Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #21: Pánský klub

Šejkr #21: Pánský klub

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 26.06.2015

Nijak jsem to neplánoval, prostě se to sešlo. Dnešní Šejkr je čistě pánským klubem, až na jednu výjimku to nejsou žádní nováčci a vlastně spolu ani nemají nic moc společného.. Na něco se člověk dlouho těší, u něčeho blízko stojí, na něco přijde náhodou. A smrt si taky nevybírá.

Frekvence šejkrů v posledních týdnech poněkud polevila. Bylo toho prostě moc najednou - několik výročí, Primavera Sound, letní dvojčíslo, debaty v redakci a přípravy na festivaly. Tenhle koktejl sepisuji pár hodin před odesláním letního Full Moonu do tiskárny, jako by těch padesát stran navíc nestačilo samo o sobě, člověk po týdnu přemýšlení ještě dostane takový nápad… jestli to vyšlo, uvidíte příští týden. To vás čeká také festivalový Šejkr, pak už následuje kolonáda z Varů, Colours a tak vůbec.


Na první pohled notně bizarní spojení, američtí prog rockeři a skoční Skotové, několik generací mezi nimi jako by nebylo. Hodně Queen, ale vlastně docela zábavná záležitost, Pohoda se má na co těšit.


S Ondřejem jsme se před několika týdny potkali náhodou v našem oblíbeném baru, prozradil, že má hotovou sólovku, že je to radost a vůbec. To jsem ještě netušil, co bude Siphon vlastně zač, ale stejně jsme rovnou domluvili rozhovor, který si přečtete v zářijovém Full Moonu. Je to parádní a pozor - bude vinyl!

Aran Epochal - SOS JTB
Aran Epochal už vinyl má, a to ne jen tak ledajaký. Doba bronzová si zaslouží samostatný rozbor (brzy!), ale hlavně je třeba si jí koupit. Mám pole veliký jak celej život, rozumím, poklona a gratulace. Deska jako hrom, zevnitř i zvenčí. Krása.


O KONTAKTU nemůžu zatím mluvit, jsem příliš blízko a je to stále živé. Každopádně máte plno možností KONTAKT získat, stojí to sakra za to. Křest vinylu v září v Divadle Komedie, ještě pár dní je šance předplatit si Full Moon a dostanete CD s letním číslem zadara.


Extra čerstvé soulové jméno, debutové LP Coming Home vyšlo teď v pondělí. Američtí kritici rovnou vytahují jména jako Sam Cooke nebo Otis Redding, tak daleko Leon ještě není. Ale deska parádní, s dvojicí Benjamin Booker a Curtis Harding tu zničehonic máme tři mladé krále.


Smutná zpráva přišla v pondělí z Kalifornie, James Horner to v letadle nezvládl. Zrovna ve dnech, kdy se oznámilo pět (sic!) pokračování Avatara. Braveheart, Titanic, Vetřelci nebo třeba Rudé horko, filmů, které doprovodil hudbou, jsou desítky. Pokud chcete, můžeme se bavit o řemesle, ale tohle, to je majstrštyk.


Další soundtrack, Karlovy Vary jsou za rohem. Loni jsem se ve sloupku z kolonády klaněl snímku Williama Friedkina a od té doby se dívám po vinylu. Minulý týden to v Brně vyšlo, Vinyl Records díky! Jaký horizont vytýčí na kolonádě letos? Pěkné léto.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Elevate Festival 2020

waghiss666 21.02.2020

Kam první březnový týden? Pobyt ve Štýrském Hradci stojí za zvážení, obzvlášť když se pod tematickou střechou Human Nature sešla tak zajímavá jména, jaká představujeme v následující selekci.

Kam na rajz s Tomášem Pokorným

redakce 19.02.2020

Tomáš Pokorný informuje svět o všem dobrém, co se děje (nejen) v Brně. A zve na akce ze své stáje, i na akce venku.

Kam na rajz s Vaškem Kokešem

redakce 10.02.2020

Směska country a rapu, třídenní párty, tajemná kapela z Chicaga, Fly Pan Am nebo Ars Electronica, to doporučuje Vašek Kokeš.

MoMENTálně vyřešeno aneb to nejlepší z MENTu 2020

redakce 09.02.2020

Lublaňský MENT, jeden z nejzajímavějších a nejvybranějších showcasů v Evropě, má za sebou další povedený ročník a zase to bylo nejlepší.

CTM 2020: Reverzní kolonialismus

Jan Starý 06.02.2020

Padá pevnost Evropa, něco si přej. Letošní ročník CTM ovládly nezápadní projekty.

Kam na rajz s Trochtýnou

redakce 05.02.2020

Která nejlepší kapela na světě bude mít brzy koncert v Praze? Kam na rajz radí Trochtýna Kristová.

To nejlepší z CTM 2020: Hudba, pivo, instalace

redakce 03.02.2020

Na CTM se nevyplatí jezdit na hvězdy – ano, jsou tu, ale daleko důležitější než výběr z výročních žebříčků jsou neokoukaná jména, která dostávají rovnocenný prostor.

Preview: Ment 2020

Aneta Martínková 03.02.2020

V programu slovinského Mentu najdete chuťovky od belgické rapperky s kapverdskými kořeny po baskického hráče na akordeon. Ruský blok?

Šejkr #45: Srdečné pozdravy z Istanbulu

Michal Pařízek 02.02.2020

Už strašně dlouho se chci podívat do Istanbulu. Nepamatuji si, kdy to přesně začalo, možná jsou na vině knihy série Ve stínu pádišáha, možná bondovka Srdečné pozdravy z Ruska...

Filmové žebříčky Full Moonu: videoklip/soundtrack/mem roku 2019

redakce 28.01.2020

Včera jsme se podívali na nejlepší filmy a seriály, dnes si projdeme videoklipy, soundtracky a ty nejvtipnější memy.