Články / Seriály

Radio FMz: Alva Noto, Coucou Chloe i nová Mitski

Radio FMz: Alva Noto, Coucou Chloe i nová Mitski

Kateřina Cumin, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 17.11.2021

Co nového za poslední týden? Bangery, hledání samotných hranic lidského vnímání i hořící lesy jsou tématy nových tracků. Noříme se do nové desky producenta Alva Noto, malujeme si budoucnost dívčí trojice Horsegirl a těšíme se na nové desky od Coucou Chloe nebo songwriterky Mitski, která svou novinku příští rok přiveze i do Prahy.

Alva Noto - HYbr:ID oval p-dance
Haló, je tu někdo? – Ano, já… Tím já je Alva Noto, ale jste jím i vy. Tak šikovný je německý producent Carsten Nicolai, pro kterého je hranice mezi vědomím a nevědomím něco jako semipermeabilní membrána, jíž prochází tam a zpátky, aniž by ublížil. Někdy je to příjemné více, jindy méně, ale nejčastěji jste fascinováni tím, jak hluboko se dostane a jak dobrodružné je sledovat jeho stopy. Aktuální album HYbr:ID I sice vychází z materiálu, který si od něj před dvěma lety objednal berlínský Staatsballett Berlin, ale to není podstatné. Persona prodlévající na křižovatce umění a vědy se tentokrát pokusila definovat formu obsahující „astrofyzické jevy, fikci a performance“, ale pozorný posluchač ví, že slova jsou v tomto případě jen zástěrky… Magie!


Coucou Chloe - Wizz
Francouzská producentka Coucou Chloe si libuje především v temnějších odstínech klubové elektroniky. Je spoluzakladatelkou kolektivu a labelu Nuxxe (spolu se Segou Bodegou a Shygirl), ve kterém se snaží o mazání hranic mezi žánry, škatulkami i pohlavími v hudbě, což dokládá i chystané turné s Mykkim Blancem. Producentka momentálně chystá třetí EP, na které láká banger Wizz. Samozřejmostí jsou skvělé beaty, přehnané video, absurdní módní kreace i chytlavé hláskování S-H-U, T-H-E, F-U, C-K-U-P. Pěkná vábnička!


Horsegirl - Billy
Podzimní kapela? Nene, žádné klišé, jen dívčí trio Penelope, Gigi a Nora mají ve zvyku pouštět ven nové písničky vždycky kolem listopadu. A není jich moc. Před dvěma lety zaujal první singl Forecast, ale jisté naděje vzbudilo až loni vydané třípisňové EP Ballroom Dance Scene et cetera. I to stačilo, aby je podepsali Matador, u kterých teď vydávají singl a zároveň plánují jarní koncerty, včetně několika vystoupení na austinské přehlídce SXSW. Skladba Billy vlastně nenabízí nic, co byste už někdy neslyšeli, kombinace indýčka a noise popu funguje už od přeměřování shoegazeových cviček. Ale jejich podání je... podmanivé.


Mitski - The Only Heartbreaker
Mitski pojmenovala svou nadcházející desku, která vyjde začátkem února, po vavřínovém houští. S nebezpečně hustými „laurel hells” se můžete setkat v Appalačském pohoří ve Spojených státech, dostávají tam jména po lidech, kteří se v nich navždy ztratili. Šestou řadovku americko-japonská umělkyně oznámila s druhým singlem The Only Heartbreaker, na kterém se vydává do krajin dosud neprozkoumaných – laciných osmdesátkových beatů. Optimistická melodie je ovšem v dramatické opozici tomu, o čem Mitski zpívá – o vztahu, ve kterém právě ona dělá chyby a způsobuje bolest. V metaforickém videoklipu ji vidíme v kouzelném lese, kde všechno, čeho se dotkne, okamžitě shoří. Jasný odkaz k staršímu songu A Burning Hill: „I am a forest fire / And I am the fire, and I am the forest / And I am a witness watching it.”


Info

foto © Cosmo Webber

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žebříčky Full Moonu: Očekávání roku 2022

redakce 16.01.2022

Co čekat od příštího roku? Někdo je opatrný, někdo nepoučitelný optimista. Shodneme se ale na tom, že...

Žebříčky Full Moonu: hudební weby roku 2021

redakce 15.01.2022

Loni jsme ve velkém upřednostňovali magazín The Quietus a portál Pitchfork coby zdroje hudebních novinek, přesahů i souvislostí, letos je výběr pestřejší.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2021

redakce 14.01.2022

Koncertní sezóna roku 2021 byla velmi nestandardní, ale kdo hledá, najde. Naši redaktoři vzpomínají...

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2021

redakce 13.01.2022

Víření těl, lap dance na ďáblově klíně a tanec u tyče, za který by se nemusela stydět ani FKA twigs. Páči sa.

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2021

redakce 12.01.2022

Gruzínská elektronika, skotské dudy, vietnamský rap, tenhle žebříček je jako tlustá kuchařka plná receptů z celého světa.

Žebříčky Full Moonu: song roku 2021

redakce 11.01.2022

Které písničky adorují mileniální guilty pleasures, které poslouží jako k odchodu do důchodu a které nás rozpláčou jako staré kočky?

Žebříčky Full Moonu: album roku 2021

redakce 10.01.2022

Nejlepší desky loňského roku? Celkové pořadí redakce Full Moonu už známe, jak ale hlasovali jednotliví redaktoři a redaktorky?

Žebříčky Full Moonu: interpret*ka roku 2021

redakce 09.01.2022

Komu patřil rok 2021? Redaktoři Full Moonu a jejich blízké okolí rekapitulují proběhlý rok ve výročních žebříčcích. Vybíráme progresivní jména i kapely, které dokáží se ctí stále vydávat nový matierál.

To nejlepší z komiksů za rok 2021

3DDI3, Martin Šinkovský 30.12.2021

To nejlepší z filmové produkce loňského roku jsme si prosvištěli včera, dnes se zaměříme na zejména tuzemskou komiksovou produkci, která nabízí nemalé čtenářské zážitky.

To nejlepší z filmových zážitků v roce 2021

redakce 29.12.2021

... a výběr se to sešel pestrý jako animovaná zahrada od Břetislava Pojara. Blockbustery i artovky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace