Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #23: Ve Varu

Šejkr #23: Ve Varu

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 23.07.2015

Ostrava, Slezsko, 25°C, partly cloudy. Sedím v hotelu a pokouším se pracovat, jenže ve vzpomínkách jsem stále na festivalu v Karlových Varech. Kdy že to bylo, před měsícem? Letní schizofrenie v plném proudu, utíká to ještě rychleji než obvykle. Jiří Bartoška slíbil Thermal i na příští rok, to je moc dobře. Podivně unikátní (a trochu šílené) prostory lázeňského hotelu by festivalu chyběly. Tonda Blaník se sice Thermal pokoušel prodat, ale všichni víme, že to byla jen pomsta za vyhození z Becher’s baru. Žárlivec. Ohlédnutí za jubilejním festivalem berte s rezervou, osobní výběr nemá žádný hodnotící prvek ani systém, a rozhodně ne pořadí. Tyhle vzpomínky v paměti zůstanou, nehledě na právě proběhlé Colours, koncert Roberta Planta nebo premiérovou návštěvu na OFF festivalu. Letošní ročník nebyl výjimečný, jen “stejně dobrý jako vždy”.

Lobster
Na humra si určitě zajdu ještě jednou, spousta zábavy a nepříjemné mrazení v zádech se určitě budou opakovat. Bavilo možná ještě více bez znalosti vychvalovaného Špičáka (2009), Yorgosu Lanthimosovi dnešní společnost slouží jako velký barevný terč. Kupodivu nevadí ani Colin Farrell, navíc jsem si vzpomněl na tuhle klasiku:


Fúsi
Virgin Mountain v hlavní roli, nádherně “obyčejný” film, který rezonuje dlouho a důkladně. Dolly Parton kvůli němu ale poslouchat nezačnu, byť zrovna tenhle hit se na Fúsiho proměně výrazně podepsal.


The Other Side
The Other Side už nikdy vidět nechci, ale obávám se, že stejně nezapomenu. Hnusných devadesát minut nepříjemně pravdivého dokumentu připomnělo skvělé jižanské bijáky jako Southern Comfort nebo Deliverance. Divná pachuť v ústech zůstává...


Gold Coast
Dánský soutěžní film už jsem naštěstí zapomněl, ale hudba Angela Badalamentiho jen tak z hlavy nezmizí. Tenhle soundtrack potřebujeme. Oblíbená žvýkačka se vrací znovu do módy, ale nejde jen o Twin Peaks. Pamatujete na Město ztracených dětí? Čistá krása.

Mustang
Nějak jsem si to nespojil a Mustanga ve Varech vynechal. Hudbu Warrena Ellise už nějaký ten týden poslouchám, Dirty Three stále chybí. (Když jsem se na ně Jima Whitea v lednu ptal, odpověď byla předem jasná - nic nového se nechystá.)


The Extasy of Wilko Johnson
Dr. Feelgood si dneska téměř nikdo nepamatuje. Režisér Julien Temple se jim poklonil už v dokumentu Oil City Confidential, ale tahle oslava života s Wilko Johnsonem v hlavní roli je úplně jiný kalibr.

Palio
Touha jet do Sienny rozhodně neslábne, v životě by mě nenapadlo, že mě takhle dostane film o dostizích. Italský film plus koně rovná se Morricone, v dokumentu je použito hned několik jeho motivů. Načasování zprávy o obnovení spojení s Tarantinem také dokonale pasuje, zdalipak se The Hateful Eight povede jako třeba právě Il Mercenario, ve kterém slavná L’arena zazněla prvně. Ennio strikes again!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr#63: Báječná léta

Michal Pařízek 08.10.2021

Sedím na osiřelé zahrádce Barriquády v zapnuté bundě a pohodlí kupodivu nepomáhá ani sklenice kremžského ryzlinku, kterou si trochu tvrdohlavě objednám...

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace