Články / Rozhovory

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

redakce | Články / Rozhovory | 19.05.2019

Přehlídkou Patnáct kino Světozor oslaví patnácté narozeniny své novodobé éry a koncem května uvede patnáct filmů, které kinem za poslední roky nejvíce rezonovaly. Jedná se jak o nejúspěšnější tituly podle návštěvnosti, tak si své místo najdou srdcovky týmu provozujícího kino od roku 2004. Filmy od Sorrentina, Triera, Andersona, Jarmusche či Tarantina, stejně jako dokumentární Občan Havel a další. Pročež jsme položili pár pořadatelských dotazů produkčnímu Světozoru Vojtěchu Markovi, který nám poskytl i pár dalších doporučení, vyjma svou domovskou scénu…

Co chystáte další dny a týdny?
Ve Světozoru teď žijeme hlavně přehlídkou Patnáct, kterou chceme oslavit patnácté narozeniny kina. Představíme jak jinak než patnáct filmů, které za tu dobu, co Světozor provozuje náš tým, nejvíce hýbaly kinem. Filmové festivaly nebo přehlídky u nás hostíme často, ale tohle je srdcařina. V červenci nás potom čekají tradiční ozvěny Karlovarského festivalu Šary Vary. Filmoví fanoušci si pak u nás mohou doplnit to, co na festivalu zmeškali, a na své si přijdou i ti, co zmeškali celý festival.

Jaký film tě v poslední době nadchnul?
Nejvíc jsem si v poslední době užil přehlídku všech čtyř filmů Mad Max režiséra George Millera. Filmový maraton chytré akční podívané na půdě artového kina Aero dokáže v člověku zanechat pořádný zážitek. I ředitel kina Aero Jiří Flígl mi prozradil, že už to pro něj ani není guilty, ale prostě jenom pleasure. A já s ním nemohu než souhlasit.

Které koncerty stojí za vidění, kam se chystáš?
Hudební produkci sleduji spíš jen koutkem oka, protože po večerech spíš peru pleny, ale zrovna tuto neděli mě moje žena vytáhne na Built to Spill do Futura. Moje žena pochází z New Yorku a tohle jsou její vzpomínky. Obecně jsem rád, když můžu podpořit promotéra, kterému se do Prahy povede přivést kapelu, která nemá tak silnou fanouškovskou základnu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Asi jako každý v mé sociální bublině. Snažím se žít co nejvíc bez nich, a zároveň bez nich už moc žít neumím. V pracovní rovině jsou ale samozřejmě nutným a účinným pomocníkem. Je dobré být zorientovaný, protože tak člověk lépe porozumí tomu, jak se na sítích chovají jeho fanoušci a potenciální diváci.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejraději do své vlastní kuchyně. Vaření mě hrozně baví. Nechci se ale z odpovědi vylhat a tak řeknu, že v poslední době se vždy nejvíc těším na slidery do Mr. Hot Doga na Letné. Nejen že tam skvostně vaří, ale nikdy nezklame ani obsluha, a gastronomický zážitek je na světě.

Info

Světozor slaví patnáct
24. – 30. 5. 2019 18:00
Kino Světozor, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Petr Vrba (Minimaraton elektronické hudby - Ostravské dny): Stačí jen trocha otevřenosti a zápalu

redakce 18.08.2019

Jedna z nejvýraznějších postav tuzemské improvizační scény, která ji zároveň velkým krokem překračuje. Petr Vrba a jeho role v rámci Ostravských dnů. A nejen tam. Rozhovor.

Protokol: Aparde

redakce 16.08.2019

Na čem Aparde vyrostl, co ho formovalo jako dítě, jako teenagera? A kdy zamíří k nám, aby nebyl jako cool v plotě?

Anna Maria Friman Henriksen (Trio Mediaeval): Jednohlasý zpěv byl základ

redakce 12.08.2019

Jádro repertoáru představuje středověká hudba, současné skladby i tradiční skandinávské balady. Rozhovor před vystoupením Tria Mediaeval na Dobršské bráně.

Douška vydavatelská: Stoned to Death

redakce 07.08.2019

Umělci různého věku, z různých subkultur i koutů světa, blázni i rozmanité kooperace se tu dějí takřka neustále. Stoned to Death. Jak výmluvné.

Kač Janotová (Beseda u Bigbítu): Lidi se musí občas pohádat, aby se něco dělo

redakce 31.07.2019

... tudíž jsme oslovili dramaturgyni festivalu, aby nám řekla, jak snadno se tvoří lajnap, jak se ocitla v centru pořadatelského týmu a jak je možné dělat booking z Kanady. Rozhovor.

Ivo Kraml (Dobršská brána): Jsme si vědomi, že náš lineup je poněkud náročnější

redakce 30.07.2019

Hudební festival, který se vymyká? Vlastní výjimečností se zaklíná kdekdo, ale Dobršská brána si svoje obhájí poměrně snadno. Rozhovor s ředitelem festivalu.

Dan Boeckner (Operators): Energie z pádu socialismu se proměnila v cynismus

redakce 09.07.2019

Jen co se znovu dala dohromady jeho domovská skupina Wolf Parade, Boeckner se znovu vrací na koncertní podia s Operators i Handsome Furs. Co nám k tomu řekl?

Ólafur Arnalds: Nejhorší tvůrčí blok

redakce 08.07.2019

Za hudbu k seriálu Broadchurch obdržel Ólafur Arnalds prestižní ocenění Britské filmové a televizní akademie. V létě představí na Colours of Ostrava skladby z posledního alba re:member, se kterým se…

Tokimonsta: Je to krásná doba

redakce 03.07.2019

Tokimonsta se letos v létě představí na Colours of Ostrava, ale i na Pohodě. Její sety jsou ekletické, plné hiphopových beatů, R&B i tanečních pasáží. Rozhovor.

Bob Hardy (Franz Ferdinand): Je to skvělý

redakce 27.06.2019

Dělat rozhovor se skotskými indie rockery Franz Ferdinand, když tušíte, že to pro každého z nich bude xtá dvanáctiminutovka v řadě, to je svého druhu řehole.