Články / Reporty

Republic of Two a dvojitou porci, prosím

Zdeněk Malinský | Články / Reporty | 06.07.2014

Jiří Burian a Mikoláš Růžička nechyběli na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary ani letos: kromě Djování (Burian) byla možnost shlédnout i dvě vystoupení Republic of Two, zde jako kvintet - hlavní protagonisty doplnil Mikulášův bratr Štěpán na basu, houslistka a vokalistka Anežka Bzirská a bubenice Lenka Durndlová.

V pátek to bylo takové „noví a noví lidé přicházejí, noví a noví lidé odcházejí” a aby toho nebylo málo, noví a noví lidé procházejí. Nevím, jak se hraje muzikantům před takovými posluchači-neposluchači, kterým je nejspíš jedno, jestli hraje živá kapela, Prodigy z magneťáku, Michal David nebo tyrolská dechovka. Ovšem oddělit pódium od diváků dvěma pásy kovových zátarasů pro příjezd limuzín filmových hvězd byl nápad génia. Zvuk s ohledem na okolí slušný, ale kvůli umístění nebyl požitek z koncertu nejlepší, i když se umělci snažili.

Sobotní vystoupení bylo ochuzeno o klávesy (malé pódium?), prostředí však bylo klidnější, zvuk kvalitnější, diváci věděli, na co přišli, a asi se jim to i líbilo - tleskali. Set se od pátečního lišil, skladby z nové desky měly menší zastoupení na úkor těch starších, z nichž některé byly v jiných aranžích (např. Shadows). Velmi příjemně rozvolněné odpoledne a kdyby bylo pivo Two Tales (mě chutnalo víc tmavé) vychlazenější, bylo by to téměř dokonalé.

PS: Vary ve Varu? Ani náhodou! Jen líná podvečerní a večerní selanka, ve které se nejvíc činilo městapo a odtahovka.

Info

Republic of Two
4. 7. 2014 prostranství u Thermalu, Karlovy Vary
5. 7. 2014 Divadelní náměstí, Karlovy Vary

foto © Luděk Malinský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nikdy to nikomu neřeknu: tandemová instalace v Galerii Průchod

Minka Dočkalová 01.05.2021

Autoři výstavy jsou partnery a v nově připravené výstavě se rozhodli zúročit svou zkušenost se závažnými zdravotními problémy v dětství.

Pouliční umění na krabicích od pizzy (Jan Vykypěl, Galerie Průchod)

Minka Dočkalová 02.04.2021

Součástí výstavy je kolekce pomalovaných obalů od pizzy. Využití odpadního materiálu ilustruje Vykypělův obvyklý způsob práce, jejíž jádro tkví v procesu tvorby.

Festival na dosah myši - SXSW 2021

David Čajčík, Michal Pařízek, su 25.03.2021

Jaké to je dívat se čtyři dny po nocích na kapely, filmy a moudré diskuze? Přinášíme report z online festivalu SXSW.

Chyba jako náznak změny: Galerie Průchod nekončí

Minka Dočkalová 11.03.2021

Umělci byli konfrontováni s tím, jak jednoduché je dostat se z rubriky Kultura do sekce Zločiny a soudy - prostřednictvím této situace na vlastní kůži prověřili vratkou hranici mediálního prostoru.

For k-punk 2021: postkapitalistické touhy

Mia Kordová 07.02.2021

Čtyřhodinový zážitek odstartoval Tim Lawrence videem nazvaným What is post-capitalism? Oslava života a díla britského kulturního teoretika Marka Fishera.

Galerie Průchod: veřejný výstavní prostor pro nikoho

Minka Dočkalová 21.01.2021

Umělci z Brna uspořádali vernisáž „pro nikoho“. Ve veřejném průchodu domu na Údolní nainstalovali velkoformátové grafiky.

Eurosonic Noorderslag 2021: Možnosti tu jsou

Aneta Martínková, su, Jakub Béreš, David Čajčík 18.01.2021

Přesun kultury na síť pokračuje. V online prostředí proběhl během minulých pár dní i největší a nejrespektovanější evropský showcase festival.

Vpřed! (Move Fest)

Veronika Mrázková 14.10.2020

"Za Hitlera se pálily knihy, dnes se na Facebooku skrývají nevhodné komentáře." Co je nevhodné? Hned první večer došlo na českou premiéru kusu Brave New Life.

Zvláštní magie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 11.10.2020

Může mít jazz punkovou energii? Může unést do jiných dimenzí? Může uspávat? Drtit sonickou stěnou? Samozřejmě. All That Jazz!

Takhle bude vypadat jazz budoucnosti? (Jazz Goes to Town 2020)

Jiří Vladimír Matýsek 09.10.2020

Navzdory okolnostem i letos - už po šestadvacáté - kráčí Hradcem Králové jazz. Tentokrát se táže: Kam směřujeme? Otázka vskutku aktuální...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace