Články / Seriály

Radio FMz: Terapie k tiskovkám

Radio FMz: Terapie k tiskovkám

Aneta Martínková, Maria Pyatkina, Michal Pařízek, Kateřina Cumin, su | Články / Seriály | 03.03.2021

Radio FM znáte jako rubriku z tištěných čísel Full Moonu, kde poutáme na pozoruhodné nadcházející desky. Webová "rádiová" sestra se bude věnovat každý týden trackům, které již vyšly a za pozornost stojí neméně. První kolo je plné citu, objeví se v něm, ale i jeden balvan, který doporučujeme nejen jako terapii po tiskových konferencích vlády.

Greentea Peng - Nah It Ain’t the Same
Potetovaná milovnice zeleného čaje Aria Wells své hudbě říká psychedelické R’n’B. Taky v jejích skladbách slyším jazz, hip hop a opojný dubový groove. Na novém singlu Nah It Ain’t the Same rapuje o tom, že být člověkem dnes není jako dřív, pravidla hry se pořád mění. Souhlasím, je to teď samý zmatek, ještěže je ta její flow tak medová a uklidňující. A co teprve jazzovo-junglová vichřice v závěru. Těším se na léto (a na desku).


Noname – Rainforest
Není nad poklidnou hudbu se znepokojujícím textem. V písni Rainforest se ideologická, klimatická a rasová témata proplétají s vlastní sexualitou i touhou po blízkosti a vše je předneseno na něžném najazzlém podkladu. Chicagská rapperka Noname má v sobě zvláštní kombinaci křehké síly, která ji spolu s neotřelým přístupem (místo merche vám raději nabídne členství ve vlastním knižním klubu) dělá jedinečným úkazem na scéně. Více si o ní můžete přečíst v aktuálním Full Moonu věnovanému ženám v rapu, kde ji ve svém článku o emancipaci zmiňuje Mary C.


Pedazo De Carne Con Ojo - Stuck in the Crib
Pedazo de carne con ojo, kus masa s okem. Je to zvláštní obraz nebo jen jiná citlivost? Steven Perez, hudebník a básník z Filadelfie, vydal před rokem v lednu debutovou nahrávku ¿Pero Like Cómo E'tá?, plnou poměrně krátkých písniček, kombinujících rap, jazz i trap. Těžko zařaditelná a snad i uchopitelná deska umožňuje to, co by takové desky měly – hravě ji propadnout. Ozvuky dominikánské hudby, kterou má Perez v krvi, prosakují i novým singlem Stuck in the Crib. Ten je ještě úsečnější a prolamuje se do tichých proláklin v místech, kde byste čekali pevný díl cesty. Top shit! (Album Dun Dun v dubnu, Citrus City.)Show Me the Body - Survive
Hardcore-punkoví Show Me the Body se singlem Survive ohlašují stejnojmenné EP, naposledy se světu hlásili se skvělým albem Dog Whistle v roce 2019. V tiskovce hovoří o tom, že museli kvůli pandemii hodně přeorganizovat spolupráci ve své komunitě, a jak jméno písně napovídá, snaží se jednoduše přežít. Singl vychází s hodně naštvaným klipem, doporučujeme poslouchat ve smyčce po zhlédnutí každé vládní tiskovky. Nenásilná ventilace špatné nálady je aktuálně k nezaplacení, Show Me the Body v tomto ohledu slouží více než dobře.Silent – End
Z Mexicali je to do San Diega sotva dvě hodiny autem, pokud si tedy člověk odmyslí zeď na hranici, pomyslnou nebo ne. Právě o zdech, hranicích a bariérách, respektive hlavně o jejich bourání a eliminaci hovoří Silent. Řízná gothpunková čtveřice z Mexicali zaujala před pěti lety skvostným debutem A Century of Abuse, nyní konečně přichází s jeho pokračováním. První ukázka se jmenuje typicky End a je to opravdu jen návnada. Modern Hate vychází na konci dubna u Justina Pearsona (The Locust nebo Retox) na jeho Three One G labelu a zní jako výprask devítiocasou kočkou. Nestrkej ruce, kam nemáš, nebo ti je urazím. Kérky, obleky, špetka klišé a goth danceové koření jako lepkavá poleva. ¿Quieres algo más, cabron?


Info

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Nebývale osobní St.Vincent i track roku

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 07.04.2021

Vláda střídá ministry jako ponožky, my mezitím v redakci netrpělivě očekáváme sluneční paprsky a nové singly.

Food Moon: Natutti Bistro

redakce 07.04.2021

Kuchařky a cukrářky se podělily o recepty na kokosovou polévku Khao Soi ze severního Thajska a bezlepkové a meruňkové knedlíky s meruňkovo-mátovou omáčkou.

Vstupní prohlídka: Elyščítat

redakce 06.04.2021

Elýščítat nehledí na škatulky, vlastně se vyhýbá jednotvárnosti. Mladý DJ a producent z Trenčína nám o sobě pověděl...

Kino FMz: Pochybné výklady bible i věčná architektura

3DDI3, Jakub Kurnas, Jan Nevyjel, Viktor Palák, Jiří Přivřel 05.04.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Už mi z toho taky hrabe

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 31.03.2021

Tento týden vybíráme v redakci singly, které vám prodají tenisky a zamotají hlavu.

Vstupní prohlídka: Tryo

redakce 29.03.2021

Už chvíli je rodina brněnského vydavatelství Kabinet Records větší o nový přírůstek. Pink Floyd, Orville Peck a Real Estate jako vlivy? Mládí vpřed.

Katetr: Vezmi mě ráno zase zpět

Jarmo Diehl 28.03.2021

Techno dupáky i lyrické extrémy. Česko-slovenská scéna se vybarvuje jako pěnice pokřovní. Jaro v lesích, křovinách a lesících v otevřené krajině, v parcích a zahradách.

Slowmotiondancer: Tak to pusť…

redakce 26.03.2021

Dominika Gajarského aka Slowmotiondancera se ptáme na různé hudební špeky. Předkládáme mu nové písničky z domova i ze světa, co v nich slyší?

Radio FMz: Máte rádi eintopf?

Aneta Martínková, Kateřina Cumin, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 24.03.2021

Redakční výběr skladeb z uplynulého týdne je plný průsečíků - kolaborací, coverů a kompilací.

Douška vydavatelská: Endless Illusion

redakce 23.03.2021

Pražský label Endless Illusion na experimentálně taneční elektroniku a od roku 2011 vydal téměř dvě desítky nahrávek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace