Články / Sloupky/Blogy

Roskilde 2017: Prsa a graffiti

Roskilde 2017: Prsa a graffiti

Jiří Mališ | Články / Sloupky/Blogy | 28.06.2017

Když se pódia ujala Åsa Söderqvist, známá jako ShitKid, nebylo o co stát, v upnutých stříbrných šatech hrála na klávesy a nepříjemně do toho mečela. Na zbytek koncertu se dostavila její kapela, na kvalitě to ale moc nepřidalo. Odvážní, kteří vydrželi, byli odměněni syrovým feministickým punkem v tempu Heart Will Go On z Titanicu. Koncert ShitKid působil jako pomalu potápějící se loď, kterou u části publika mohlo zachránit odhalování bradavek opilé Söderqvistové, otázkou ale zůstává, jestli její feministická filozofie potřebuje zrovna toto.

I zbytek úterního programu na Roskilde Festivalu byl nevýrazný. Stanaři jako by trávili poslední zahřívací den oddychem a dokonce i na místní miláčky Farveblind nepřišlo moc lidí. A chlapecké duo, ačkoliv nemělo důvod k nervozitě, zklamalo. Produkce byla zmatečná a nebylo jasné, co je sampl a co se hraje živě, fanoušci v předních řadách ovšem tančili s nadšením. S opačnými problémy se pak setkala islandská elektronická superskupina Gangly. Ta vystoupila za tmy s intimním setem připomínajícím Moderat, zradilo je ale publikum, které se zajímalo jen o selfie se zapnutým bleskem a klábosení o zítřejším vystoupení Justice. Nejlepším koncertem dne tak zůstali aarhusští Modest, kteří svým postpunkovým setem připomněli The Smiths.

Roskilde Festival ale není jen o hudbě, v podvečer jsme se vydali na prohlídku téměř připravené Art Zone. Ta se letos skládá z odpočinkové oázy obklopené expozicemi světových umělců; Klubu Rå, jež během festivalu přivítá například solo set Wina Butlera z Arcade Fire, a graffiti zóny, které vévodí meme v hlavní roli s Davem Grohlem a více než stometrová zeď hlavní tribuny s artworkem japonské grafičky Aiko.

Noc před začátkem hlavního programu tradičně patří největším pařbám v kempech. Letošnímu roku vévodila amokparty na téma Darude - Sandstorm, kde techno hitovka z přelomu tisíciletí hrála v kuse více než půl hodiny. O nejlepších kempech roku je už také rozhodnuto - do tří ráno se skáče v kempu Zoo a následně se většina přesune do Bodegy, kde za zvuků těch nejlepších z nejhorších hitovek devadesátých let pijeme a tančíme až do svítání.

Info

Roskilde Festival 2017
27. 6. 2017, Roskilde, Dánsko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Zápisky z Letní filmové školy: Jugoslávská proměnlivost a ryzí expresionistické němectví

Ondra Helar 10.08.2021

Při cold brew v budapešťském Kofein Baru sleduji první storýs na instagramu, kde se má bublina chlubí tím, že si vybírá filmy na páteční večer. Nejistý pocit, že jsem na…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace