Články / Reporty

Příště do křesel! Calm Season

Příště do křesel! Calm Season

Zdeněk Malinský | Články / Reporty | 18.11.2015

Jedna z nejlepších věcí na hudbě je, že na pódiu se můžete dostat do stavu absolutního štěstí. (Terezie Kovalová na svém instagramovém účtu den po koncertě)

Calm Season názvem, hudbou a vlastně i videoklipy evokují spíše pochmurné, podzimně melancholické, až lehce depresivní nálady, nic z toho se ale v sále Malostranské besedy nedělo. Naopak. Velmi teplé listopadové počasí a až nečekané množství lidí (vyprodaný předprodej) překvapilo asi nejen kapelu, a v sále tak bylo horko a dusno skoro jako na koncertu hardcorové kapely (jen se nepogovalo, ani z pódia neskákalo).

Black Lion v roli předkapely nezaujali, set byl zdlouhavý a skoro nekonečný, taky rušil hluk z přilehlého baru. To nechápu - proč lidi chodí na koncert, platí za lístek, když ho pak celý prosedí v baru a ještě žvaněním ruší ostatní? Což se dělo i během hlasitějšího setu Calm Season, který začal i přes dlouhodobé i aktuální zdravotní potíže muzikantů, přes veškeré problémy s technikou i jiné štrapáce skoro na čas.

Dvojici Calm Season Adama Vopičku (kytara, zpěv) a Terezii Kovalovou (zpěv, vokály, cello, mandolína) doplnila na podzimním mini turné sedmi koncertů k desce Symboly tzv. Symbolická kapela: bubeník Iby And Pop, Marek Drahoňovský na baskytaru a polovina předkapely Black Lion Jakub Švejkar na elektrickou kytaru. V první části, s kapelou, zazněly skladby Výhled, Prázdný domy, lehce do country šmrcnutá Have Hope a Dál to znám. Druhou třetinu si Adam a Terezie vyhradili jen pro sebe a komornější skladby z prvního alba Mosaic Views, konkrétně Make Them Happen, We Are the Symphony, Close to Violence a Silent Night. V závěrečné části, opět v plné sestavě, kterou v jedné skladbě (a přídavku) doplnil Tereziin spolužák z ostravské konzervatoře na piano, jsme slyšeli This Ain´t Over, One Day, Jemná černá noc, Do ticha a Shine. Jediným přídavkem byl Sen od Lucie.

Opět vydařený koncert. Příště bych ho usadil do židlí, klidně i do křesel a s lepším, čistějším zvukem. Jen doufám, že se ještě nějakého příště dočkáme, že jsem si náznaky mezi řádky v proslovech mezi skladbami jen špatně vyložil.

Info

Calm Season + Black Lion
10. 11. 2015 Malostranská beseda, Praha

foto © Andy Owl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nikdy to nikomu neřeknu: tandemová instalace v Galerii Průchod

Minka Dočkalová 01.05.2021

Autoři výstavy jsou partnery a v nově připravené výstavě se rozhodli zúročit svou zkušenost se závažnými zdravotními problémy v dětství.

Pouliční umění na krabicích od pizzy (Jan Vykypěl, Galerie Průchod)

Minka Dočkalová 02.04.2021

Součástí výstavy je kolekce pomalovaných obalů od pizzy. Využití odpadního materiálu ilustruje Vykypělův obvyklý způsob práce, jejíž jádro tkví v procesu tvorby.

Festival na dosah myši - SXSW 2021

David Čajčík, Michal Pařízek, su 25.03.2021

Jaké to je dívat se čtyři dny po nocích na kapely, filmy a moudré diskuze? Přinášíme report z online festivalu SXSW.

Chyba jako náznak změny: Galerie Průchod nekončí

Minka Dočkalová 11.03.2021

Umělci byli konfrontováni s tím, jak jednoduché je dostat se z rubriky Kultura do sekce Zločiny a soudy - prostřednictvím této situace na vlastní kůži prověřili vratkou hranici mediálního prostoru.

For k-punk 2021: postkapitalistické touhy

Mia Kordová 07.02.2021

Čtyřhodinový zážitek odstartoval Tim Lawrence videem nazvaným What is post-capitalism? Oslava života a díla britského kulturního teoretika Marka Fishera.

Galerie Průchod: veřejný výstavní prostor pro nikoho

Minka Dočkalová 21.01.2021

Umělci z Brna uspořádali vernisáž „pro nikoho“. Ve veřejném průchodu domu na Údolní nainstalovali velkoformátové grafiky.

Eurosonic Noorderslag 2021: Možnosti tu jsou

Aneta Martínková, su, Jakub Béreš, David Čajčík 18.01.2021

Přesun kultury na síť pokračuje. V online prostředí proběhl během minulých pár dní i největší a nejrespektovanější evropský showcase festival.

Vpřed! (Move Fest)

Veronika Mrázková 14.10.2020

"Za Hitlera se pálily knihy, dnes se na Facebooku skrývají nevhodné komentáře." Co je nevhodné? Hned první večer došlo na českou premiéru kusu Brave New Life.

Zvláštní magie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 11.10.2020

Může mít jazz punkovou energii? Může unést do jiných dimenzí? Může uspávat? Drtit sonickou stěnou? Samozřejmě. All That Jazz!

Takhle bude vypadat jazz budoucnosti? (Jazz Goes to Town 2020)

Jiří Vladimír Matýsek 09.10.2020

Navzdory okolnostem i letos - už po šestadvacáté - kráčí Hradcem Králové jazz. Tentokrát se táže: Kam směřujeme? Otázka vskutku aktuální...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace