Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #21: Pánský klub

Šejkr #21: Pánský klub

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 26.06.2015

Nijak jsem to neplánoval, prostě se to sešlo. Dnešní Šejkr je čistě pánským klubem, až na jednu výjimku to nejsou žádní nováčci a vlastně spolu ani nemají nic moc společného.. Na něco se člověk dlouho těší, u něčeho blízko stojí, na něco přijde náhodou. A smrt si taky nevybírá.

Frekvence šejkrů v posledních týdnech poněkud polevila. Bylo toho prostě moc najednou - několik výročí, Primavera Sound, letní dvojčíslo, debaty v redakci a přípravy na festivaly. Tenhle koktejl sepisuji pár hodin před odesláním letního Full Moonu do tiskárny, jako by těch padesát stran navíc nestačilo samo o sobě, člověk po týdnu přemýšlení ještě dostane takový nápad… jestli to vyšlo, uvidíte příští týden. To vás čeká také festivalový Šejkr, pak už následuje kolonáda z Varů, Colours a tak vůbec.


Na první pohled notně bizarní spojení, američtí prog rockeři a skoční Skotové, několik generací mezi nimi jako by nebylo. Hodně Queen, ale vlastně docela zábavná záležitost, Pohoda se má na co těšit.


S Ondřejem jsme se před několika týdny potkali náhodou v našem oblíbeném baru, prozradil, že má hotovou sólovku, že je to radost a vůbec. To jsem ještě netušil, co bude Siphon vlastně zač, ale stejně jsme rovnou domluvili rozhovor, který si přečtete v zářijovém Full Moonu. Je to parádní a pozor - bude vinyl!

Aran Epochal - SOS JTB
Aran Epochal už vinyl má, a to ne jen tak ledajaký. Doba bronzová si zaslouží samostatný rozbor (brzy!), ale hlavně je třeba si jí koupit. Mám pole veliký jak celej život, rozumím, poklona a gratulace. Deska jako hrom, zevnitř i zvenčí. Krása.


O KONTAKTU nemůžu zatím mluvit, jsem příliš blízko a je to stále živé. Každopádně máte plno možností KONTAKT získat, stojí to sakra za to. Křest vinylu v září v Divadle Komedie, ještě pár dní je šance předplatit si Full Moon a dostanete CD s letním číslem zadara.


Extra čerstvé soulové jméno, debutové LP Coming Home vyšlo teď v pondělí. Američtí kritici rovnou vytahují jména jako Sam Cooke nebo Otis Redding, tak daleko Leon ještě není. Ale deska parádní, s dvojicí Benjamin Booker a Curtis Harding tu zničehonic máme tři mladé krále.


Smutná zpráva přišla v pondělí z Kalifornie, James Horner to v letadle nezvládl. Zrovna ve dnech, kdy se oznámilo pět (sic!) pokračování Avatara. Braveheart, Titanic, Vetřelci nebo třeba Rudé horko, filmů, které doprovodil hudbou, jsou desítky. Pokud chcete, můžeme se bavit o řemesle, ale tohle, to je majstrštyk.


Další soundtrack, Karlovy Vary jsou za rohem. Loni jsem se ve sloupku z kolonády klaněl snímku Williama Friedkina a od té doby se dívám po vinylu. Minulý týden to v Brně vyšlo, Vinyl Records díky! Jaký horizont vytýčí na kolonádě letos? Pěkné léto.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #64: „I got a feeling I just can't shake“

Michal Pařízek 22.10.2021

Courám se po Skalitzer Straße, tradičně fouká, ale vlastně je teplo. Míjím zavřený Privat Klub, novou sicilskou kavárnu, kterou si okamžitě zařazuji do záložky jménem Jednou jistě...

Šejkr#63: Báječná léta

Michal Pařízek 08.10.2021

Sedím na osiřelé zahrádce Barriquády v zapnuté bundě a pohodlí kupodivu nepomáhá ani sklenice kremžského ryzlinku, kterou si trochu tvrdohlavě objednám...

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace