Články / Reporty

S duhou přes oči: Nepřepálíš!

S duhou přes oči: Nepřepálíš!

Veronika Mrázková | Články / Reporty | 20.07.2017

Muzikant Králíček a alter ego českého vykuka Petra Marka přilákal překvapivě hodně lidí. Možná byli zvědaví na toho z “MidiLidi”, ale dostalo se jim vlastně drnkavé kytarovky. Se zkušenou skupinou v zádech (půlka je z kapely Květy) méně tančil a více zpíval, a protože hned ze startu naznačil, že jako “Nuuuda”, jen jsem slušně pozdravila - Nazdar jídlo! Ahoj pití! - a šla jsem na comebackovou jistotu. Protože -123 minut jsou zpět. A je to vážně krásné. Publikum se tetelilo a radovalo s každým dalším starým hitem. Jejich “Shooba Dooba” za ta léta nečinnosti nedovedl vlastně nikdo nahradit. Ale dokonale nás předehřálo na Melt Yourself Down.

Britská crossoverová kapela s prosaky jazzu, punku i world music jela po celý koncert na plný plyn a tu nohu z pedálu by nesundala ani za nic. Naprosto šílené orgie dvou sexy saxofonů vystoupaly o pěkný kus výš a dál, než by musely. Co na tom, že se jim to chvílema rozjíždělo do všech stran a tracky držel dohromady jen přísný afrobeat? To je ono, ne? I Rolling Stones by čučeli.

fotogalerie tady anebo tu

Ale zpátky na hlavní. Na vrchol večera s otazníkem. Alt-J mě před dvěma roky ve Žlutých lázních nepřesvědčili. Naštěstí tohle bylo NESROVNATELNĚ lepší. S dokonalým zvukem a kvalitně vystavěnou scénou se zavděčili, jak jen mohli. Oblíbené tyčové diody namíchali s polopropustnými projekčními panely a síťovinou bodobých světel a přidali dobrý střih na projekci. Takže bylo na co koukat i co poslouchat. A ano, i tentokráte jim jejich trylky párkrát ujely a nezazněly, ale aspoň víme, že to bylo fakt live, žeano. Každopádně slyšet Joea Newmana byl zážitek. Většina našeho zpěvavého národa pod pódiem se kvůli němu dokonce pokusila natáhnout svůj jednooktávový rozsah a odzpívat komplet Breezblocks stůj co stůj. To je ta pravá, festivalová!

Méně živo bylo na Autumnist - na nenápadné kráse noční Full Moon Stage. Nejsou ani zdaleka tak známí, jak by se při oblíbenosti jiných “filmově-výpravných orchestrů” dalo očekávat, ale jsou naši. Necpou do všeho smyčce a jejich stylizace odpovídá spíše temnému noiru s Depeche Mode v hlavní roli. Ale jsou naši a i s podzimy snadno opustíte zdejší krajiny. Na plátně ožívali krkavci a my letěli s nimi…

A na finiš jsem udala první symbolickou frčku “Objev Colours” - o Bratrech jsem totiž neměla ani potuchy (a nemyslím ten bluesgrass ze Změtína, prosím). Nové Elektro Stagi dali dle mého dokonce více než němečtí zábavoví Digitalism. Ti některé pasáže ták natahovali, až jim vznikala hluchá taneční místa. A to by na diskotéce neměli. Ale tak… aspoň zůstanou síly na další.

Info

Colours of Ostrava 2017
19. 7. 2017 Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

foto © Matěj Krč

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Bojišti lítá pohoda (Obscene Extreme 2021)

Radka Bednarzová 19.07.2021

Freak festival, něco blití, naháčů a vůkolní přírody, a hlavně smrtící dávka hudby. Vděčně a s pokorou.

Fitko pod věží (Hotspot)

Veronika Mrázková 17.07.2021

Kde začít? Děsivou bouřkou, scénou v koksárenské baterii, králem diskoték nebo rovnou hlavní hvězdou Axelem Thesleffem? Ten večer měl všechno.

24 hodín (Pohoda on the Ground)

Richard Michalik 11.07.2021

Nevadí nám ani 37 stupňov a takmer žiadny tieň poskytujúci úkryt. Hlavné je, že sme na Pohode. Minulý pandemický rok niečo nemožné. Tentokrát možné len na 24 hodín.

Hradby Samoty: Prímajúci ostrov divnohudby

Lucia Banáková 05.07.2021

Desiaty ročník Hradieb Samoty pomaly, ale isto započal festivalovú sezónu.

Jiné hlasy, jiné (lázeňské) pokoje aneb Luhovaný Vincent

cyril kosak 01.07.2021

O létajících střechách, technických službách, lázeňském programu a Luhovaném Vincentovi, který nutí prožívat město jinak. Nově. O nejzajímavějších festivalu široko daleko.

Odhozené masky (Katarzia)

Michal Pařízek 25.06.2021

Katarzia křest svého Celibátu přesouvala na několikrát a bolestivě, nakonec ani ohledně finálního termínu nebylo nic jednoduché.

Pivo a zmrzlina aneb Krákor 2021

Adéla Polka 22.06.2021

Jestli je v celém okolí Brna úmorné vedro, tady je příjemný chládek, a když se člověk odpoledne zaposlouchá do potůčku, který střídmě teče za strany výčepu...

Nikdy to nikomu neřeknu: tandemová instalace v Galerii Průchod

Minka Dočkalová 01.05.2021

Autoři výstavy jsou partnery a v nově připravené výstavě se rozhodli zúročit svou zkušenost se závažnými zdravotními problémy v dětství.

Pouliční umění na krabicích od pizzy (Jan Vykypěl, Galerie Průchod)

Minka Dočkalová 02.04.2021

Součástí výstavy je kolekce pomalovaných obalů od pizzy. Využití odpadního materiálu ilustruje Vykypělův obvyklý způsob práce, jejíž jádro tkví v procesu tvorby.

Festival na dosah myši - SXSW 2021

David Čajčík, Michal Pařízek, su 25.03.2021

Jaké to je dívat se čtyři dny po nocích na kapely, filmy a moudré diskuze? Přinášíme report z online festivalu SXSW.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace