Články / Sloupky/Blogy

Šejkr na doma: Dobrý pocit

Šejkr na doma: Dobrý pocit

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 07.04.2020

Tak to máme téměř jasné, konec dubna. Tedy ještě dvacet tři dní. No to jsem zvědavý. Když jsem 16. března posílal první Šejkr na doma, tak mě rozhodně nenapadlo, že po třech týdnech budu sotva v polovině. Ale jak říká ministr vnitra v červené mikině: „Jediný, kdo má nějaký plán, je ten virus.“ Dobré vědět. Naštěstí tu pořád máme úplněk, podle kterého se, ať to vypadá sebedivněji, minimálně ve Full Moonu nějakým způsobem orientujeme. Dnes jsme oznámili nové číslo, které bude od zítřka v prodeji, rád bych doporučil nejen třicet stránek pečlivé archeologie berlínských šrotovišť, ale i ostatní texty. Sice to říkám skoro pokaždé, ale tohle číslo se povedlo. Náramně. K dostání na tradičních místech, případně samozřejmě možno objednat přímo z redakce, pokud se vám, ehm, nechce ven.

V noci na zítřek se můžeme těšit dokonce na super úplněk, prý nejjasnější v roce. To jsem zvědav, co se bude dít, protože už na dnešek jsem skoro nespal. A podle toho taky celý den vypadal, zpožděný, pomalý a roztažený. Navíc mě zdržela i přínosná streamovaná debata od sousedů ze Slovenska, skvělá práce od agentury Lala a nejlepší příklad, jak podobné věci dělat. Dost možná nejvíc potěšil pozitivní přístup k celé věci, vždycky je dobré cítit nadšení a entusiasmus, snahu nevzdávat se. I když to drhne. Podobně potěšující byla rychlá návštěva Rekomanda, kam bylo třeba odvézt nové číslo a také debutové album Chief Bromden, které vychází rovněž zítra. Člověk už málem zapomněl na to, jak blahodárné je podat si s někým ruku.

Dneškem mě provází album Hatching Under the Stars od kanadské umělkyně Clary Engel, další z osobních objevů v karanténě. Ano, zase folk, nevím, kde se to ve mně bere, ale nálada téhle desky mi připadá výjimečná, psychedelicky rozmazaná a maličko ospalá, ale zároveň pronikavá. Vyžadující pozornost. A přiléhavá k těmto dnům. Hodně lidí z branže i mimo se ptá, jak se aktuální situace podepisuje na Full Moonu. Na konkrétní odpověď je brzy, ale věřím, že se nic zvláštního měnit nebude. Rozhodně ne v nejbližší době. Okolnosti nám to sice komplikují, ale dokážeme s nimi pracovat. Nové číslo je venku, děláme na dalších, zrovna odpoledne mi v mailu přistál hotový titulní rozhovor pro následující vydání a ten k tomu červnovému se dnes uskutečnil. Musíme pokračovat.

Ještě ke zmíněné debatě – na jejím konci moderátor Mario Gešvantner pronesl příhodnou poznámku: „Nejlepší pojistkou je dělat výborné věci a starat se o svoje fanoušky, protože právě oni vám to v podobně složitých situacích budou moci vrátit.“ Máme to stejně.

Info

ilustrace © Jindřich Štyrský, Ruka (1940)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #52: Jaké by to bylo...

Michal Pařízek 06.05.2021

Jaké by to bylo, kdyby Kryštof Kolumbus skončil jako podřadný otrok a celá slavná konkvista se obrátila do incké invaze do staré dobré Evropy? V Šejkru se toho dozvíte mnohem…

Šejkr #51: Na vnitřní vlně

Michal Pařízek 22.04.2021

Třetí největší město ve Španělsku, jiný vzduch, jiné nebe, jiné prostředí. Jak to poznamená dnešní Šejkr na Radio 1?

Katetr: Vytáhni si hlavu z vreca

Jarmo Diehl 18.04.2021

Idea přišel s klipem k poněkud infantilnímu tracku Hraju si, kde s přáteli rapuje o tom, že má péro, žmoulá ho a verbálně klohní.

Bubny Voices: z Prahy do Kyjeva a zase zpátky

Iryna Zahladko 15.04.2021

Na konci prosince loňského roku vydal ukrajinský hudební label System album Bubny Voices, které je svéráznou hudební dokumentací areálu v okolí Nádraží Praha-Bubny.

Katetr: Nedívej se, mami! (a další prolákliny kontinua)

Jarmo Diehl 11.04.2021

Číslo jedna na streamech drží Refew x Roleeexx, kteří repujou o tom, že jen oni jsou real. Co je nového u Milion+? Terénní sběry, folklór i písničkáři. Peklo.

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace