Články / Seriály

Radio FMz: Novinky od Dannyho L Harlea, Fontaines D.C. a Shearwater

Radio FMz: Novinky od Dannyho L Harlea, Fontaines D.C. a Shearwater

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 22.03.2022

Vracíme se s rubrikou Radio FMz, která vyhledává zajímavé tracky z uplnynulého týdne. A výběr je to velmi rozmanitý. Nesmí chybět hyperpop, kterému jsme věnovali i březnové číslo Full Moonu, ani pozvánka na koncert postpunkových Fontaines D.C. A zabrousíme i k psychedelickému folku od Shearwater. Nalaďte se!

Danny L Harle & DJ Danny - Take My Heart Away (Yasutaka Nakata Remix)
Že už hyperpop nemůže být eklektičtější? K březnovému hyperpopovému číslu Full Moonu vyšla nejen očekávaná deska Charli XCX – Crash, ale také remixové album Harlecore britského producenta Dannyho L Harlea, kterému předcházely remixové singly od polské producentky VTSS a kalifornského producenta Lila Texase, který si vzal na feat hned Pussy Riot. Doporučujeme okusit (nejen) track od japonského elektropopového producenta Yasutakyho Nakaty, který byl mimojiné velkou inspirací i pro Sophie. Dojde na gabber i vyhrávku, kterou byste s klidem dali jako podklad k filmu od studia Ghibli. Kawaii sound!


Fontaines D.C. – Skinty Fia
Ty jelene! Nevím, jestli se takhle dá z irštiny přeložit název čerstvého singlu Fontaines D.C. Skinty Fia, který předznamenává vydání stejnojmenné třetí desky. Takto kapelu pohoršuje, jak jsou povrchně Irové vnímáni za hranicemi – o tom, jak je občas nahovno být Ir v Londýně, si třeba frontman Grian Chatten postěžoval reportérce Rolling Stone. V klipu k nové skladbě se motá na dekadentním večírku kolem různých podivných tvorů a vypadá při tom jako postava Iana Somerhaldera z Upířích deníků. Nemusí ani pít krev, jeho monotónní říkanky a fešácký oblek v mihotajících se světýlkách mě zhypnotizovaly dost. Bude to stejné v neděli v pražské Roxy a v pondělí na brněnské Flédě? Doufám. Jen opatrně s drogama.


Shearwater - Xenarthran
„Ušli tisíce mil na svých tenkých nožkách, s dlouhými nosy až k zemi, trmáceli se do cizí krajiny plné neznámých nebezpečí...,“ píše Jonathan Meiburg, frontman skupiny Shearwater k nové písničce věnované savcům z řádu chudozobí. Poněkud zvláštní téma, že, i na psychedelické folkaře, kteří chystají desku po šesti letech. Jejich tvorba byla vždycky mimo mé empatické možnosti, ovšem tenhle singl je pohlcující možná i tím, že jde o metaforu. Myslím na dlouhé pochody lidských karavan putujících z amerického východu přes Skalisté hory do Oregonu, ty měly nožičky ještě tenčí. „Tato píseň a Emilyino děsivé video nejsou přesně o pásovcích, ale o tom, jak si prorazit cestu temnými prostory hrozivého, ale stále velmi krásného světa.“ Na konci uslyšíte guyanské vřešťany, nejlepší.


Info

foto © Vasso Vu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 24.11.2022

Lákadlem budiž pohled do line-upu, ale i vidina vlahého přelomu podzimu a zimy v Andalusii. Pojďme.

Vstupní prohlídka: Earie

redakce 23.11.2022

Debutový singl Paralysed je souhrou různých kytarových zvuků a efektů navozujících temnou atmosféru, která je jádrem nahrávky.

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce 16.11.2022

Ricarda Delfina jsme našli nečekaně za výlohou brněnského Kabinetu múz. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Preview: Le Guess Who? 2022

redakce 08.11.2022

Poslední ochutnávkou budiž tradiční Spotify playlist, ale protože návštěva Utrechtu není „pouze“ o koncertech, tak nabízíme ještě několik dalších lákadel.

Vstupní prohlídka: M¥ss Keta

redakce 08.11.2022

Co chce vždycky najít v backstagi? A jak vlastně vypadá její život na turné? Čtěte vstupní prohlídku italské rapperky, Venuše milánské klubové scény.

Vstupní prohlídka: Cold Venus Revisited

redakce 03.11.2022

Cold Venus Revisited se dali dohromady v Česku, jejich kořeny ale sahají od severu Ruska až po Turecko. Dystopie, existencialismus, melancholie.

Tak daleko, tak blízko: Kryštof Kříček (Haru, fyield)

redakce 01.11.2022

Zajděte se podívat na pražský křest projektu fyiel, a podívejte se na svět i očima Kryštofa Kříčka v naší rubrice Tak daleko, tak blízko.

10 + 1 = Daniel Brandt (Brandt Brauer Frick Ensemble)

redakce 29.10.2022

Minimalismus ovlivněný technem, ten si říká o živé provedení, ovšem projekt Brandt Brauer Frick se rozrostl do podoby živého akustického souboru.

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

redakce 26.10.2022

Dnešní Toulavou kameru uvádí Lizz Wright, oceňovaná vokalistka, která na sklonku října zahraje na festivale JazzFestBrno.

Pořadatelská: Jan Starý (Jednota, Punctum)

redakce 25.10.2022

Jednota jako volné a stále se měnící uskupení promotérů, co dělají koncerty na okraji? Některé věci se mění, jiné zůstávají. Pojďte!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace