Články / Sloupky/Blogy

Roskilde 2017: Norská invaze

Roskilde 2017: Norská invaze

Jiří Mališ | Články / Sloupky/Blogy | 27.06.2017

Třetí zahřívací den Roskilde Festivalu byl v kalendáři označen jako “norská invaze”. Dvě talentované Norky, ARY a Skott, by se hodily i do hlavního programu a očekávání byla vysoká. První zmíněná zkoušku zvládla důstojně a milý elektropop doprovázela svůdným ležérním tancem. Intimní atmosféře by prospěl pozdější časový úsek, ale na něj dojde někdy příště. Naopak Skott si nekompromisně řekla o užší výběr na nejlepší koncert celého festivalu. Hitovky Wolf a Porcelain si nechala na konec setu, ale i dosud nevydanými písněmi se jí podařilo publikum ohromit. Perfektní vokální výkon a kouzelný indie pop s nádechem elektra připomínajícího CHVRCHES má naživo spoustu energie a není divu, že si ji na říjnové turné vybrala jako předskokanku i skandinávská královna MØ.

Lehkou připomínkou minulého ročníku bylo vystoupení Noréll, kteří svým elektronickým nářezem nechali vzpomenout na Grimes. Dánská trojice předvedla znamenitý šťavnatý set, jenž si co do energie nezadá s metalovými koncerty. Tvrdostí zvuku ale nesahali ani po kotníky kapele BAEST - pětice z Aarhusu je jednou z nejslibnějších kapel dánské deathmetalové scény, což potvrdili například supportem pro Illdisposed nebo před několika dny skvělým vystoupením na festivalu Copenhell. Jejich set na Roskilde byl o něco slabší, hlavně díky publiku, ale na pódiu k žádnému zaváhání nedošlo - nekompromisní odvaz. Podobně tomu bylo i u posthardcoreových Tvivler. Kodaňská čtveřice v mnohém připomene Touché Amoré a i situace v moshpitu byla podobná. Pouze hrstka sympatických lidí, která do sebe vrážela spíše z legrace než v punkovém duchu, a když ji frontman pobídl k vytvoření “wall of death”, nechalo je to klidnou.

Na závěr dne bylo v plánu vidět rapový talent Noaha Cartera. Ten ale po vzoru kapely Phlake z loňska roku způsobil menší dopravní kolaps kolem stage a soudit koncert dle zvuku z backstage by nebylo objektivní. Mluvilo za něj publikum, které dotáhl, a fakt, že napřesrok ho nejspíš uvidíme na Orange Stagi. Pak jsem se uchýlili do prostoru pro dobrovolníky, kde jsme v rytmu osmdesátkového synthpopu odtančili do víru noci a opojení ciderem...

Info

Roskilde Festival 2017
26. 6. 2017 Roskilde, Dánsko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Elevate Festival 2020

waghiss666 21.02.2020

Kam první březnový týden? Pobyt ve Štýrském Hradci stojí za zvážení, obzvlášť když se pod tematickou střechou Human Nature sešla tak zajímavá jména, jaká představujeme v následující selekci.

Kam na rajz s Tomášem Pokorným

redakce 19.02.2020

Tomáš Pokorný informuje svět o všem dobrém, co se děje (nejen) v Brně. A zve na akce ze své stáje, i na akce venku.

Kam na rajz s Vaškem Kokešem

redakce 10.02.2020

Směska country a rapu, třídenní párty, tajemná kapela z Chicaga, Fly Pan Am nebo Ars Electronica, to doporučuje Vašek Kokeš.

MoMENTálně vyřešeno aneb to nejlepší z MENTu 2020

redakce 09.02.2020

Lublaňský MENT, jeden z nejzajímavějších a nejvybranějších showcasů v Evropě, má za sebou další povedený ročník a zase to bylo nejlepší.

CTM 2020: Reverzní kolonialismus

Jan Starý 06.02.2020

Padá pevnost Evropa, něco si přej. Letošní ročník CTM ovládly nezápadní projekty.

Kam na rajz s Trochtýnou

redakce 05.02.2020

Která nejlepší kapela na světě bude mít brzy koncert v Praze? Kam na rajz radí Trochtýna Kristová.

To nejlepší z CTM 2020: Hudba, pivo, instalace

redakce 03.02.2020

Na CTM se nevyplatí jezdit na hvězdy – ano, jsou tu, ale daleko důležitější než výběr z výročních žebříčků jsou neokoukaná jména, která dostávají rovnocenný prostor.

Preview: Ment 2020

Aneta Martínková 03.02.2020

V programu slovinského Mentu najdete chuťovky od belgické rapperky s kapverdskými kořeny po baskického hráče na akordeon. Ruský blok?

Šejkr #45: Srdečné pozdravy z Istanbulu

Michal Pařízek 02.02.2020

Už strašně dlouho se chci podívat do Istanbulu. Nepamatuji si, kdy to přesně začalo, možná jsou na vině knihy série Ve stínu pádišáha, možná bondovka Srdečné pozdravy z Ruska...

Filmové žebříčky Full Moonu: videoklip/soundtrack/mem roku 2019

redakce 28.01.2020

Včera jsme se podívali na nejlepší filmy a seriály, dnes si projdeme videoklipy, soundtracky a ty nejvtipnější memy.