Články / Rozhovory

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

redakce | Články / Rozhovory | 19.05.2019

Přehlídkou Patnáct kino Světozor oslaví patnácté narozeniny své novodobé éry a koncem května uvede patnáct filmů, které kinem za poslední roky nejvíce rezonovaly. Jedná se jak o nejúspěšnější tituly podle návštěvnosti, tak si své místo najdou srdcovky týmu provozujícího kino od roku 2004. Filmy od Sorrentina, Triera, Andersona, Jarmusche či Tarantina, stejně jako dokumentární Občan Havel a další. Pročež jsme položili pár pořadatelských dotazů produkčnímu Světozoru Vojtěchu Markovi, který nám poskytl i pár dalších doporučení, vyjma svou domovskou scénu…

Co chystáte další dny a týdny?
Ve Světozoru teď žijeme hlavně přehlídkou Patnáct, kterou chceme oslavit patnácté narozeniny kina. Představíme jak jinak než patnáct filmů, které za tu dobu, co Světozor provozuje náš tým, nejvíce hýbaly kinem. Filmové festivaly nebo přehlídky u nás hostíme často, ale tohle je srdcařina. V červenci nás potom čekají tradiční ozvěny Karlovarského festivalu Šary Vary. Filmoví fanoušci si pak u nás mohou doplnit to, co na festivalu zmeškali, a na své si přijdou i ti, co zmeškali celý festival.

Jaký film tě v poslední době nadchnul?
Nejvíc jsem si v poslední době užil přehlídku všech čtyř filmů Mad Max režiséra George Millera. Filmový maraton chytré akční podívané na půdě artového kina Aero dokáže v člověku zanechat pořádný zážitek. I ředitel kina Aero Jiří Flígl mi prozradil, že už to pro něj ani není guilty, ale prostě jenom pleasure. A já s ním nemohu než souhlasit.

Které koncerty stojí za vidění, kam se chystáš?
Hudební produkci sleduji spíš jen koutkem oka, protože po večerech spíš peru pleny, ale zrovna tuto neděli mě moje žena vytáhne na Built to Spill do Futura. Moje žena pochází z New Yorku a tohle jsou její vzpomínky. Obecně jsem rád, když můžu podpořit promotéra, kterému se do Prahy povede přivést kapelu, která nemá tak silnou fanouškovskou základnu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Asi jako každý v mé sociální bublině. Snažím se žít co nejvíc bez nich, a zároveň bez nich už moc žít neumím. V pracovní rovině jsou ale samozřejmě nutným a účinným pomocníkem. Je dobré být zorientovaný, protože tak člověk lépe porozumí tomu, jak se na sítích chovají jeho fanoušci a potenciální diváci.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejraději do své vlastní kuchyně. Vaření mě hrozně baví. Nechci se ale z odpovědi vylhat a tak řeknu, že v poslední době se vždy nejvíc těším na slidery do Mr. Hot Doga na Letné. Nejen že tam skvostně vaří, ale nikdy nezklame ani obsluha, a gastronomický zážitek je na světě.

Info

Světozor slaví patnáct
24. – 30. 5. 2019 18:00
Kino Světozor, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Douška vydavatelská: Agrose

redakce 02.03.2021

Dvě nahrávky během dvou měsíců, to je slušný start na nový label. A to tím spíš, že přináší zcela nová jména i neoposlouchané žánrové hybridy.

Vysílač (Žižkovská noc): Dostat se mimo bubliny

su 22.02.2021

Dobří lidé z festivalu Žižkovská noc začali po přesunutí a následném zrušení festivalu v v loňském roce pracovat na podcastu Vysílač.

Simona Blahutová: Od Igráčka k Hitlerovi a zase zpět

prof. Neutrino 15.02.2021

Rozhovor s výtvarnicí a absolventkou AVU, zabývající se historickými událostmi v dobách Třetí říše či za studené války, je o smyslu hrdinství i opravdovosti umění.

Olaf Olafsonn: Experimenty jsou mi blízký

Anna Mašátová 03.02.2021

Olaf Olafsonn z kapel Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip, The A-Bomb a dalších, rozezněl novým projektem rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Popovídali jsme si s ním.

Rudi Rus: Metal tu bude navždy

Ondra Helar 29.01.2021

Rudi Rus, dvoumetrový obr se sametovým, hlubokým hlasem, napsali s Pištou Vandalem z Čad knihu, která se otáčí kolem patnácti let metalu ve Slovenském rozhlase. Rozhovor.

David Pešek, Amrit Sen (SANANIM): Pečovat o sebe hudbou

Jarmo Diehl 26.01.2021

Organizace na pomoc závislým vydala benefiční kompilaci. Přispělo přes sto kapel, přispějete i vy? Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2020. Julie Hrnčířová: Ráda vymýšlím příběhy

su 08.01.2021

Sochař a fotograf Richard Wentworth prohlásil, že cigaretová krabička, podpírající nohu od stolu může mít v sobě větší sílu než sochy Henryho Moorea... Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2020. Libuše Jarcovjáková: Sednu na náměstí a čekám, co přijde

Michal Pařízek 08.01.2021

Její výstavu Evokativ vyhlásil britský deník The Guardian výstavou roku, většina snímků přitom vznikla před několika desítkami let. Talent a dílo Libuše Jarcovjákové v rozhovoru Michala Pařízka.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: K uzdravení potřebujeme jen mír (Aigel)

Maria Pyatkina 07.01.2021

Právě zážitky ze soudní síně, komunikace s orgány a návštěv milovaného v cele daly vzniknout projektu Aigel, který přinesl do ruského undergroundu nová ostrá témata.

Jiří Kotača (Cotatcha Orchestra): Bigbandová scéna zažívá renesanci

Anna Mašátová 07.01.2021

Co přinesla letošní krize, co musí zvládat kapelník i jaký je stav bigbandové scény hodnotí v následujícícm rozhovoru kapelník Cotatcha Orchestra.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace