Články / Sloupky/Blogy

Roskilde 2017: Prsa a graffiti

Roskilde 2017: Prsa a graffiti

Jiří Mališ | Články / Sloupky/Blogy | 28.06.2017

Když se pódia ujala Åsa Söderqvist, známá jako ShitKid, nebylo o co stát, v upnutých stříbrných šatech hrála na klávesy a nepříjemně do toho mečela. Na zbytek koncertu se dostavila její kapela, na kvalitě to ale moc nepřidalo. Odvážní, kteří vydrželi, byli odměněni syrovým feministickým punkem v tempu Heart Will Go On z Titanicu. Koncert ShitKid působil jako pomalu potápějící se loď, kterou u části publika mohlo zachránit odhalování bradavek opilé Söderqvistové, otázkou ale zůstává, jestli její feministická filozofie potřebuje zrovna toto.

I zbytek úterního programu na Roskilde Festivalu byl nevýrazný. Stanaři jako by trávili poslední zahřívací den oddychem a dokonce i na místní miláčky Farveblind nepřišlo moc lidí. A chlapecké duo, ačkoliv nemělo důvod k nervozitě, zklamalo. Produkce byla zmatečná a nebylo jasné, co je sampl a co se hraje živě, fanoušci v předních řadách ovšem tančili s nadšením. S opačnými problémy se pak setkala islandská elektronická superskupina Gangly. Ta vystoupila za tmy s intimním setem připomínajícím Moderat, zradilo je ale publikum, které se zajímalo jen o selfie se zapnutým bleskem a klábosení o zítřejším vystoupení Justice. Nejlepším koncertem dne tak zůstali aarhusští Modest, kteří svým postpunkovým setem připomněli The Smiths.

Roskilde Festival ale není jen o hudbě, v podvečer jsme se vydali na prohlídku téměř připravené Art Zone. Ta se letos skládá z odpočinkové oázy obklopené expozicemi světových umělců; Klubu Rå, jež během festivalu přivítá například solo set Wina Butlera z Arcade Fire, a graffiti zóny, které vévodí meme v hlavní roli s Davem Grohlem a více než stometrová zeď hlavní tribuny s artworkem japonské grafičky Aiko.

Noc před začátkem hlavního programu tradičně patří největším pařbám v kempech. Letošnímu roku vévodila amokparty na téma Darude - Sandstorm, kde techno hitovka z přelomu tisíciletí hrála v kuse více než půl hodiny. O nejlepších kempech roku je už také rozhodnuto - do tří ráno se skáče v kempu Zoo a následně se většina přesune do Bodegy, kde za zvuků těch nejlepších z nejhorších hitovek devadesátých let pijeme a tančíme až do svítání.

Info

Roskilde Festival 2017
27. 6. 2017, Roskilde, Dánsko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cesto-pics.jpg no.3

Mária Karľaková 26.05.2020

Cestovanie nie je len o tom dostať sa na dané miesto, je o objavovaní, slobode, hľadaní, o prítomnom okamihu o tom, že samotná cesta je cieľ.

Singletone: Protomartyr – Worm in Heaven / Processed By the Boys

Štěpán Sukdol 17.05.2020

Iggy Pop o Protomartyr prohlásil, že jsou ta nejlepší kapela, co dnes v Americe mají. Postpunková parta z Detroitu slaví dekádu působení na scéně dvěma singly, brzo deskou.

Jako zabít naději

Michal Pařízek 15.05.2020

Uvolňování opatření pouhým zvyšováním kapacity kulturní akcí je úsměvné a jak již bylo řečeno, vychází z naprosté neznalosti prostředí a problematiky. Co bude dál?

Šejkr na doma: Na viděnou

Michal Pařízek 30.04.2020

Po půlhodinovém telefonátu s Brendonem z The Kill Devil Hills jsem chtěl psát o tom, jak se bojí o svoji hippie sestru... Poslední Šejkr na doma je tu.

Šejkr na doma: Spi sladce, potvoro

Michal Pařízek 29.04.2020

Gejzír vtipu a humorných situací – načala to Kateřina Konečná plamennou obhajobou maršála, který přišel o pomník, pak jsme viděli rozhořčeného Bohumila Pečínku a celé to završil Barťák.

Šejkr na doma: Básníci a bábovičky

Michal Pařízek 28.04.2020

„Tepláky jsou nové džíny.“ Někdy není jednoduché udržet si zdravý rozum, při sledování novinových titulků v poslední době je to ještě o poznání těžší.

Šejkr na doma: Ambulance horkých nápojů

Michal Pařízek 27.04.2020

Chybí mi kavárny. Možná víc než co jiného. Chybí mi jejich atmosféra, podivným způsobem kombinující ruch a klid, stejně jako možnost ji sdílet.

Sám doma #2: O křehkých lidech

cyril kosak 26.04.2020

Trocha mizantropie nikoho nezabije aneb o víře v dobrého člověka v časech nejen pandemických.

Šejkr na doma: Nedělní kino

Michal Pařízek 26.04.2020

Dnes to trochu odlehčíme filmovými tipy. Máme neděli a lenošení u obrazovky se prostě nabízí.

Šejkr na doma: „Now here's a little story, I've got to tell...“

Michal Pařízek 25.04.2020

Bylo to 23. února roku 1995. Polovina devadesátých let nebylo moje úplně nejlepší období, moc jsem toho nedělal a to, co jsem dělal, mě moc nebavilo.