Články / Seriály

Radio FMz: Novinky od Dannyho L Harlea, Fontaines D.C. a Shearwater

Radio FMz: Novinky od Dannyho L Harlea, Fontaines D.C. a Shearwater

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 22.03.2022

Vracíme se s rubrikou Radio FMz, která vyhledává zajímavé tracky z uplnynulého týdne. A výběr je to velmi rozmanitý. Nesmí chybět hyperpop, kterému jsme věnovali i březnové číslo Full Moonu, ani pozvánka na koncert postpunkových Fontaines D.C. A zabrousíme i k psychedelickému folku od Shearwater. Nalaďte se!

Danny L Harle & DJ Danny - Take My Heart Away (Yasutaka Nakata Remix)
Že už hyperpop nemůže být eklektičtější? K březnovému hyperpopovému číslu Full Moonu vyšla nejen očekávaná deska Charli XCX – Crash, ale také remixové album Harlecore britského producenta Dannyho L Harlea, kterému předcházely remixové singly od polské producentky VTSS a kalifornského producenta Lila Texase, který si vzal na feat hned Pussy Riot. Doporučujeme okusit (nejen) track od japonského elektropopového producenta Yasutakyho Nakaty, který byl mimojiné velkou inspirací i pro Sophie. Dojde na gabber i vyhrávku, kterou byste s klidem dali jako podklad k filmu od studia Ghibli. Kawaii sound!


Fontaines D.C. – Skinty Fia
Ty jelene! Nevím, jestli se takhle dá z irštiny přeložit název čerstvého singlu Fontaines D.C. Skinty Fia, který předznamenává vydání stejnojmenné třetí desky. Takto kapelu pohoršuje, jak jsou povrchně Irové vnímáni za hranicemi – o tom, jak je občas nahovno být Ir v Londýně, si třeba frontman Grian Chatten postěžoval reportérce Rolling Stone. V klipu k nové skladbě se motá na dekadentním večírku kolem různých podivných tvorů a vypadá při tom jako postava Iana Somerhaldera z Upířích deníků. Nemusí ani pít krev, jeho monotónní říkanky a fešácký oblek v mihotajících se světýlkách mě zhypnotizovaly dost. Bude to stejné v neděli v pražské Roxy a v pondělí na brněnské Flédě? Doufám. Jen opatrně s drogama.


Shearwater - Xenarthran
„Ušli tisíce mil na svých tenkých nožkách, s dlouhými nosy až k zemi, trmáceli se do cizí krajiny plné neznámých nebezpečí...,“ píše Jonathan Meiburg, frontman skupiny Shearwater k nové písničce věnované savcům z řádu chudozobí. Poněkud zvláštní téma, že, i na psychedelické folkaře, kteří chystají desku po šesti letech. Jejich tvorba byla vždycky mimo mé empatické možnosti, ovšem tenhle singl je pohlcující možná i tím, že jde o metaforu. Myslím na dlouhé pochody lidských karavan putujících z amerického východu přes Skalisté hory do Oregonu, ty měly nožičky ještě tenčí. „Tato píseň a Emilyino děsivé video nejsou přesně o pásovcích, ale o tom, jak si prorazit cestu temnými prostory hrozivého, ale stále velmi krásného světa.“ Na konci uslyšíte guyanské vřešťany, nejlepší.


Info

foto © Vasso Vu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Versus: The Smile – A Light for Attracting Attention

Jiří V. Matýsek, David Stoklas 17.05.2022

Jaký je debut britské superskupiny The Smile, co čekat od pražského koncertu, který už klepe na dveře? Úsměv plný úzkosti, ale taky určitý optimismus.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace