Články / Reporty

S duhou přes oči: Nepřepálíš!

S duhou přes oči: Nepřepálíš!

Veronika Mrázková | Články / Reporty | 20.07.2017

Muzikant Králíček a alter ego českého vykuka Petra Marka přilákal překvapivě hodně lidí. Možná byli zvědaví na toho z “MidiLidi”, ale dostalo se jim vlastně drnkavé kytarovky. Se zkušenou skupinou v zádech (půlka je z kapely Květy) méně tančil a více zpíval, a protože hned ze startu naznačil, že jako “Nuuuda”, jen jsem slušně pozdravila - Nazdar jídlo! Ahoj pití! - a šla jsem na comebackovou jistotu. Protože -123 minut jsou zpět. A je to vážně krásné. Publikum se tetelilo a radovalo s každým dalším starým hitem. Jejich “Shooba Dooba” za ta léta nečinnosti nedovedl vlastně nikdo nahradit. Ale dokonale nás předehřálo na Melt Yourself Down.

Britská crossoverová kapela s prosaky jazzu, punku i world music jela po celý koncert na plný plyn a tu nohu z pedálu by nesundala ani za nic. Naprosto šílené orgie dvou sexy saxofonů vystoupaly o pěkný kus výš a dál, než by musely. Co na tom, že se jim to chvílema rozjíždělo do všech stran a tracky držel dohromady jen přísný afrobeat? To je ono, ne? I Rolling Stones by čučeli.

fotogalerie tady anebo tu

Ale zpátky na hlavní. Na vrchol večera s otazníkem. Alt-J mě před dvěma roky ve Žlutých lázních nepřesvědčili. Naštěstí tohle bylo NESROVNATELNĚ lepší. S dokonalým zvukem a kvalitně vystavěnou scénou se zavděčili, jak jen mohli. Oblíbené tyčové diody namíchali s polopropustnými projekčními panely a síťovinou bodobých světel a přidali dobrý střih na projekci. Takže bylo na co koukat i co poslouchat. A ano, i tentokráte jim jejich trylky párkrát ujely a nezazněly, ale aspoň víme, že to bylo fakt live, žeano. Každopádně slyšet Joea Newmana byl zážitek. Většina našeho zpěvavého národa pod pódiem se kvůli němu dokonce pokusila natáhnout svůj jednooktávový rozsah a odzpívat komplet Breezblocks stůj co stůj. To je ta pravá, festivalová!

Méně živo bylo na Autumnist - na nenápadné kráse noční Full Moon Stage. Nejsou ani zdaleka tak známí, jak by se při oblíbenosti jiných “filmově-výpravných orchestrů” dalo očekávat, ale jsou naši. Necpou do všeho smyčce a jejich stylizace odpovídá spíše temnému noiru s Depeche Mode v hlavní roli. Ale jsou naši a i s podzimy snadno opustíte zdejší krajiny. Na plátně ožívali krkavci a my letěli s nimi…

A na finiš jsem udala první symbolickou frčku “Objev Colours” - o Bratrech jsem totiž neměla ani potuchy (a nemyslím ten bluesgrass ze Změtína, prosím). Nové Elektro Stagi dali dle mého dokonce více než němečtí zábavoví Digitalism. Ti některé pasáže ták natahovali, až jim vznikala hluchá taneční místa. A to by na diskotéce neměli. Ale tak… aspoň zůstanou síly na další.

Info

Colours of Ostrava 2017
19. 7. 2017 Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

foto © Matěj Krč

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Soundtrack do nového města (Black Marble & Panther Modern)

Sabina Coufalová 20.02.2020

Černá vládla všem. Snad nezavlaje i nad Kasárnami, hovory o budoucnosti karlínského prostoru se vynořovaly celý večer.

Efterklang v euforii. Archa též.

Veronika Mrázková 18.02.2020

Tak čistou a elektrizující radost není možné zažít často, byť se vám vystoupení líbí sebevíc... Stalo se v Divadle Archa.

Magické harmonie (Hackedepicciotto)

Jakub Koumar 17.02.2020

Uspořádat dobrý koncert je tak trochu alchymie, při níž se vždy musíte na něco spolehnout. Na co se spolehnul tenhle večer v Kaštanu?

Pomalý rozjezd, silný závěr – The Legendary Pink Dots

Vojtěch Podjukl 16.02.2020

V úvodu setu kazil dojem příliš hlasitý beat, basů mohlo být taky méně. Rozpačitě působily i prostoje mezi písněmi. Co bylo pak?

Žánrový cross mejdan s Indies Scope

Adéla Poláková 16.02.2020

Očekávaně dobře obstojí i DVA, které lze taky vidět po delší odmlce. Jejich světový hravý pop dokreslují animace Markéty Lisé... Oslava v Sonu byla opulentní.

Kytarovky vládnou všem aneb New Czech Indie Night

Maria Pyatkina 16.02.2020

„Grime vládne všem,“ tvrdíme v aktuálním Full Moonu, což možná platí pro Velkou Británii, ale v Česku vládnou kytarovky.

Všichni jednou umřeme (Hrubá hudba)

Adéla Poláková 13.02.2020

Beznadějně vyprodaný Kabinet Múz se pomalu plní. Zastoupeny jsou všechny věkové kategorie a ti starší si suverénně berou židle do předních řad.

Bizarní burleska (Lindemann)

Jiří Vladimír Matýsek 12.02.2020

Do Prahy přijel frontman Rammstein Till Lindemann se svým úchylným cirkusem. Bylo to málo, nebo dost?

Na kolech blackmetalových kolotočářů (Abbath)

Kremace 10.02.2020

Abbath pokračuje v odvykačce a šíří povědomí o poslední desce Outstrider a šestnáctá zastávka na evropské tour byla bez známek vysílení.

Nejen pro krajany - Altın Gün

Akana 09.02.2020

Nizozemsko-turecký sextet Altın Gün zaplnil Akropoli takříkajíc až po bidýlko především zásluhou místní turecké komunity.