Články / Sloupky/Blogy

Šejkr na doma: Dobrý pocit

Šejkr na doma: Dobrý pocit

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 07.04.2020

Tak to máme téměř jasné, konec dubna. Tedy ještě dvacet tři dní. No to jsem zvědavý. Když jsem 16. března posílal první Šejkr na doma, tak mě rozhodně nenapadlo, že po třech týdnech budu sotva v polovině. Ale jak říká ministr vnitra v červené mikině: „Jediný, kdo má nějaký plán, je ten virus.“ Dobré vědět. Naštěstí tu pořád máme úplněk, podle kterého se, ať to vypadá sebedivněji, minimálně ve Full Moonu nějakým způsobem orientujeme. Dnes jsme oznámili nové číslo, které bude od zítřka v prodeji, rád bych doporučil nejen třicet stránek pečlivé archeologie berlínských šrotovišť, ale i ostatní texty. Sice to říkám skoro pokaždé, ale tohle číslo se povedlo. Náramně. K dostání na tradičních místech, případně samozřejmě možno objednat přímo z redakce, pokud se vám, ehm, nechce ven.

V noci na zítřek se můžeme těšit dokonce na super úplněk, prý nejjasnější v roce. To jsem zvědav, co se bude dít, protože už na dnešek jsem skoro nespal. A podle toho taky celý den vypadal, zpožděný, pomalý a roztažený. Navíc mě zdržela i přínosná streamovaná debata od sousedů ze Slovenska, skvělá práce od agentury Lala a nejlepší příklad, jak podobné věci dělat. Dost možná nejvíc potěšil pozitivní přístup k celé věci, vždycky je dobré cítit nadšení a entusiasmus, snahu nevzdávat se. I když to drhne. Podobně potěšující byla rychlá návštěva Rekomanda, kam bylo třeba odvézt nové číslo a také debutové album Chief Bromden, které vychází rovněž zítra. Člověk už málem zapomněl na to, jak blahodárné je podat si s někým ruku.

Dneškem mě provází album Hatching Under the Stars od kanadské umělkyně Clary Engel, další z osobních objevů v karanténě. Ano, zase folk, nevím, kde se to ve mně bere, ale nálada téhle desky mi připadá výjimečná, psychedelicky rozmazaná a maličko ospalá, ale zároveň pronikavá. Vyžadující pozornost. A přiléhavá k těmto dnům. Hodně lidí z branže i mimo se ptá, jak se aktuální situace podepisuje na Full Moonu. Na konkrétní odpověď je brzy, ale věřím, že se nic zvláštního měnit nebude. Rozhodně ne v nejbližší době. Okolnosti nám to sice komplikují, ale dokážeme s nimi pracovat. Nové číslo je venku, děláme na dalších, zrovna odpoledne mi v mailu přistál hotový titulní rozhovor pro následující vydání a ten k tomu červnovému se dnes uskutečnil. Musíme pokračovat.

Ještě ke zmíněné debatě – na jejím konci moderátor Mario Gešvantner pronesl příhodnou poznámku: „Nejlepší pojistkou je dělat výborné věci a starat se o svoje fanoušky, protože právě oni vám to v podobně složitých situacích budou moci vrátit.“ Máme to stejně.

Info

ilustrace © Jindřich Štyrský, Ruka (1940)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Le Guess Who? 2020: Televize na víkend

Michal Pařízek 11.11.2020

Do Utrechtu letos nepojedeme! Opakuji to tak často, že už si mě kvůli tomu dobírají i editoři. Neví, o čem je řeč, ale nevadí.

Novinky na české scéně: Když prubneš řeč Thoma Artwaye aneb z Vinohrad do Ostravy

Jarmo Diehl 08.11.2020

Denní přísun nových českých písniček si vyžádal nový formát, někdo se tím musí prodrat. LawD, Durchumdurch, Teepee, Lowmoe i Artway. Bohatě.

Pod pultem Kabinetu #1

Michal Pařízek 02.11.2020

Noříme se pod pult brněnských Kabinet Records, tedy do míst, kam one and only Jirza dokáže nastražit takové množství lákadel, že se nestačíme divit.

Preview: Nouvelle Prague

redakce 30.10.2020

Z bohatého programu streamovaných diskuzí vybíráme několik bodů.

Preview: Bazaar festival

redakce 05.10.2020

Režisér, dramaturg a produkční Ewan McLaren zve na říjnový Bazaar Festival.

Polemika nad novými Idles

redakce 25.09.2020

Dnes vyšla nová deska Idles. Titulní téma nového Full Moonu doplňujeme poznámkou Johnnyho Násilníka a překladem textu Liase Saoudiho z Fat White Family.

Preview: Ostrava Kamera Oko

redakce 21.09.2020

Oko se letos odehraje ve dvou víkendových blocích, v podmínkách stísněných celospolečenskou situací, přesto garantuje, že se bude na co dívat.

Kam na rajz s Tomášem Poštulkou (Jeden svět)

redakce 07.09.2020

Která z kulturních povyražení si ve zbytku roku 2020 nenechá ujít dramaturg lidskoprávního dokumentárního festivalu Jeden svět?

Šejkr #46: Beba Fanta, Chupa Chups

Michal Pařízek 27.08.2020

V následujícím Full Moonu vyjde text, díky kterému jsem se po hodně dlouhé době vrátil k Hüsker Dü, a u Grinderman mám zase pocit, že jsem je pořádně pochopil až…

Milý Dušane Svíbo!

Ondřej Bezr 18.08.2020

Přečetl jsem si tvůj příspěvek o Martinu Věchetovi, potažmo nadcházejícím festivalu TrutnOFF BrnoON. Není to bohužel nic jiného než normální hejt...