Články / Rozhovory

Rád bych to všechno smíchal jako v polívce: Turbowolf

Rád bych to všechno smíchal jako v polívce: Turbowolf

Tereza Tůmová | Články / Rozhovory | 26.04.2015

Zrovna vydali druhé album Two Hands, tak jsme si o něm popovídali se zpěvákem Chrisem Georgiadisem. Turbowolf jedou smršť mixu rocku, psychedelie, metalu a čehokoli dalšího, jejich hudba vás zválcuje stejně tak jako merch plný zářivých barev. Velmi mnoho energie, velmi mnoho optimismu. Schválně, jak přejedou vás v úterý na Sedmičce.

Nové album je venku, zrovna jedete tour, jak se cítíte?
Skvěle, album jsme dodělali i namixovali loni, teď se všechno organizovalo, plánovalo, singly, videa, tour. Těšíme se, že projedeme celou Evropu a potkáme nové lidi. Jsem dost optimistický.

Zahráli jste desku někomu ještě před vydáním?
Kamarádům jsme přehrávali materiál hned na začátku, chtěli jsme vidět, jak na to budou reagovat, jestli se jim bude líbit. Ale myslím, že jo. Alespoň to říkali. I když možná to říkali jen proto, že jsou dobří kamarádi.

Líbí se mi přebaly vašich desek, jsou dost bláznivý.
Ty dělal Andy od nás z kapely, tvoří ilustrace na všechny naše věci. Bláznivý, to je přesně to slovo, něco nezvyklého. Chtěli jsme zářivé barvy, protože to dobře odráží album, které je plné světla a barev. Andy odvedl skvělou práci, dělá i pro další kapely, třeba i pro Queens of the Stone Age.

Jaké umění baví tebe?
Já mám rád kdeco. Nedávno jsem se šel podívat na výstavu Salvadora Dalího v Berlíně, bylo fantastické vidět všechny jeho malby zblízka a naživo, moci si je dlouho prohlížet, vidět všechny tahy štětcem. My v kapele máme rádi jakékoli umění, hledáme věci na okraji. Najít něco takového je vzrušující.

Ve vaší hudbě cítím vliv psychedelie a blues, něčeho, co se dělo v šedesátých letech. Mám pocit, že psychedelický blues rock se poslední dobou vrací.
Jasně, jsou tu takové kapely. Není to úplně to, co my děláme, ale blues je součást naší muziky. Rádi mixujeme různé styly, pop, psychedelii, rock, punk i blues. Blues je základ všeho. Rád bych to všechno smíchal jako v polívce a vytvořil něco nového.

Taky jste vydali EP coverů a prý byste rádi udělali další.
Když bude ten správný čas a příležitost, jsme otevření, ale zatím není nic domluveného. Ještě jsme to neprobírali, ale udělat cover Jacka Whitea nebo ještě líp The Dead Weather by bylo super. Jsme jejich velcí fanoušci a někdy bychom jim rádi předskakovali, tak nechceme nic pokazit. Někdy, když jedeme dodávkou, je posloucháme a říkáme si, to by byl pěkný cover. Ale možná bychom radši udělali něco nečekaného, takže nebudu říkat žádná jména.

Proti první desce jste změnili label, prý jste byli dost pod tlakem.
Změna labelu proběhla, protože ten předchozí nás dostal na určitou úroveň. Byl to velký nezávislý label, měl prostředky a uměl nás dostat ven. S druhým albem jsme chtěli získat širší záběr publika, dostat se dál, šlo o technickou záležitost. Trvalo to ale dlouho, protože bylo nutné zapojit právníky, vyřešit všechny záležitosti. A mělo to podíl i na tom, proč druhou desku vydáváme až po čtyřech letech.

Jaké máte další plány? Velké festivaly?
Ve Velké Británii chystáme pár velkých festivalů, stejně tak i malé. I po Evropě budeme hrát na těch velkých, budeme na Pohodě na Slovensku, vlastně budeme hrát úplně všude...

Info

www.turbowolf.co.uk

Live: Turbowolf (uk), 28.4.2015, Strahov 007, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vladivojna La Chia: V krizových situacích si nelibuju

Blanka Kůrková 09.10.2021

Zpěvačka, skladatelka, textařka a vystudovaná výtvarnice vydává páté sólové album, které pokřtí v Praze, Brně a Ostravě.

Jan Jílek (AČFK): Kino se taky vrátí

Jarmo Diehl 06.10.2021

Právě dnes má premiéru film Malířka a zloděj v distribuci Asociace českých filmových klubů. Rozhovor o filmových klubech, postcovidové situaci a víře v budoucnost.

Nela Klajbanová (LITR): Nechceme suplovat existující formáty

Jarmo Diehl 24.09.2021

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se na autorské a umělecké publikace a my se ptáme její šéfky.

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

VickiKristinaBarcelona: Milujeme blešáky

Adéla Polka 17.09.2021

Skupina jako by se svým vzezřením přenášely při vystoupení do trochu jiné doby. Třicátá léta, New York, špinavé pajzly, vajgly a chlast. A Tom Waits.

Peter „Ryby“ Rybár: Pravý underground je charita

Richard Kutěj 07.09.2021

Jak funguje slovenský undergroundový label, kterému se daří držet krok se světem, jak vypadaly devadesátky na dark elektronické scéně? Nejen o tom je tento rozhovor.

Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs): Umět nechat odejít to krásné

Jiří Přivřel 31.08.2021

O inspiracích a tvůrčím procesu, který vedl ke vzniku alba, jsme si povídali s frontmanem Tommem Prochazkou.

Filip Kubelka (Fraj): Absentuje tu tradícia navštevovať festival tohto typu

Jarmo Diehl 24.08.2021

Znáte slovenský region Gemer? Dobrá příležitost, jak ho poznat, se naskytne tento víkend, kdy se v Rimavské Sobotě odehraje festival Fraj.

February: Každá kapela si myslí, že je žánrově rozteklá

Michaela Šedinová 20.08.2021

Skupina February vydává své druhé album. Jejich hudba se pochopitelně vyvíjí – na nové desce si zkouší prvky math-rocku.

Pořadatelská: Pavel Trčka (Fujaré)

redakce 19.08.2021

Fujaré je dobrovolná občanská aktivita, Fujaré to baví, Fujaré se zajímá o svět, Fujaré nemá vlastní prostor, Fujaré je neziskovka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace