Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #21: Pánský klub

Šejkr #21: Pánský klub

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 26.06.2015

Nijak jsem to neplánoval, prostě se to sešlo. Dnešní Šejkr je čistě pánským klubem, až na jednu výjimku to nejsou žádní nováčci a vlastně spolu ani nemají nic moc společného.. Na něco se člověk dlouho těší, u něčeho blízko stojí, na něco přijde náhodou. A smrt si taky nevybírá.

Frekvence šejkrů v posledních týdnech poněkud polevila. Bylo toho prostě moc najednou - několik výročí, Primavera Sound, letní dvojčíslo, debaty v redakci a přípravy na festivaly. Tenhle koktejl sepisuji pár hodin před odesláním letního Full Moonu do tiskárny, jako by těch padesát stran navíc nestačilo samo o sobě, člověk po týdnu přemýšlení ještě dostane takový nápad… jestli to vyšlo, uvidíte příští týden. To vás čeká také festivalový Šejkr, pak už následuje kolonáda z Varů, Colours a tak vůbec.


Na první pohled notně bizarní spojení, američtí prog rockeři a skoční Skotové, několik generací mezi nimi jako by nebylo. Hodně Queen, ale vlastně docela zábavná záležitost, Pohoda se má na co těšit.


S Ondřejem jsme se před několika týdny potkali náhodou v našem oblíbeném baru, prozradil, že má hotovou sólovku, že je to radost a vůbec. To jsem ještě netušil, co bude Siphon vlastně zač, ale stejně jsme rovnou domluvili rozhovor, který si přečtete v zářijovém Full Moonu. Je to parádní a pozor - bude vinyl!

Aran Epochal - SOS JTB
Aran Epochal už vinyl má, a to ne jen tak ledajaký. Doba bronzová si zaslouží samostatný rozbor (brzy!), ale hlavně je třeba si jí koupit. Mám pole veliký jak celej život, rozumím, poklona a gratulace. Deska jako hrom, zevnitř i zvenčí. Krása.


O KONTAKTU nemůžu zatím mluvit, jsem příliš blízko a je to stále živé. Každopádně máte plno možností KONTAKT získat, stojí to sakra za to. Křest vinylu v září v Divadle Komedie, ještě pár dní je šance předplatit si Full Moon a dostanete CD s letním číslem zadara.


Extra čerstvé soulové jméno, debutové LP Coming Home vyšlo teď v pondělí. Američtí kritici rovnou vytahují jména jako Sam Cooke nebo Otis Redding, tak daleko Leon ještě není. Ale deska parádní, s dvojicí Benjamin Booker a Curtis Harding tu zničehonic máme tři mladé krále.


Smutná zpráva přišla v pondělí z Kalifornie, James Horner to v letadle nezvládl. Zrovna ve dnech, kdy se oznámilo pět (sic!) pokračování Avatara. Braveheart, Titanic, Vetřelci nebo třeba Rudé horko, filmů, které doprovodil hudbou, jsou desítky. Pokud chcete, můžeme se bavit o řemesle, ale tohle, to je majstrštyk.


Další soundtrack, Karlovy Vary jsou za rohem. Loni jsem se ve sloupku z kolonády klaněl snímku Williama Friedkina a od té doby se dívám po vinylu. Minulý týden to v Brně vyšlo, Vinyl Records díky! Jaký horizont vytýčí na kolonádě letos? Pěkné léto.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Bazaar festival

redakce 05.10.2020

Režisér, dramaturg a produkční Ewan McLaren zve na říjnový Bazaar Festival.

Polemika nad novými Idles

redakce 25.09.2020

Dnes vyšla nová deska Idles. Titulní téma nového Full Moonu doplňujeme poznámkou Johnnyho Násilníka a překladem textu Liase Saoudiho z Fat White Family.

Preview: Ostrava Kamera Oko

redakce 21.09.2020

Oko se letos odehraje ve dvou víkendových blocích, v podmínkách stísněných celospolečenskou situací, přesto garantuje, že se bude na co dívat.

Kam na rajz s Tomášem Poštulkou (Jeden svět)

redakce 07.09.2020

Která z kulturních povyražení si ve zbytku roku 2020 nenechá ujít dramaturg lidskoprávního dokumentárního festivalu Jeden svět?

Šejkr #46: Beba Fanta, Chupa Chups

Michal Pařízek 27.08.2020

V následujícím Full Moonu vyjde text, díky kterému jsem se po hodně dlouhé době vrátil k Hüsker Dü, a u Grinderman mám zase pocit, že jsem je pořádně pochopil až…

Milý Dušane Svíbo!

Ondřej Bezr 18.08.2020

Přečetl jsem si tvůj příspěvek o Martinu Věchetovi, potažmo nadcházejícím festivalu TrutnOFF BrnoON. Není to bohužel nic jiného než normální hejt...

Děti nebes, nebo smějící se (rudé) bestie?

Dušan Svíba 17.08.2020

Trutnovský „Woodstock“ byl vždycky známý svým hraním si na indiány a na underground. A taky na chudáky.

Loni (jsem nebyl) v Marienbadu

cyril kosak 06.08.2020

Ahoj, mami. Tak jsem vyrazil do Mariánských Lázní, na Moody Moon Noize.

Oplatky z kolonády aneb Moody Moon Noize v letmých ohlasech

redakce 04.08.2020

Víte, jak poznáte povedenou akci? Nikomu se nechce domů. Na kolonádě to bylo přesně takhle, někdo se zdržel o den déle, jiný o dva...

Co právě v elektru kutěj: Mocné elektronické výboje slovenských mimozemšťanů

Richard Kutěj 27.06.2020

Slovenský elektronický label Aliens Production zásobuje mezinárodní scén povedenými releasy už od roku 1997. A mocně rozjel i letošní sezonu.