Články / Reporty

Příště do křesel! Calm Season

Příště do křesel! Calm Season

Zdeněk Malinský | Články / Reporty | 18.11.2015

Jedna z nejlepších věcí na hudbě je, že na pódiu se můžete dostat do stavu absolutního štěstí. (Terezie Kovalová na svém instagramovém účtu den po koncertě)

Calm Season názvem, hudbou a vlastně i videoklipy evokují spíše pochmurné, podzimně melancholické, až lehce depresivní nálady, nic z toho se ale v sále Malostranské besedy nedělo. Naopak. Velmi teplé listopadové počasí a až nečekané množství lidí (vyprodaný předprodej) překvapilo asi nejen kapelu, a v sále tak bylo horko a dusno skoro jako na koncertu hardcorové kapely (jen se nepogovalo, ani z pódia neskákalo).

Black Lion v roli předkapely nezaujali, set byl zdlouhavý a skoro nekonečný, taky rušil hluk z přilehlého baru. To nechápu - proč lidi chodí na koncert, platí za lístek, když ho pak celý prosedí v baru a ještě žvaněním ruší ostatní? Což se dělo i během hlasitějšího setu Calm Season, který začal i přes dlouhodobé i aktuální zdravotní potíže muzikantů, přes veškeré problémy s technikou i jiné štrapáce skoro na čas.

Dvojici Calm Season Adama Vopičku (kytara, zpěv) a Terezii Kovalovou (zpěv, vokály, cello, mandolína) doplnila na podzimním mini turné sedmi koncertů k desce Symboly tzv. Symbolická kapela: bubeník Iby And Pop, Marek Drahoňovský na baskytaru a polovina předkapely Black Lion Jakub Švejkar na elektrickou kytaru. V první části, s kapelou, zazněly skladby Výhled, Prázdný domy, lehce do country šmrcnutá Have Hope a Dál to znám. Druhou třetinu si Adam a Terezie vyhradili jen pro sebe a komornější skladby z prvního alba Mosaic Views, konkrétně Make Them Happen, We Are the Symphony, Close to Violence a Silent Night. V závěrečné části, opět v plné sestavě, kterou v jedné skladbě (a přídavku) doplnil Tereziin spolužák z ostravské konzervatoře na piano, jsme slyšeli This Ain´t Over, One Day, Jemná černá noc, Do ticha a Shine. Jediným přídavkem byl Sen od Lucie.

Opět vydařený koncert. Příště bych ho usadil do židlí, klidně i do křesel a s lepším, čistějším zvukem. Jen doufám, že se ještě nějakého příště dočkáme, že jsem si náznaky mezi řádky v proslovech mezi skladbami jen špatně vyložil.

Info

Calm Season + Black Lion
10. 11. 2015 Malostranská beseda, Praha

foto © Andy Owl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vpřed! (Move Fest)

Veronika Mrázková 14.10.2020

"Za Hitlera se pálily knihy, dnes se na Facebooku skrývají nevhodné komentáře." Co je nevhodné? Hned první večer došlo na českou premiéru kusu Brave New Life.

Zvláštní magie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 11.10.2020

Může mít jazz punkovou energii? Může unést do jiných dimenzí? Může uspávat? Drtit sonickou stěnou? Samozřejmě. All That Jazz!

Takhle bude vypadat jazz budoucnosti? (Jazz Goes to Town 2020)

Jiří Vladimír Matýsek 09.10.2020

Navzdory okolnostem i letos - už po šestadvacáté - kráčí Hradcem Králové jazz. Tentokrát se táže: Kam směřujeme? Otázka vskutku aktuální...

Mezi Smetanou a music clubem (Bez ambicí)

Michaela Šedinová 09.09.2020

Ve skvělém prostředí – venkovní Smeták stage stála u Smetanova domu a vnitřní v industriálním klubu Kotelna.

Setkání v sadu: Sedmá pečeť, rok nejtemnější (Pelhřimovy 2020)

Václav 04.09.2020

Posledních několik let jsem měl pochybnosti o přínosnosti celé akce. Proč dělat něco, čeho je v Čechách nyní dosti. Hluboce jsem se mýlil.

Něco nadčasového (Tata Bojs & Filharmonie Brno & „mladí Mozarti“)

Adéla Polka 04.09.2020

Funguje to. Nenásilně a vkusně.

Darkshire v jeskyni skrývá budoucnost

Vadim Petrov 01.09.2020

Nová vlna dnb. Tady nejde o formality v rámci jednoho žánru, ale o estetiku nastupující generace.

„Tam, odkud jsme, krásně zpívají ptáci, a vzduch je naplněný hudbou.“ (Vivat vila)

Michal Pařízek 30.08.2020

Malé akce jako festival Vivat vila jsou strašně potřebné a důležité, tady i díky komunitnímu přesahu, nejde jen o hudbu.

Když se rozestoupilo nebe (Jednota Kalvárie)

Jakub Šíma 25.08.2020

Cestou z Úštěku do Blíževedel nespouštím oči z kalvárie, kterou na obzoru nejde přehlédnout. Majestátně se vypíná mezi okolními kopci a i ze vzdálenosti několika kilometrů.

Dobršská brána 2020: Pánubohu pod okny

Jan Starý 19.08.2020

Ondřej Bezr označil „brněnský Trutnov“ za „jednu z mála akcí, které se letos konají“. To je hodně daleko od pravdy.