Články / Sloupky/Blogy

Roskilde 2017: Norská invaze

Roskilde 2017: Norská invaze

Jiří Mališ | Články / Sloupky/Blogy | 27.06.2017

Třetí zahřívací den Roskilde Festivalu byl v kalendáři označen jako “norská invaze”. Dvě talentované Norky, ARY a Skott, by se hodily i do hlavního programu a očekávání byla vysoká. První zmíněná zkoušku zvládla důstojně a milý elektropop doprovázela svůdným ležérním tancem. Intimní atmosféře by prospěl pozdější časový úsek, ale na něj dojde někdy příště. Naopak Skott si nekompromisně řekla o užší výběr na nejlepší koncert celého festivalu. Hitovky Wolf a Porcelain si nechala na konec setu, ale i dosud nevydanými písněmi se jí podařilo publikum ohromit. Perfektní vokální výkon a kouzelný indie pop s nádechem elektra připomínajícího CHVRCHES má naživo spoustu energie a není divu, že si ji na říjnové turné vybrala jako předskokanku i skandinávská královna MØ.

Lehkou připomínkou minulého ročníku bylo vystoupení Noréll, kteří svým elektronickým nářezem nechali vzpomenout na Grimes. Dánská trojice předvedla znamenitý šťavnatý set, jenž si co do energie nezadá s metalovými koncerty. Tvrdostí zvuku ale nesahali ani po kotníky kapele BAEST - pětice z Aarhusu je jednou z nejslibnějších kapel dánské deathmetalové scény, což potvrdili například supportem pro Illdisposed nebo před několika dny skvělým vystoupením na festivalu Copenhell. Jejich set na Roskilde byl o něco slabší, hlavně díky publiku, ale na pódiu k žádnému zaváhání nedošlo - nekompromisní odvaz. Podobně tomu bylo i u posthardcoreových Tvivler. Kodaňská čtveřice v mnohém připomene Touché Amoré a i situace v moshpitu byla podobná. Pouze hrstka sympatických lidí, která do sebe vrážela spíše z legrace než v punkovém duchu, a když ji frontman pobídl k vytvoření “wall of death”, nechalo je to klidnou.

Na závěr dne bylo v plánu vidět rapový talent Noaha Cartera. Ten ale po vzoru kapely Phlake z loňska roku způsobil menší dopravní kolaps kolem stage a soudit koncert dle zvuku z backstage by nebylo objektivní. Mluvilo za něj publikum, které dotáhl, a fakt, že napřesrok ho nejspíš uvidíme na Orange Stagi. Pak jsem se uchýlili do prostoru pro dobrovolníky, kde jsme v rytmu osmdesátkového synthpopu odtančili do víru noci a opojení ciderem...

Info

Roskilde Festival 2017
26. 6. 2017 Roskilde, Dánsko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

redakce 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

redakce 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.

Beztížný pocit nezvěstného V centru

redakce 25.09.2019

Ve vlaku zaslechnu, jak jí povídá o třípatrovým domě, ve kterém jeho rodina bydlí. „A to jste si postavili sami?“ „Ne, to jsme zdědili. Původně to patřilo nějakejm Němcům.“

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.