30. 5. 2019 18:00
Kino Světozor, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Douška vydavatelská: Phobia Records

redakce 29.11.2019

Label a distro Phobia Records se soustřeďuje na temné odnože všech mutací hardcoru a metalu, ať už jde o zemitý sludge nebo zběsilý crust.

3na3: Dan Sywala

waghiss666 21.11.2019

„Chci být rock'n'rollový novinář na volné noze!“ Velká ambice? Dan Sywala je nezmar. Pořádá poslechovky pro slepce, píše pro několik různých médií, má vlastní online žurnál.

The Sherlocks: Arctic Monkeys jsou moderní Beatles, my chceme hrát na Měsíci

Ondřej Čížek 16.11.2019

První album Live for the Moment si ukradlo šestou pozici v britském prodejním žebříčku, pokračování Under Your Sky se masivnějším kytarovým zvukem rozeznělo letos v říjnu. Rozhovor.

Douška vydavatelská: Nona Records

redakce 13.11.2019

Matěj Kotouček z labelu Nona Records po třech letech fungování v symbióze podpory klubových akcí a vydávání experimentálního elektra migruje do Prahy.

Pojď ven s Dominikem Zezulou

redakce 06.11.2019

Na co se teď nejvíc těší textař, zpěvák, polovina post-hudby a zakladatel projektu Děti mezi reprákama Dominik Zezula?

Kevin Morby: Udělat víc lidí šťastných než nešťastných

Jakub Peřina 31.10.2019

Smutný pohodář Kevin Morby míří poprvé do Prahy a v rozhovoru prozrazuje, s jakými pocity psal svou novou desku Oh My God. Tedy mimo jiné.

Jana Bitterová: Obrazovka působí jako magnet

Anna Mašátová 24.10.2019

Jeden večer, dvě města, dva divadelní prostory propojené současným tancem, hudbou a technologiemi. Proč? To nám řekla autorka projektu.

Thorsten Quaeschning (Tangerine Dream): Máme plány pro nejrůznější myslitelné situace

Petr Ferenc 18.10.2019

Thorsten Quaeschning se ocitl v pozici vedoucího skupiny, kterou nezakládal; vznikla deset let před jeho narozením a nezůstal v ní žádný z původních členů. Rozhovor, koncert záhy.

Vstupní prohlídka: Sunset Sons (uk/aus)

redakce 16.10.2019

Singl Heroes od britsko-australských indie rockerů Sunset Sons si odbyl ostře sledovanou premiéru v Beats1 show rádiové persony jménem Zane Lowe. Kde se vzali, kdo to je?

Mueran Humanos: Následovat svoje posedlosti

Michal Pařízek 10.10.2019

Skupina, která nese v názvu sousloví Lidi chcípněte, by jistou dávku chladnokrevnosti oplývat měla. A argentinští Mueran Humanos jí oplývají. Rozhovor.