Články / Seriály

Radio FMz: Terapie k tiskovkám

Radio FMz: Terapie k tiskovkám

Aneta Martínková, Maria Pyatkina, Michal Pařízek, Kateřina Cumin, su | Články / Seriály | 03.03.2021

Radio FM znáte jako rubriku z tištěných čísel Full Moonu, kde poutáme na pozoruhodné nadcházející desky. Webová "rádiová" sestra se bude věnovat každý týden trackům, které již vyšly a za pozornost stojí neméně. První kolo je plné citu, objeví se v něm, ale i jeden balvan, který doporučujeme nejen jako terapii po tiskových konferencích vlády.

Greentea Peng - Nah It Ain’t the Same
Potetovaná milovnice zeleného čaje Aria Wells své hudbě říká psychedelické R’n’B. Taky v jejích skladbách slyším jazz, hip hop a opojný dubový groove. Na novém singlu Nah It Ain’t the Same rapuje o tom, že být člověkem dnes není jako dřív, pravidla hry se pořád mění. Souhlasím, je to teď samý zmatek, ještěže je ta její flow tak medová a uklidňující. A co teprve jazzovo-junglová vichřice v závěru. Těším se na léto (a na desku).


Noname – Rainforest
Není nad poklidnou hudbu se znepokojujícím textem. V písni Rainforest se ideologická, klimatická a rasová témata proplétají s vlastní sexualitou i touhou po blízkosti a vše je předneseno na něžném najazzlém podkladu. Chicagská rapperka Noname má v sobě zvláštní kombinaci křehké síly, která ji spolu s neotřelým přístupem (místo merche vám raději nabídne členství ve vlastním knižním klubu) dělá jedinečným úkazem na scéně. Více si o ní můžete přečíst v aktuálním Full Moonu věnovanému ženám v rapu, kde ji ve svém článku o emancipaci zmiňuje Mary C.


Pedazo De Carne Con Ojo - Stuck in the Crib
Pedazo de carne con ojo, kus masa s okem. Je to zvláštní obraz nebo jen jiná citlivost? Steven Perez, hudebník a básník z Filadelfie, vydal před rokem v lednu debutovou nahrávku ¿Pero Like Cómo E'tá?, plnou poměrně krátkých písniček, kombinujících rap, jazz i trap. Těžko zařaditelná a snad i uchopitelná deska umožňuje to, co by takové desky měly – hravě ji propadnout. Ozvuky dominikánské hudby, kterou má Perez v krvi, prosakují i novým singlem Stuck in the Crib. Ten je ještě úsečnější a prolamuje se do tichých proláklin v místech, kde byste čekali pevný díl cesty. Top shit! (Album Dun Dun v dubnu, Citrus City.)Show Me the Body - Survive
Hardcore-punkoví Show Me the Body se singlem Survive ohlašují stejnojmenné EP, naposledy se světu hlásili se skvělým albem Dog Whistle v roce 2019. V tiskovce hovoří o tom, že museli kvůli pandemii hodně přeorganizovat spolupráci ve své komunitě, a jak jméno písně napovídá, snaží se jednoduše přežít. Singl vychází s hodně naštvaným klipem, doporučujeme poslouchat ve smyčce po zhlédnutí každé vládní tiskovky. Nenásilná ventilace špatné nálady je aktuálně k nezaplacení, Show Me the Body v tomto ohledu slouží více než dobře.Silent – End
Z Mexicali je to do San Diega sotva dvě hodiny autem, pokud si tedy člověk odmyslí zeď na hranici, pomyslnou nebo ne. Právě o zdech, hranicích a bariérách, respektive hlavně o jejich bourání a eliminaci hovoří Silent. Řízná gothpunková čtveřice z Mexicali zaujala před pěti lety skvostným debutem A Century of Abuse, nyní konečně přichází s jeho pokračováním. První ukázka se jmenuje typicky End a je to opravdu jen návnada. Modern Hate vychází na konci dubna u Justina Pearsona (The Locust nebo Retox) na jeho Three One G labelu a zní jako výprask devítiocasou kočkou. Nestrkej ruce, kam nemáš, nebo ti je urazím. Kérky, obleky, špetka klišé a goth danceové koření jako lepkavá poleva. ¿Quieres algo más, cabron?


Info

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Lorde, Yves Tumor, Mark Lanegan a další atrakce

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su, Julie Ježková 16.06.2021

Můžeme se dohadovat, jestli bude nová deska Lorde a Marka Lanegana dobrá nebo ještě lepší, ale průšvih to nebude. A je to ho více, přijela k nám pouť.

Vstupní prohlídka: Evolet

redakce 14.06.2021

Nejen na to, co by měla obsahovat každá dobrá backstage a jak se chodí s plným břichem, se ptáme ve vstupní prohlídce brněnské skupiny.

Katetr: Sbohem aneb mozková mrtvice

Jarmo Diehl 13.06.2021

Aneta Langerová, Hellwana s Arletou i Ca$hanova Bulhar. Nebo je to Rumun? Mongol?

Kino FMz: Filmové bahno (ne)má dno

Viktor Palák, Jakub Kurnas, Jakub Blaho, Jiří Přivřel 11.06.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Život je pártoška

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 09.06.2021

Naštvané lvice Hellwana s Arletou, závratě z Blízkého východu, tanečky King Princess, Jessie Ware nebo popíček z rapového undergroundu.

Pod pultem Kabinetu #8

Sabina Coufalová 08.06.2021

Dá se vůbec spočítat, kolikrát člověk zažil partošku v Kabinetu? Za dobrou muzikou se tam chodilo vždycky, teď si ji odtud můžete i odnést.

Vstupní prohlídka: Obligatne

redakce 07.06.2021

... a pochopili svojmu humoru, objali sa, urobili spoločne chichi haha a to šťastne až do smrti... Slovenští Obligatne vtipně i hravě.

Katetr: Vyzootá hlava, mrtvej teplouš a žádná bandana

Jarmo Diehl 06.06.2021

Pánem tohoto týdne je nepochybně Robin Zoot, který dal průchod svým honibrckým fantaziím. Ale máme tu i brněnskou alternativu, jihlavský bandana gang nebo povídky ze skříně.

Radio FMZ: Tajemství všehomíra a letní brouci

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina 02.06.2021

Dnešní redakční menu nabízí polský jazz, psychedelický pop, houseového pionýra s psychrockovou kapelou, cover Björk i hubaté holky jako dezert.

Vstupní prohlídka: CRoSz

redakce 31.05.2021

CRoSz věnuje hudbě na pomezí ambientu, experimentální IDM, ale i tanečnější elektroniky na dvě dekády, pár zvědavých otázek pro eklektického producenta je na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace