Články / Reporty

S tebou mě baví (svět) stoner (Pristine)

S tebou mě baví (svět) stoner (Pristine)

ScreamJay | Články / Reporty | 22.10.2017

Autobus zakousnutej do typický jablonecký mlhy, jízlivej podzimní večer zaťatej jako pěst a za oknem pár útržků předvolebního panoptika. "We are dead in our spirits and minds and need the grace that has been offered-no matter how good we think we are," říkal David Eugene Edwards a město, kam jezdí i Wovenhand, prostě nemůže být ztracený. Neklidem zmítaná duše si však nejela pro rozhřešení, chtěla se rozpít do šťavnatýho norskýho Woodstocku. Blues z fjordů však nastavilo úplně jinou tvář.

Heidi, děvčátko z hor, rusovlasá frontmanka Heidi Solheim v kroksech a teplácích na gumu naviguje couvající tourbus. Přijíždí kapela, která vydává u Nuclear Blast. Jablonecká Rampa v lůžkový úpravě, židle, stoly, půlitry s belgickým pšeničákem. Ne, tohle opravdu není žádnej Woodstock, tohle je plnokrevnej rock'n'roll v adidaskách, elegantní rituál v baru s koženýma sedačkama a mramorovým tanečním parketem (ten teda v Jablonci ve skutečnosti nemaj). Exhibice riffů, drive, chvílema jako Marmozets s tamburínou zapomenutý v čase. Semišový sako, kytara zapíchnutá do stehna a sugestivně podaná (polo)balada Lois Laine, příběh o superhrdinech ze severu. Chvilky bez basy a bez bicích, s pohledem do země, pokorně komorní.

S naprostou lehkostí servírují stonerový těžkosti, nenucenej oldschool až někam k Zeppelínům a do toho silonky zběsile dupající po tepichu. Heidi se vokálem sebevědomě drápe až do řezavých výšek a pak zase klesá k popově chytlavejm hloubkám, tak akorát, aby našla cestu k břehům. "And now is the time for cowbell!" vykřikuje a máchá kravským zvoncem v přestřelce hardrockovejch hymnů. Celý večer pak eskaluje v příjemně bizarní závěr, jako by Queen of the Stone Age hráli Sladké mámení z klasický komedie S tebou mě baví svět. Chyběly jen zvonkáče a spontánnější dobová ujetost Turbowolf. Žádnej pot a žádný šmouhy.

Info

Pristine (no)
3. 10. 2017 Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

V kuchyni pod stolem, v atomovém krytu Simony Blahutové

prof. Neutrino 07.07.2020

Průvodcem výstavy je figurka legendární multifunkční hračky - Igráčka, jež neodmyslitelně patřila k povinné výbavě socialistické mládeže.

Full Moon 10: Buď promotérkou VI

apx, Jiří Šurák 02.07.2020

"Když jsme s klukama ze Scrape Sound čekali v příletové hale na Swans, koupila jsem si u Kosty dvě kafe, aby se mi přestaly klepat kolena, a dělala jakože nic,"…

Ani ne tak třaskavá jako ironická směs Františka Skály

Adéla Polka 29.06.2020

Být náhodný kolemjdoucí, řeknu si, že pánové obstojně hrají staré vály od táboráků a že se tomu u mikrofonu daří s jistou dávkou sebeironie napodobovat Elvise.

Banksy v Praze aneb jak znásilnit uměleckého teroristu

Ondra Helar 24.06.2020

Ta chvíle, kdy jsem Banksyho viděl poprvé. Palestina, zaprášená silnice vedoucí východně od Betléma, před více jak deseti lety...

Full Moon 10: Pokora je dar. Wovenhand (us) 1. 6. 2010 Bush Hall, Londýn, UK

Pavel Vulterýn 01.04.2020

Všechny tváře Grazu: Poznámky z Elevate 2020

Václav Adam, Jan Starý 11.03.2020

Rakouský festival nepatří k těm největším, ale sestavu nabídl prvotřídní a zejména skvěle využil možnosti města.

Zasnená ženská melanchólia (Agnes Obel)

Lucia Banáková 10.03.2020

Štyri dámy na pódiu a jemná dávka škandinávskej melanchólie nasvietená modro ružovými farbami.

„Energy crew, kde ste?!“ (Stormzy)

Jonáš Sudakov 05.03.2020

Lúč svetla neustále sledoval Stormzyho po pódiu, a keď zostal osamotený v tme, na chvíľu z neho šiel dojem, ktorý miestami rezonoval aj na albume Heavy Is The Head.

Vájb devadesátek je zpátky! (Pushteek Fest)

waghiss666 29.02.2020

Z koncertů se čím dál více vytrácí jakýsi aspekt vzrušujícího nebezpečí. Budu nadosmrti vzpomínat na všechny barvy, riffy, rytmy, tváře a pocity z tohohle večera.

Jen začátek nečeho velkého (Algiers)

waghiss666 24.02.2020

Půldruhé hodiny večírku u konce světa? Prý kdyby se o slovo nehlásila tradiční páteční diskotéka, hráli by ještě dýl. A mi by ani to nestačilo.