Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #21: Pánský klub

Šejkr #21: Pánský klub

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 26.06.2015

Nijak jsem to neplánoval, prostě se to sešlo. Dnešní Šejkr je čistě pánským klubem, až na jednu výjimku to nejsou žádní nováčci a vlastně spolu ani nemají nic moc společného.. Na něco se člověk dlouho těší, u něčeho blízko stojí, na něco přijde náhodou. A smrt si taky nevybírá.

Frekvence šejkrů v posledních týdnech poněkud polevila. Bylo toho prostě moc najednou - několik výročí, Primavera Sound, letní dvojčíslo, debaty v redakci a přípravy na festivaly. Tenhle koktejl sepisuji pár hodin před odesláním letního Full Moonu do tiskárny, jako by těch padesát stran navíc nestačilo samo o sobě, člověk po týdnu přemýšlení ještě dostane takový nápad… jestli to vyšlo, uvidíte příští týden. To vás čeká také festivalový Šejkr, pak už následuje kolonáda z Varů, Colours a tak vůbec.


Na první pohled notně bizarní spojení, američtí prog rockeři a skoční Skotové, několik generací mezi nimi jako by nebylo. Hodně Queen, ale vlastně docela zábavná záležitost, Pohoda se má na co těšit.


S Ondřejem jsme se před několika týdny potkali náhodou v našem oblíbeném baru, prozradil, že má hotovou sólovku, že je to radost a vůbec. To jsem ještě netušil, co bude Siphon vlastně zač, ale stejně jsme rovnou domluvili rozhovor, který si přečtete v zářijovém Full Moonu. Je to parádní a pozor - bude vinyl!

Aran Epochal - SOS JTB
Aran Epochal už vinyl má, a to ne jen tak ledajaký. Doba bronzová si zaslouží samostatný rozbor (brzy!), ale hlavně je třeba si jí koupit. Mám pole veliký jak celej život, rozumím, poklona a gratulace. Deska jako hrom, zevnitř i zvenčí. Krása.


O KONTAKTU nemůžu zatím mluvit, jsem příliš blízko a je to stále živé. Každopádně máte plno možností KONTAKT získat, stojí to sakra za to. Křest vinylu v září v Divadle Komedie, ještě pár dní je šance předplatit si Full Moon a dostanete CD s letním číslem zadara.


Extra čerstvé soulové jméno, debutové LP Coming Home vyšlo teď v pondělí. Američtí kritici rovnou vytahují jména jako Sam Cooke nebo Otis Redding, tak daleko Leon ještě není. Ale deska parádní, s dvojicí Benjamin Booker a Curtis Harding tu zničehonic máme tři mladé krále.


Smutná zpráva přišla v pondělí z Kalifornie, James Horner to v letadle nezvládl. Zrovna ve dnech, kdy se oznámilo pět (sic!) pokračování Avatara. Braveheart, Titanic, Vetřelci nebo třeba Rudé horko, filmů, které doprovodil hudbou, jsou desítky. Pokud chcete, můžeme se bavit o řemesle, ale tohle, to je majstrštyk.


Další soundtrack, Karlovy Vary jsou za rohem. Loni jsem se ve sloupku z kolonády klaněl snímku Williama Friedkina a od té doby se dívám po vinylu. Minulý týden to v Brně vyšlo, Vinyl Records díky! Jaký horizont vytýčí na kolonádě letos? Pěkné léto.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

redakce 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

redakce 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.

Beztížný pocit nezvěstného V centru

redakce 25.09.2019

Ve vlaku zaslechnu, jak jí povídá o třípatrovým domě, ve kterém jeho rodina bydlí. „A to jste si postavili sami?“ „Ne, to jsme zdědili. Původně to patřilo nějakejm Němcům.“

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.