Články / Seriály

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 10.11.2021

Co se urodilo v posledním týdnu? Redakce tentokrát zamířila do elektronického záhonku a dopoiručuje nikdy nekončící experiment producentky Arcy, Fvlcrvma v roli úchylného gangstera s Annet X na featu, sladké synťáky Charli XCX i vysmátou kolaboraci Hudsona Mohawka s Lunicem. Vypadá to, že brzy vyroste hned na několik výjimečných desek.

Arca - Electra Rex
Už nějakou dobu se fanoušci venezuelské producentky Arcy těší na třetího prosince, kdy má vyjít album KicK ii, a najednou se dozví, že ten den vyjdou u labelu XL hned dvě alba, totiž s dvojkou i trojka. A zatímco ještě horký singl Prada/Rakata nabídl extrémně stylizovaný, opulentní vizuál plný počítačových modulací a hudebně charakteristických vysokých tónů a kudrlinek, aktuální Electra Rex mu nemůže být dále. Klip se natáčel na náměstí Plaça dels Àngels v Barceloně a jeho syrovost proniká jak obrazovou stránkou, tak i tou zvukovou. Arca pokračuje ve své psychofyzické proměně a nový track ohýbá antické mýty o králi Oidipovi a Élektře k obrazu svému: Electra Rex zabije oba své rodiče, sex má sama se sebou a rozhodne se žít. Majstrštyk!


Charli XCX feat. Christine and the Queens a Caroline Polachek - New Shapes
Charli XCX chystá na březen novou desku a slibuje samé velkolepé spolupráce. Že nejde o výmysl, napovídá aktuální singl New Shape, ve kterém si s kamarádkami Christine and the Queens a Caroline Polachek vylévají srdíčka ohledně neuspokojivých vztahů. Kapesníčky ale nehledejte, celá debata zní spíš jako diskuze na holčičích záchodech na diskotéce. Hudebnice si berou na pomoc mohutnou osmdesátkovou produkci, monstrózní synťáky a beaty, co zní jako rána do hlavy. Jak název napovídá, všechny tři zúčastněné líčí své neštěstí z toho, jak jim jejich protějšky brání v tom se rozvíjet a posouvat. Album má vyjít v březnu a kromě jmenovaných spolupracovnic se přidá třeba i A. G. Cook nebo Oneohtrix Point Never.


Fvlcrvm, Annet X - Do It All Again
Novou skladbu Do It All Again slovenský producent Fvlcrvm a česká R&B hvězda Annet X představili naživo v rámci Žižkovské noci. Minulý pátek ji vyslali do digitálního světa i spolu s videoklipem v režii Simona Seriše (Saymon Production) a najednou se zdá, že je skladba spíše jeho soundtrackem. Ve vizuálně vytříbeném snímku putuje úchylný gangster Fvlcrvm kanonickou devadesátkovou károu Citroën XM se záhadnou aktovkou a kufrem plným jahodového sirupu. Nebude mu překážkou ani přísná Annet X as a police woman, čeká ho ale na cestě další nepřítel… Jak to dopadne se (možná) dozvíte z klipu. Chytlavá melodie, neodolatelně křupavý beat a procítěný zpěv Annet X vás neopustí ani po jeho zhlédnutí.TNGHT - Tums
„Hlavně ať je to sranda. Hlavně nad tím moc nepřemýšlet.“ Těžko odhadovat, že tyto zásady patří k projektu TNGHT, který mají na svědomí producenti Hudson Mohawke a Lunice. Nicméně roky ustavičné práce vám už trochu rozvážou ruce. Stačí minimalistický beat, samply smíchu a nový singl Tums, který vydávají TNGHT po dvouleté přestávce u Warp/LuckyM, je na světě. A údajně za ním není nic hlubšího než pocit, že snad ještě někdy bude normální chodit na parties. Experimentální video i vědomí, že téměř po deseti letech snad společně vydají další dlouhohrající nahrávku, vám vykouzlí úsměv na tváři. Od ucha k uchu.


Info

foto © Unax LaFuente

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vivat Moody Moon Noize vol. 3: To nejlepší

redakce 02.08.2022

Střípky nejen hudebních zážitku z vily snů...

Pop Messe 2022: To nejlepší

redakce 01.08.2022

Druhý ročník festivalu Pop Messe přivezl na šedesátku umělců z celého světa, ale nejen oni byli taháky brněnské akce.

10 + 1 = Daniel Kordik

redakce 28.07.2022

Producent pendlující mezi Londýnem a Bratislavou je stylově rozkročený, když jeho tvorba nabízí jak polohy taneční, tak kontemplativní. Z čeho to vyrůstá?

Vstupní prohlídka: Štěpánka Balcarová

redakce 25.07.2022

Na další jaro Štěpánka Balcarová plánuje turné a ve výhledu je i deska. Na koncertech zazní nové kompozice se zastřešujícím názvem Emotions. Třeba na Dobršské bráně.

Protokol: Rafiq Bhatia (Son Lux)

redakce 24.07.2022

Americký hudebník, kytarista, skladatel a producent Rafiq Bhatia má na svém kontě tři experimentální nahrávky, ale znát ho budete coby součást formace Son Lux.

Colours of Ostrava 2022: To nejlepší

redakce 19.07.2022

Co nás nejvíc bavilo na letošních Colours of Ostrava? Třeba to, že vůbec proběhly.

10 + 1 = Mathijs Steels (Shht)

redakce 03.07.2022

Space rock nové generace? Tak se někdy píše o belgické pětici Shht, která staví na syntetických basových linkách, noisu nebo krautrocku. V MeetFactory za pár dní...

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace