Články / Seriály

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 10.11.2021

Co se urodilo v posledním týdnu? Redakce tentokrát zamířila do elektronického záhonku a dopoiručuje nikdy nekončící experiment producentky Arcy, Fvlcrvma v roli úchylného gangstera s Annet X na featu, sladké synťáky Charli XCX i vysmátou kolaboraci Hudsona Mohawka s Lunicem. Vypadá to, že brzy vyroste hned na několik výjimečných desek.

Arca - Electra Rex
Už nějakou dobu se fanoušci venezuelské producentky Arcy těší na třetího prosince, kdy má vyjít album KicK ii, a najednou se dozví, že ten den vyjdou u labelu XL hned dvě alba, totiž s dvojkou i trojka. A zatímco ještě horký singl Prada/Rakata nabídl extrémně stylizovaný, opulentní vizuál plný počítačových modulací a hudebně charakteristických vysokých tónů a kudrlinek, aktuální Electra Rex mu nemůže být dále. Klip se natáčel na náměstí Plaça dels Àngels v Barceloně a jeho syrovost proniká jak obrazovou stránkou, tak i tou zvukovou. Arca pokračuje ve své psychofyzické proměně a nový track ohýbá antické mýty o králi Oidipovi a Élektře k obrazu svému: Electra Rex zabije oba své rodiče, sex má sama se sebou a rozhodne se žít. Majstrštyk!


Charli XCX feat. Christine and the Queens a Caroline Polachek - New Shapes
Charli XCX chystá na březen novou desku a slibuje samé velkolepé spolupráce. Že nejde o výmysl, napovídá aktuální singl New Shape, ve kterém si s kamarádkami Christine and the Queens a Caroline Polachek vylévají srdíčka ohledně neuspokojivých vztahů. Kapesníčky ale nehledejte, celá debata zní spíš jako diskuze na holčičích záchodech na diskotéce. Hudebnice si berou na pomoc mohutnou osmdesátkovou produkci, monstrózní synťáky a beaty, co zní jako rána do hlavy. Jak název napovídá, všechny tři zúčastněné líčí své neštěstí z toho, jak jim jejich protějšky brání v tom se rozvíjet a posouvat. Album má vyjít v březnu a kromě jmenovaných spolupracovnic se přidá třeba i A. G. Cook nebo Oneohtrix Point Never.


Fvlcrvm, Annet X - Do It All Again
Novou skladbu Do It All Again slovenský producent Fvlcrvm a česká R&B hvězda Annet X představili naživo v rámci Žižkovské noci. Minulý pátek ji vyslali do digitálního světa i spolu s videoklipem v režii Simona Seriše (Saymon Production) a najednou se zdá, že je skladba spíše jeho soundtrackem. Ve vizuálně vytříbeném snímku putuje úchylný gangster Fvlcrvm kanonickou devadesátkovou károu Citroën XM se záhadnou aktovkou a kufrem plným jahodového sirupu. Nebude mu překážkou ani přísná Annet X as a police woman, čeká ho ale na cestě další nepřítel… Jak to dopadne se (možná) dozvíte z klipu. Chytlavá melodie, neodolatelně křupavý beat a procítěný zpěv Annet X vás neopustí ani po jeho zhlédnutí.TNGHT - Tums
„Hlavně ať je to sranda. Hlavně nad tím moc nepřemýšlet.“ Těžko odhadovat, že tyto zásady patří k projektu TNGHT, který mají na svědomí producenti Hudson Mohawke a Lunice. Nicméně roky ustavičné práce vám už trochu rozvážou ruce. Stačí minimalistický beat, samply smíchu a nový singl Tums, který vydávají TNGHT po dvouleté přestávce u Warp/LuckyM, je na světě. A údajně za ním není nic hlubšího než pocit, že snad ještě někdy bude normální chodit na parties. Experimentální video i vědomí, že téměř po deseti letech snad společně vydají další dlouhohrající nahrávku, vám vykouzlí úsměv na tváři. Od ucha k uchu.


Info

foto © Unax LaFuente

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace