Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #12: Berlin Spirit

Šejkr #12: Berlin Spirit

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 26.03.2015

Berlínský koncert Sleater-Kinney stál opravdu za to. Holky to daly rovnou na komoru, jako by se hrálo v obýváku. Zažil jsem hodně koncertů Swans, ale málokdy jsem odcházel s takovým pískáním v uších. Jiné frekvence, samozřejmě, nešlo o takový nátlak jako v případě Giry a spol., ale možná i proto to bylo hůře stravitelné. S Corrie Tucker bych se opravdu hádat nechtěl, sousedova cirkulárka by zrezla závistí. Takhle nějak to vypadalo.


Drsnou hodinu a půl jsme vydýchávali v baru Roses v Kreuzbergu. Místo, které je i na Berlín až moc ‘berlínské’. Růžová plyš na zdech, od soumraku do úsvitu neustále narváno a roztomilá atmosféra. Jako soundtrack hity z osmdesátých let, kolikrát to byla docela fuška vzpomenout si. Řeč přišla i na Wolfgang Press, neprávem zapomenutou (a zoufale neúspěšnou) kapelu, jejíž desky se dnes v podstatě nedají sehnat. Minimálně Queer, Bird Wood Cage nebo Funky Little Demons by si měl poslechnout každý. Rád poskytnu alespoň digitálně.


V Berlíně se kromě jiného skvěle běhá. Už od loňska mě baví trasa z Muskauer na An der Schillingbrücke, pak po Mühlenstrasse okolo East Side Gallery, zpátky přes řeku na Oberbaumbrücke, po Schlessische strasse ke kanálům a pak podél nich až do ústí Kottbusserstrasse, po ní k metru a pak zase zpátky po Adalbertstrasse k hotelu na Muskauer. Parádní kolečko, tak nějak akorát na jednu desku. Minulý týden hrála hlavně Laura Marling nebo noví Lilacs & Champagne.


Record shopy klasika, člověk neví ani po těch letech, co koupit dřív. Ale Mercury od American Music Club byla trefa do černého, Mr. Dead & Mrs. Free, jak jinak.


Jinak zkuste určitě Fashion Killers nebo báječnou hrabárnu O-ton, hned za rohem od ní je pak Wowsville, což je ideální spojení knajpy s lokálním ležákem a record shopu, který je hodně zaměřený na garážovou scénu. Tady to nějak nepřekvapuje. Největší úlovek jednoznačně Water Babies od Milese Davise. Radost.


Minulý týden se potvrdila dobrá zpráva o obnovení kapely True Spirit, se kterou Hugo Race právě tady nahrál tunu skvělých desek. Nový singl Elevate My Love vyjde na Record Store Day a je skvělý, album čekejme na podzim. Podobné zprávy mě vždycky zastihnou zrovna v Berlíně, ani nechci přemýšlet, čím to je. Možná místní spirit…

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace