Články / Sloupky/Blogy

Roskilde 2017: Prsa a graffiti

Roskilde 2017: Prsa a graffiti

Jiří Mališ | Články / Sloupky/Blogy | 28.06.2017

Když se pódia ujala Åsa Söderqvist, známá jako ShitKid, nebylo o co stát, v upnutých stříbrných šatech hrála na klávesy a nepříjemně do toho mečela. Na zbytek koncertu se dostavila její kapela, na kvalitě to ale moc nepřidalo. Odvážní, kteří vydrželi, byli odměněni syrovým feministickým punkem v tempu Heart Will Go On z Titanicu. Koncert ShitKid působil jako pomalu potápějící se loď, kterou u části publika mohlo zachránit odhalování bradavek opilé Söderqvistové, otázkou ale zůstává, jestli její feministická filozofie potřebuje zrovna toto.

I zbytek úterního programu na Roskilde Festivalu byl nevýrazný. Stanaři jako by trávili poslední zahřívací den oddychem a dokonce i na místní miláčky Farveblind nepřišlo moc lidí. A chlapecké duo, ačkoliv nemělo důvod k nervozitě, zklamalo. Produkce byla zmatečná a nebylo jasné, co je sampl a co se hraje živě, fanoušci v předních řadách ovšem tančili s nadšením. S opačnými problémy se pak setkala islandská elektronická superskupina Gangly. Ta vystoupila za tmy s intimním setem připomínajícím Moderat, zradilo je ale publikum, které se zajímalo jen o selfie se zapnutým bleskem a klábosení o zítřejším vystoupení Justice. Nejlepším koncertem dne tak zůstali aarhusští Modest, kteří svým postpunkovým setem připomněli The Smiths.

Roskilde Festival ale není jen o hudbě, v podvečer jsme se vydali na prohlídku téměř připravené Art Zone. Ta se letos skládá z odpočinkové oázy obklopené expozicemi světových umělců; Klubu Rå, jež během festivalu přivítá například solo set Wina Butlera z Arcade Fire, a graffiti zóny, které vévodí meme v hlavní roli s Davem Grohlem a více než stometrová zeď hlavní tribuny s artworkem japonské grafičky Aiko.

Noc před začátkem hlavního programu tradičně patří největším pařbám v kempech. Letošnímu roku vévodila amokparty na téma Darude - Sandstorm, kde techno hitovka z přelomu tisíciletí hrála v kuse více než půl hodiny. O nejlepších kempech roku je už také rozhodnuto - do tří ráno se skáče v kempu Zoo a následně se většina přesune do Bodegy, kde za zvuků těch nejlepších z nejhorších hitovek devadesátých let pijeme a tančíme až do svítání.

Info

Roskilde Festival 2017
27. 6. 2017, Roskilde, Dánsko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Danielle de Picciotto

redakce 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

redakce 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

redakce 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.

Beztížný pocit nezvěstného V centru

redakce 25.09.2019

Ve vlaku zaslechnu, jak jí povídá o třípatrovým domě, ve kterém jeho rodina bydlí. „A to jste si postavili sami?“ „Ne, to jsme zdědili. Původně to patřilo nějakejm Němcům.“

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.