Články / Profily

Scott McCloud aka Paramount Styles sólo

Scott McCloud aka Paramount Styles sólo

Michal Pařízek | Články / Profily | 16.07.2013

Koncert Paramount Styles na New York Stage v roce 2011 byl jeden z těch, na které se nezapomíná, a sám zpěvák a kytarista Scott McCloud mluvil o skutečně výjimečném vystoupení. Na letošním ročníku Colours Scott vystoupí se skupinou Girls Against Boys, ale když přišlo na možnost jeho sólového koncertu, neváhal ani vteřinu. Známé skladby Paramount Styles zazní v ještě skromnějším a intimnějším provedení než na jejich albech, těšit se můžete také na nějaké coververze a hlavně na Scottův zastřený sexy baryton. Paradise happens...

Scott McCloud založil Paramount Styles společně s bubeníkem Alexisem Fleisigem, který je jeho souputníkem už od dob legendární DC skupiny Soulside a působí také v Girls Against Boys. Kolem dvojice se již vystřídala řada doprovodných hudebníků, první album Failure American Style přišlo v roce 2008 a narozdíl od exponovaného noise a post punku Girls Against Boys přineslo tiché a křehké písně ve střídmých aranžích: akustická kytara, metličky a cello motivy... Paramount Styles byli stejně vtahující a hypnotičtí jako McCloudova původní skupina, ale dosahovali toho zcela jinými prostředky. Krásné a decentní melodie překvapují svojí otevřeností a silou zároveň, všechno se zde točí kolem McCloudova hlasu, který naprosto přirozeně, ale velice důsledně udržuje posluchačovu pozornost.

Během několika koncertních turné vykrystalizovala stabilní sestava, která pak nahrála druhé album Heaven’s Alright. To je o poznání rockovější a v podstatě dokonale hitové. Narozdíl od debutu totiž měla skupina většinu skladeb dokonale zažitou z několika turné a desítek koncertů, což výtečným písním jako Amsterdam, Take Care of Me nebo Girls of Prague prospělo. Píseň o děvčatech z Prahy se vrací ještě do let GVSB, k jednomu památnému koncertu na strahovské Sedmičce; Paramount Styles a hlavně Scott mají k Praze a České republice velmi úzký a vřelý vztah. Skupina mj. vydala skladbu Start Burning 2 jako split singl s písničkářem Aranem Epochalem (Gnu) a album rarit a alternativních verzí Extra Heaven vyšlo v roce 2010 jako příloha časopisu Full Moon. Vzhledem k aktivitám Girls Against Boys budou Paramount Styles pravděpodobně na nějakou dobu neaktivní, na Hlubina stage tak bude jedinečná příležitost zažít skladby Come to New York, Paradise Happens nebo Take Care of Me naživo.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Liraz aneb retropop s příčinou

Jiří Moravčík 12.07.2021

Zatímco v izraelském seriálu Tehran hraje zpěvačka Liraz Charhi agentku Mossadu, na pop-rockovém albu Zan dokazuje, jak napínavé může být tajné natáčení s íránskými hudebníky.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Co je to dneska videoklip? (Na vlastní oči: David Kořínek)

Karel Veselý 07.01.2021

David Kořínek (Rafani) současnou hudbu sleduje se stejným zájmem jako umění a to mu dává šanci oba světy, které se v mnohém ovlivňují, zodpovědně srovnávat.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Z okraje společnosti do kulturního kánonu (Grime)

Jakub Šíma 07.01.2021

Prošel cestu, na které dokázal dát hlas lidem z okraje společnosti, aktivizoval je a nabídnul vzory, s kterými se mohli ztotožnit. Grime.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Buď řeznickej pes (Michael's Uncle)

mxm 06.01.2021

Někdy v jednadevadesátém kdosi zazvonil za dveřmi v paneláku uprostřed hornického sídliště... Maxim týrá paměť v rubrice Kult. Michael’s Uncle.

Full Moon Stage 2021: The Membranes

redakce 06.12.2020

Comebacky jsou módou i prokletím posledních let. Jeden takový budeme mít na Full Moon stage na Colours. A bude to nejvíc.

Full Moon Stage 2021: The Sweet Release Of Death

redakce 05.12.2020

Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Full Moon Stage 2021: Lonker See

redakce 04.12.2020

Lonker See si zakládají na neustálém překvapování posluchačů i sama sebe, své dobrodružné kompozice staví na improvizovaných základech. Vyzkoušíme na nadcházející Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: I Like Trains

redakce 03.12.2020

Neúnavný taneční beat a angažované a buřičské texty, to je čtvrtá kapela naší Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: Repetitor

redakce 02.12.2020

Radost z hluku. Srbská formace Repetitor představuje to nejlepší z bělehradské alternativní rockové scény.

Full Moon Stage 2021: Vanishing Twin

redakce 01.12.2020

Chvílemi na riviéře z černobílého francouzského filmu, chvílemi na bláznivé vesmírné stanici. Seznamte se s druhou kapelou Full Moon Stage.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace