Články / Sloupky/Blogy

Šejkr na doma: Jak hraje Berlín

Šejkr na doma: Jak hraje Berlín

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 08.04.2020

Po včerejším emu to dneska zklidníme a budeme si hrát. Pořád ale zůstáváme u nového čísla Full Moonu. Přestože vychází teprve dnes, už včera mi kamarádka a další dva známí psali, že mapa Berlína je super a že už se tam těší. Ano, já také. Berlínský playlist byl v plánu tak či tak, nyní tedy může posloužit i jako doprovod k virtuálním procházkám. Německá metropole hraje úplně jinak než všechna ostatní města a ani kvůli tomu není nutné používat rozbrusky a motorovou pilou rozřezávat nákupní košíky, jak to kdysi dělali Neubauten.

Berlínský playlist je jedna z těch věcí, o kterých si myslíte, že je máte v hlavě, že to stačí jen vyzobat z jednotlivých desek. Nestačí. Hlava je totiž (tedy ta moje) děravá a při brouzdání na Spotify pak snadno přijdu na to, kolik jsem toho zapomněl. Anebo na to, že takové perly jako country kapela Alexandera Hackeho Jever Mountain Boys nebo šarmantně rokenroloví Les Hommes Sauvages, vedení Kristofem Hahnem (dnes Swans) a Violou Limpet, které v mém světě do zvuku Berlína neodbytně patří, na Spotify nenajdete. Tak je přidávám alespoň coby klipy. (Pokud by po těchto nahrávkách někdo toužil, klidně napište, rád pošlu.)

Zpátky k playlistu. Samozřejmě ne všichni jsou přímo z Berlína, ale na všech je otisk města andělů patrný. Einstürzende Neubauten chybět nemohou, stejně jako Nick Cave nebo Crime & the City Solution, přidávám i některé tracky z dodnes zajímavých kompilací Pale Music, argentinskou náplavu Mueran Humanos nebo úplně aktuální Ah! Kosmos či Lyru Pramuk. Na techno je venku moc hezky.

Info

foto © Wim Wenders

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace