Články / Sloupky/Blogy

Šejkr na doma: Dobrý pocit

Šejkr na doma: Dobrý pocit

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 07.04.2020

Tak to máme téměř jasné, konec dubna. Tedy ještě dvacet tři dní. No to jsem zvědavý. Když jsem 16. března posílal první Šejkr na doma, tak mě rozhodně nenapadlo, že po třech týdnech budu sotva v polovině. Ale jak říká ministr vnitra v červené mikině: „Jediný, kdo má nějaký plán, je ten virus.“ Dobré vědět. Naštěstí tu pořád máme úplněk, podle kterého se, ať to vypadá sebedivněji, minimálně ve Full Moonu nějakým způsobem orientujeme. Dnes jsme oznámili nové číslo, které bude od zítřka v prodeji, rád bych doporučil nejen třicet stránek pečlivé archeologie berlínských šrotovišť, ale i ostatní texty. Sice to říkám skoro pokaždé, ale tohle číslo se povedlo. Náramně. K dostání na tradičních místech, případně samozřejmě možno objednat přímo z redakce, pokud se vám, ehm, nechce ven.

V noci na zítřek se můžeme těšit dokonce na super úplněk, prý nejjasnější v roce. To jsem zvědav, co se bude dít, protože už na dnešek jsem skoro nespal. A podle toho taky celý den vypadal, zpožděný, pomalý a roztažený. Navíc mě zdržela i přínosná streamovaná debata od sousedů ze Slovenska, skvělá práce od agentury Lala a nejlepší příklad, jak podobné věci dělat. Dost možná nejvíc potěšil pozitivní přístup k celé věci, vždycky je dobré cítit nadšení a entusiasmus, snahu nevzdávat se. I když to drhne. Podobně potěšující byla rychlá návštěva Rekomanda, kam bylo třeba odvézt nové číslo a také debutové album Chief Bromden, které vychází rovněž zítra. Člověk už málem zapomněl na to, jak blahodárné je podat si s někým ruku.

Dneškem mě provází album Hatching Under the Stars od kanadské umělkyně Clary Engel, další z osobních objevů v karanténě. Ano, zase folk, nevím, kde se to ve mně bere, ale nálada téhle desky mi připadá výjimečná, psychedelicky rozmazaná a maličko ospalá, ale zároveň pronikavá. Vyžadující pozornost. A přiléhavá k těmto dnům. Hodně lidí z branže i mimo se ptá, jak se aktuální situace podepisuje na Full Moonu. Na konkrétní odpověď je brzy, ale věřím, že se nic zvláštního měnit nebude. Rozhodně ne v nejbližší době. Okolnosti nám to sice komplikují, ale dokážeme s nimi pracovat. Nové číslo je venku, děláme na dalších, zrovna odpoledne mi v mailu přistál hotový titulní rozhovor pro následující vydání a ten k tomu červnovému se dnes uskutečnil. Musíme pokračovat.

Ještě ke zmíněné debatě – na jejím konci moderátor Mario Gešvantner pronesl příhodnou poznámku: „Nejlepší pojistkou je dělat výborné věci a starat se o svoje fanoušky, protože právě oni vám to v podobně složitých situacích budou moci vrátit.“ Máme to stejně.

Info

ilustrace © Jindřich Štyrský, Ruka (1940)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Zápisky z Letní filmové školy: Jugoslávská proměnlivost a ryzí expresionistické němectví

Ondra Helar 10.08.2021

Při cold brew v budapešťském Kofein Baru sleduji první storýs na instagramu, kde se má bublina chlubí tím, že si vybírá filmy na páteční večer. Nejistý pocit, že jsem na…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace