Články / Sloupky/Blogy

RfP2017: Sloni útočí

RfP2017: Sloni útočí

Denisa Píšová | Články / Sloupky/Blogy | 05.07.2017

Nevěřte lidem. A už vůbec ne těm, co předpovídají počasí. Koupačka ve vlastním potu ke koncertům patří, ale když počítáte s příjemnou dvacítkou, a místo toho se smažíte v mikině na přistávací dráze hradeckého letiště, topíte se v něm až po uši. Přidejte si k tomu cestu svozem, kam už by se nevešla ani noha navíc, a řidičku, co si spletla MHD s rallye, a první dojmy jsou na světě. Ale kdo by si stěžoval? Na tohle se přece taky vzpomíná. Hlavně když se večer chcete dostat z kalhot, a ono to nejde. I to má ale svoji světlou stránku. Nemusíte na toitoiky. Možná byste začali litovat, kolik jídla už jste do sebe dostali, protože nemáme všichni stejný žaludek a ten můj by to třeba nevydržel. Tělo už ale nezvládá příliv piva, a tak chtě nechtě ustoupíte potřebám. Chcete se pak tomu místu vyhýbat obloukem, jeden burger s tunou dresinku je ale proti, a už tam máte namířeno zas. Jako v začarovaném kruhu.

V kruhu běhá i stádo pod pódiem, kde zrovna hrají Comeback Kid. Jeden by se k nim i přidal, ale v pět hodin si s plným břichem dávám odpolední siestu a šetřím energii. Za tohle rozhodnutí později sama sebe v duchu vyznamenávám. Kdo by totiž čekal, jaká to nebude pohodička s Cage the Elephant, dost by se sekl. Dostávám se do předních řad, platím za to několika ranami do obličeje, břicha, žeber a dalších míst, která zabolí podobně, ne-li víc. Sloni vytahují eso v podobě Cigarette Daydreams, které vyhrává hlavně proto, že na chvíli celá vřava utichne, a my se vydáváme na vlně nostalgie do dob, kdy nám bylo sedmnáct. Jakmile přijde výzva Come a Little Closer, všechno se vrací do svých kolejí.

fotogalerie z festivalu tady anebo i tu

Nečekaná palba nutí k dalšímu doplnění tekutin a hledání chill zóny. Spouštím kotvu u baru s táborákem a užívám si sílu okamžiku, který neomrzí. You Me At Six mají problémy se zvukem, zavádí mě tam ale moje nezkrotná zvědavost. Pod pódiem už je téměř vyklizeno, Die Antwoord si chystají pečlivý bizárek, o kterém se mi zdálo dneska v noci a asi ještě párkrát bude. Oblečky a masky známe z klipů, ale projekce mě posadila na zadek. Nebo taky neposadila. Já ani nevím. Mám se smát nebo se radši schovat za někoho vysokého, ať se v noci taky trochu vyspím? No, vyspat se můžu i zítra. Ale to se ještě uvidí. Nevěřte lidem, nevěřte vlastním očekáváním.

Info

Rock for People 2017
4. - 6. 7. 2017
Festivalpark, Hradec Králové

foto © Iveta Křenková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Co právě v elektru kutěj: Mocné elektronické výboje slovenských mimozemšťanů

Richard Kutěj 27.06.2020

Slovenský elektronický label Aliens Production zásobuje mezinárodní scén povedenými releasy už od roku 1997. A mocně rozjel i letošní sezonu.

Jeden pytel pro všechny děcka. Jak se v Česku (ne)píše o novém rapu.

David Čajčík 25.06.2020

Hudební průmysl se změnil dávno, rap je nový pop, jen si toho česká žurnalistika nevšimla, respektive to odmítá reflektovat.

Cesto-pics.jpg no.3

Mária Karľaková 26.05.2020

Cestovanie nie je len o tom dostať sa na dané miesto, je o objavovaní, slobode, hľadaní, o prítomnom okamihu o tom, že samotná cesta je cieľ.

Singletone: Protomartyr – Worm in Heaven / Processed By the Boys

Štěpán Sukdol 17.05.2020

Iggy Pop o Protomartyr prohlásil, že jsou ta nejlepší kapela, co dnes v Americe mají. Postpunková parta z Detroitu slaví dekádu působení na scéně dvěma singly, brzo deskou.

Jako zabít naději

Michal Pařízek 15.05.2020

Uvolňování opatření pouhým zvyšováním kapacity kulturní akcí je úsměvné a jak již bylo řečeno, vychází z naprosté neznalosti prostředí a problematiky. Co bude dál?

Šejkr na doma: Na viděnou

Michal Pařízek 30.04.2020

Po půlhodinovém telefonátu s Brendonem z The Kill Devil Hills jsem chtěl psát o tom, jak se bojí o svoji hippie sestru... Poslední Šejkr na doma je tu.

Šejkr na doma: Spi sladce, potvoro

Michal Pařízek 29.04.2020

Gejzír vtipu a humorných situací – načala to Kateřina Konečná plamennou obhajobou maršála, který přišel o pomník, pak jsme viděli rozhořčeného Bohumila Pečínku a celé to završil Barťák.

Šejkr na doma: Básníci a bábovičky

Michal Pařízek 28.04.2020

„Tepláky jsou nové džíny.“ Někdy není jednoduché udržet si zdravý rozum, při sledování novinových titulků v poslední době je to ještě o poznání těžší.

Šejkr na doma: Ambulance horkých nápojů

Michal Pařízek 27.04.2020

Chybí mi kavárny. Možná víc než co jiného. Chybí mi jejich atmosféra, podivným způsobem kombinující ruch a klid, stejně jako možnost ji sdílet.

Sám doma #2: O křehkých lidech

cyril kosak 26.04.2020

Trocha mizantropie nikoho nezabije aneb o víře v dobrého člověka v časech nejen pandemických.