Články / Seriály

Preview: Teri Gender Bender

Preview: Teri Gender Bender

waghiss666 | Články / Seriály | 09.06.2023

Že nejkrásnější je pohled na ženskou s kytarou je jasné, že? Ideálně když za uslintané očumování dostanete kopačku. A věřil bych tomu, že Teri Gender Bender by se s jakýmkoliv nevhodným projevem dvakrát nemazala. Jakkoliv se její kapelní a nově i sólová tvorba příjemně poslouchá, poselství kytarových písniček z mexické garážovky nepříjemně štípe. Těžko říct, kdy vyjde slíbená deska Bosnian Rainbows, jestli se někdy probudí Crystal Fairy a jak dlouho budou spát Le Butcherettes, tahle ženská to s kytarou sakra umí a hodlá to dokázat už za pár v Café V lese. Že se tahle na první pohled obyčejná holka umí předvádět před kamerou nemusí vždycky znamenat příjemný pohled. Alespoň ne ten prvoplánový. Vybíráme z klipů.

Le Butcherettes – Henry Don’t Got Love
První a největší tutová hitovka domovské kapely Teri Gender Bender s ultimátním refrénem a kytarovou vyhrávkou, jako by ji hrálo dítě v pokojíčku, co v klipu střídá interiér podle různých fází puberty a nálady. Dobovka jako prase. Navíc natočená v době, kdy v kapele nejspíš bubnoval (a třeba i zamaskovaný za bicíma právě seděl) Gabe Serbian. RIP.


Le Butcherettes – spider/WAVES
U poslední desky Le Butcherettes bi/MENTAL z února 2019 to začala být nuda, což ale neplatí o tomhle klipu. Kapela zase v jiném složení, mexická road movie, krev, mlíko, peří a samozřejmě pověstná rudá, co kontrastuje s každým vymazleným obrazem. Okulibá filmovka.


Bosnian Rainbows – Turtle Neck
Jednu z nejkrásnějších popových desek, kde se Gender Bender potkala se svým tehdejším partnerem Omarem Rodriguézem-Lopézem (později ještě na metalové desce Crystal Fairy se zakládající půlkou Melvins) popsal na jednu čtvercovou stránku Ivan ve starším vydání Full Moonu. Povinná četba! Tenhle časosběr zákulisních fotek z nahrávání, botanických zahrad, nočních měst a turné funguje k navození patřičné nálady snad ještě líp než drahé (post)produkce sebepřednějších klipařů. Stačí lehkost.


Le Butcherettes – Tunisia
Stísněný survivor thriller o zvrácené lásce k hudbě a jak to dopadne, když se hudbou už nezvládáte živit a nezbývá než skládat hity pro někoho, kdo vám radši nohy poláme, než by přestal být hvězda. A klan Rodriguez-Lopézů (v hlavní roli basák a bráchanec nejslavnějšího Omara) pobral tolik talentu, až to vůči nám, obyčejným smrtelníkům, přestává být fér. První sloka je explicitní a chytrá, stejně jako drzá a nevkusná.


Teri Gender Bender – Like No One Else
Předzvěst chystané dvojice desetipalců zní o poznání vyklidněněji, než jsme byli zvyklí, nicméně… Kdo jste měli to štěstí vidět Le Butcherettes naživo, pamatujete si na nejeden výstřední výstup Gender Bender, co se z angažované feministky s problematickým původem plných dědičných traumat promění v diblíka ovládaného vnitřním dítětem. Tady ho máte hned třikrát! Že bychom přeci jen nikdo nebyli unikát?

Info

Teri Gender Bender (mx)
23. 6. 2023 20:00
Café V lese, Praha
Fb událost

foto © Violeta Felix

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Michal Wróblewski

redakce 03.10.2023

Letošní heslo festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem, který proběhne na sedmi různých místech v Hradci Králové, je Vlny Radosti. Co na to dramaturg akce?

Kam na rajz s kolektivem crave

redakce 02.10.2023

Crave si neklade limity, just pure love for the music. Craving raving? Rave at crave.

Tak daleko, tak blízko: Kaja Draksler

redakce 28.09.2023

Stala se letošní rezidentkou královehradeckého festivalu Jazz Goes to Town a v jeho rámci uvede speciální koncert.

Pořadatelská: Karolína Horáková (Melodka)

redakce 27.09.2023

Brněnský hudební klub Melodka čeká stěhování, ale taky nabitá sezóna ve stávajících „starých“ prostorech.

Tak daleko, tak blízko: Chris Corner (IAMX)

redakce 24.09.2023

V projektu IAMX se potkávají neučesané taneční beaty s uhlazenými melodiemi. Jak uhlazené je jeho okolí, kam chodí na kávu a kde se rád baví?

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace