Články / Seriály

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 10.11.2021

Co se urodilo v posledním týdnu? Redakce tentokrát zamířila do elektronického záhonku a dopoiručuje nikdy nekončící experiment producentky Arcy, Fvlcrvma v roli úchylného gangstera s Annet X na featu, sladké synťáky Charli XCX i vysmátou kolaboraci Hudsona Mohawka s Lunicem. Vypadá to, že brzy vyroste hned na několik výjimečných desek.

Arca - Electra Rex
Už nějakou dobu se fanoušci venezuelské producentky Arcy těší na třetího prosince, kdy má vyjít album KicK ii, a najednou se dozví, že ten den vyjdou u labelu XL hned dvě alba, totiž s dvojkou i trojka. A zatímco ještě horký singl Prada/Rakata nabídl extrémně stylizovaný, opulentní vizuál plný počítačových modulací a hudebně charakteristických vysokých tónů a kudrlinek, aktuální Electra Rex mu nemůže být dále. Klip se natáčel na náměstí Plaça dels Àngels v Barceloně a jeho syrovost proniká jak obrazovou stránkou, tak i tou zvukovou. Arca pokračuje ve své psychofyzické proměně a nový track ohýbá antické mýty o králi Oidipovi a Élektře k obrazu svému: Electra Rex zabije oba své rodiče, sex má sama se sebou a rozhodne se žít. Majstrštyk!


Charli XCX feat. Christine and the Queens a Caroline Polachek - New Shapes
Charli XCX chystá na březen novou desku a slibuje samé velkolepé spolupráce. Že nejde o výmysl, napovídá aktuální singl New Shape, ve kterém si s kamarádkami Christine and the Queens a Caroline Polachek vylévají srdíčka ohledně neuspokojivých vztahů. Kapesníčky ale nehledejte, celá debata zní spíš jako diskuze na holčičích záchodech na diskotéce. Hudebnice si berou na pomoc mohutnou osmdesátkovou produkci, monstrózní synťáky a beaty, co zní jako rána do hlavy. Jak název napovídá, všechny tři zúčastněné líčí své neštěstí z toho, jak jim jejich protějšky brání v tom se rozvíjet a posouvat. Album má vyjít v březnu a kromě jmenovaných spolupracovnic se přidá třeba i A. G. Cook nebo Oneohtrix Point Never.


Fvlcrvm, Annet X - Do It All Again
Novou skladbu Do It All Again slovenský producent Fvlcrvm a česká R&B hvězda Annet X představili naživo v rámci Žižkovské noci. Minulý pátek ji vyslali do digitálního světa i spolu s videoklipem v režii Simona Seriše (Saymon Production) a najednou se zdá, že je skladba spíše jeho soundtrackem. Ve vizuálně vytříbeném snímku putuje úchylný gangster Fvlcrvm kanonickou devadesátkovou károu Citroën XM se záhadnou aktovkou a kufrem plným jahodového sirupu. Nebude mu překážkou ani přísná Annet X as a police woman, čeká ho ale na cestě další nepřítel… Jak to dopadne se (možná) dozvíte z klipu. Chytlavá melodie, neodolatelně křupavý beat a procítěný zpěv Annet X vás neopustí ani po jeho zhlédnutí.TNGHT - Tums
„Hlavně ať je to sranda. Hlavně nad tím moc nepřemýšlet.“ Těžko odhadovat, že tyto zásady patří k projektu TNGHT, který mají na svědomí producenti Hudson Mohawke a Lunice. Nicméně roky ustavičné práce vám už trochu rozvážou ruce. Stačí minimalistický beat, samply smíchu a nový singl Tums, který vydávají TNGHT po dvouleté přestávce u Warp/LuckyM, je na světě. A údajně za ním není nic hlubšího než pocit, že snad ještě někdy bude normální chodit na parties. Experimentální video i vědomí, že téměř po deseti letech snad společně vydají další dlouhohrající nahrávku, vám vykouzlí úsměv na tváři. Od ucha k uchu.


Info

foto © Unax LaFuente

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žebříčky Full Moonu: Očekávání roku 2022

redakce 16.01.2022

Co čekat od příštího roku? Někdo je opatrný, někdo nepoučitelný optimista. Shodneme se ale na tom, že...

Žebříčky Full Moonu: hudební weby roku 2021

redakce 15.01.2022

Loni jsme ve velkém upřednostňovali magazín The Quietus a portál Pitchfork coby zdroje hudebních novinek, přesahů i souvislostí, letos je výběr pestřejší.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2021

redakce 14.01.2022

Koncertní sezóna roku 2021 byla velmi nestandardní, ale kdo hledá, najde. Naši redaktoři vzpomínají...

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2021

redakce 13.01.2022

Víření těl, lap dance na ďáblově klíně a tanec u tyče, za který by se nemusela stydět ani FKA twigs. Páči sa.

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2021

redakce 12.01.2022

Gruzínská elektronika, skotské dudy, vietnamský rap, tenhle žebříček je jako tlustá kuchařka plná receptů z celého světa.

Žebříčky Full Moonu: song roku 2021

redakce 11.01.2022

Které písničky adorují mileniální guilty pleasures, které poslouží jako k odchodu do důchodu a které nás rozpláčou jako staré kočky?

Žebříčky Full Moonu: album roku 2021

redakce 10.01.2022

Nejlepší desky loňského roku? Celkové pořadí redakce Full Moonu už známe, jak ale hlasovali jednotliví redaktoři a redaktorky?

Žebříčky Full Moonu: interpret*ka roku 2021

redakce 09.01.2022

Komu patřil rok 2021? Redaktoři Full Moonu a jejich blízké okolí rekapitulují proběhlý rok ve výročních žebříčcích. Vybíráme progresivní jména i kapely, které dokáží se ctí stále vydávat nový matierál.

To nejlepší z komiksů za rok 2021

3DDI3, Martin Šinkovský 30.12.2021

To nejlepší z filmové produkce loňského roku jsme si prosvištěli včera, dnes se zaměříme na zejména tuzemskou komiksovou produkci, která nabízí nemalé čtenářské zážitky.

To nejlepší z filmových zážitků v roce 2021

redakce 29.12.2021

... a výběr se to sešel pestrý jako animovaná zahrada od Břetislava Pojara. Blockbustery i artovky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace