Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #12: Berlin Spirit

Šejkr #12: Berlin Spirit

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 26.03.2015

Berlínský koncert Sleater-Kinney stál opravdu za to. Holky to daly rovnou na komoru, jako by se hrálo v obýváku. Zažil jsem hodně koncertů Swans, ale málokdy jsem odcházel s takovým pískáním v uších. Jiné frekvence, samozřejmě, nešlo o takový nátlak jako v případě Giry a spol., ale možná i proto to bylo hůře stravitelné. S Corrie Tucker bych se opravdu hádat nechtěl, sousedova cirkulárka by zrezla závistí. Takhle nějak to vypadalo.


Drsnou hodinu a půl jsme vydýchávali v baru Roses v Kreuzbergu. Místo, které je i na Berlín až moc ‘berlínské’. Růžová plyš na zdech, od soumraku do úsvitu neustále narváno a roztomilá atmosféra. Jako soundtrack hity z osmdesátých let, kolikrát to byla docela fuška vzpomenout si. Řeč přišla i na Wolfgang Press, neprávem zapomenutou (a zoufale neúspěšnou) kapelu, jejíž desky se dnes v podstatě nedají sehnat. Minimálně Queer, Bird Wood Cage nebo Funky Little Demons by si měl poslechnout každý. Rád poskytnu alespoň digitálně.


V Berlíně se kromě jiného skvěle běhá. Už od loňska mě baví trasa z Muskauer na An der Schillingbrücke, pak po Mühlenstrasse okolo East Side Gallery, zpátky přes řeku na Oberbaumbrücke, po Schlessische strasse ke kanálům a pak podél nich až do ústí Kottbusserstrasse, po ní k metru a pak zase zpátky po Adalbertstrasse k hotelu na Muskauer. Parádní kolečko, tak nějak akorát na jednu desku. Minulý týden hrála hlavně Laura Marling nebo noví Lilacs & Champagne.


Record shopy klasika, člověk neví ani po těch letech, co koupit dřív. Ale Mercury od American Music Club byla trefa do černého, Mr. Dead & Mrs. Free, jak jinak.


Jinak zkuste určitě Fashion Killers nebo báječnou hrabárnu O-ton, hned za rohem od ní je pak Wowsville, což je ideální spojení knajpy s lokálním ležákem a record shopu, který je hodně zaměřený na garážovou scénu. Tady to nějak nepřekvapuje. Největší úlovek jednoznačně Water Babies od Milese Davise. Radost.


Minulý týden se potvrdila dobrá zpráva o obnovení kapely True Spirit, se kterou Hugo Race právě tady nahrál tunu skvělých desek. Nový singl Elevate My Love vyjde na Record Store Day a je skvělý, album čekejme na podzim. Podobné zprávy mě vždycky zastihnou zrovna v Berlíně, ani nechci přemýšlet, čím to je. Možná místní spirit…

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Danielle de Picciotto

redakce 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

redakce 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

redakce 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.

Beztížný pocit nezvěstného V centru

redakce 25.09.2019

Ve vlaku zaslechnu, jak jí povídá o třípatrovým domě, ve kterém jeho rodina bydlí. „A to jste si postavili sami?“ „Ne, to jsme zdědili. Původně to patřilo nějakejm Němcům.“

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.