Články / Seriály

Radio FMz: Harry Styles láme rekordy, Dukla jede k moři a Ibeyi míří k pouštním dunám

Radio FMz: Harry Styles láme rekordy, Dukla jede k moři a Ibeyi míří k pouštním dunám

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 06.04.2022

Nový singl Harryho Stylese láme rekordy. Na Spotify se stal nejstreamovanějším singlem v historii a notno říct, že na tom má svojí zásluhu i kancl Full Moonu. Dále nás uchvátil nový singl domácí Dukly i francouzsko-kubánská dvojčata Ibeyi, které si na feat zvou rovnou Jorju Smith. Výběr je to tentokrát přítulný, vybírejte z jarních novinek!

Dukla - Dny
Jeden by řekl, že se z jednoduchosti, se kterou smutní kluci z Vinohrad pracují, už nedá vykřesat nic nového, ale... chyba lávky. Jádro nadále tvoří melancholické texty, verše o Praze a jemné kytary. Nově vydaný track Dny ale oplývá i chladnými synťáky a fresh produkcí, která přesto neztrácí na autenticitě. Třešničku přidává singlu i video Kryštofa Doležala natočené na green screen, díky němuž se kluci přeci jen na chvíli objeví v horkých dálkách. “Ty jsi daleko, tady rozhodně ne, možná na pláži, v Barceloně / Je mi to fuk, lžu si do kapsy…” EP Moře vnitrozemí vychází už v pátek pod labelem Teargarten, křest se chystá 28. 4. v pražském Cafe V lese a 12. 5. v brněnském Kabinetu múz. Vamos!


Harry Styles - As It Was
Naštěstí jsou pryč časy, když se mi jako poměrně konzervativní dívce i černý lak na nehtech hudebníků z Depeche Mode zdál za hranou. Je rok 2022 a já se odevzdaně kochám nad jasně červenými nehty Harryho Stylese, které perfektně ladí s jeho třpytivou uplou kombinézou. Bývalý člen popového boybandu One Direction na své sólové draze vystupuje nejen jako talentovaný písničkář, ale i módní ikona: často okázalé prvky dámského šatníku mu kouzelným způsobem přidávají na mužnosti. Nový singl As It Was je jako doušek studeného jarního vzduchu a zároveň jako pečující pohlazení na tvář od blízké osoby, která navzdory změnám a nesnazím nabízí svou veškerou sounáležitost a lásku. Kratičká skotačivá skladba uvozuje třetí řadovku Harry's House, jejíž název je poklonou Joni Mitchell. Album vyjde 20. května.


Ibeyi - Lavender and Red Roses feat. Jorja Smith
Nenechte se uchlácholit květinovým motivem! Ibey sice své společensko-kritické cítění nedávají už do písničky tak přímočaře, jako když v tracku No Man Is Big Enough for My Arms z minulé desky Ash (2017) vysamplovali teze Michelle Obama („Měřítkem každé společnosti je, jak zachází s ženami a dívkami. Váš příběh, je i mým příběhem.“), ale přírodní motivy jim neslouží k fotogenickému prosévání pouštních dun. „Inner life and inner lies/ Is it fate? Is it late?“ zpívají francouzsko-kubánská dvojčata Lisa-Kaindé a Naomi Diaz. Třetí desku vydávají začátkem května u XL Recordings. Co na to hostující Jorja Smith? „Don’t say I never warned you, don’t.“

Info

foto © Lloyd Wakefield

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace