Články / Sloupky/Blogy

Šejkr na doma: Koláč na víkend

Šejkr na doma: Koláč na víkend

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 09.04.2020

Další výročí, tentokrát rovných třicet let. Osmého dubna roku 1990 odvysílala stanice ABC první díl seriálu Davida Lynche a Marka Frosta Městečko Twin Peaks a televizní svět už nikdy nebyl stejný. To nám to uteklo. Když jsem před pár dny narážel na Davida Lynche, vůbec mi nedošlo, že je to tak blízko. Včera večer jsem si pak po mnoha letech pustil pilotní díl celé série a nestačil se divit, kolik věcí se v městečku Twin Peaks podobá naší současné situaci. A přitom jsem si vzpomněl i na rok 1993, kdy byl seriál prvně uváděn v ČT. Rok, kdy jsme každý pátek večer seděli doma a hltali další přílivy imaginace, další vlny energie z obou vigvamů.

Dnes vůbec nechápu, jak se tehdy mánie okolo Twin Peaks rozšířila. Bubliny existovaly už tenkrát, i bez sociálních sítí, a David Lynch bylo i v Česku celkem známé jméno, ale o seriálu najednou jako by mluvili úplně všichni. O kolik jsem musel přijít koncertů, když jsem v premiéře viděl všechny díly? Taky bylo nutné s přáteli náležitě rozebrat dějové zvraty, k tomu si vybavuji akci na statku Na Cibulce, který tehdy vedl Martin Juráček, dnes známý jako DJ Gadjo. Už nevím, kdo tam tehdy hrál, zato si dobře vzpomínám na diskuzi o jednom z vypjatých dílů, která se táhla až do nedělního rána. A taky si moc dobře pamatuji, jak jsme se na sebe se sestrou po skončení posledního dílu naštvaně podívali. S pocitem, že nás Lynch celých třicet týdnů vodil za nos. Jaké budou naše životy po Twin Peaks? psalo se tehdy v Lidových novinách. Vážně.

Naše životy byly asi stejné, ale i tak nás seriál musel ovlivnit. Mě tedy rozhodně. Způsobem vyprávění, strukturou děje, charakteristikou postav, ikonografií, hudbou nebo humorem. O mnoha věcech přemýšlím od té doby jinak, na různé více či méně bizarní situace se dívám z odlišných úhlů. Včera jsem měl po celkem dlouhé době takový „sociální“ den, nejdříve jsme s Katarzií v Českém rozhlase předtáčeli Art Café, poté jsem měl další setkání a večer se stavil v Punktu, ze kterého tým Žižkovské noci přenášel stream s umělci nominovanými Full Moonem. Seděli jsme chvíli v pěti, šesti lidech na zahrádce klubu (v dostatečných rozestupech) a povídali si. Myslím, že nejen mně to přišlo na jednu stranu pěkné a normální, ale taky trochu divné. Nezvyklé. Co se stane, až za pár týdnů vylezeme z karantény a budeme se zase muset s lidmi bavit? Nebude to taky trochu „twin peaks“ pocit? „Twin peaks“ situace?

Každopádně když tu máme ty Velikonoce, chtělo by to zase nějaký recept. Někteří si psali o nádivku, tu si vyzkoušíme možná během víkendu, vzhledem k výročí nemůže přijít nic jiného než třešňový koláč. Recept jsme publikovali ve Full Moonu #73, kde se Twin Peaks věnujeme detailně. Vyzkoušeno za vás. Mnohokrát. Koláč i seriál.


TŘEŠŇOVÝ KOLÁČ PODLE SHELLY JOHNSONOVÉ

Na náplň:
150 g třešňového džemu
150 g cukru krupice
1 ½ lžíce kukuřičné mouky
3 lžíce vody nebo bourbonu
1,25 kg sladkých třešní zbavených pecek
1 žloutek smíchaný se lžičkou vody na potření
1 lžíce cukru krystal

Na těsto:
450 g hladké mouky, plus něco navíc na poprášení
50 g mletých mandlí
100 g moučkového cukru
špetka soli
250 g másla
1 velké vejce
½ čajové lžičky vanilkového cukru
5 lžic vody

Do velké mísy vložte mouku, mleté mandle, moučkový cukr a sůl, pořádně promíchejte. Přidejte máslo a ručně vypracujte do drobně hrudkovité hmoty. Do tohoto základu vidličkou vmíchejte vodu, ve které jste předtím rozmíchali vejce s vanilkovým cukrem, a poté ručně vypracujte do podoby jemného těsta. Rozdělte na dvě poloviny, vytvarujte do placek, zabalte do fólie a vložte do lednice nejméně na jednu hodinu.

Mezitím vložte do rendlíku džem a cukr, při střední teplotě pomalu přiveďte k varu a míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Smíchejte kukuřičnou mouku s vodou (nebo bourbonem), přidejte k třešňové směsi, kterou za stálého míchání znovu uveďte do varu, dokud nezhoustne. Sundejte z plamene, přidejte k vyloupaným třešním, dobře promíchejte a nechte vychladnout.

Zahřejte troubu na 200 °C. Rozválejte polovinu těsta dotenka a pečlivě jí vyplňte nejlépe plechovou nebo litinovou koláčovou formu, ideálně o průměru 24 cm. Poté naplňte třešňovou směsí a povrch potřete rozmixovaným žloutkem. Zbylou polovinu těsta tence rozválejte a nakrájejte na dlouhé klikaté pruhy. Ty uspořádejte rovnoměrně na vršek koláče a po okrajích pevně přitlačte ke korpusu.

Povrch koláče potřete zbytkem rozmixovaného žloutku a posypte cukrem. Vložte do trouby a pečte okolo dvaceti minut, dokud vršek nezezlátne, poté stáhněte teplotu na 180 °C a pečte dalších 35–40 minut, dokud náplň probublává a než kůrka bude křupavá. Pokud je třeba, zakryjte vršek koláče pečicí fólií, a zabraňte tak jeho připálení. Před podáváním nechte koláč nejméně hodinu vychladnout.

Info

foto © ABC

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #52: Jaké by to bylo...

Michal Pařízek 06.05.2021

Jaké by to bylo, kdyby Kryštof Kolumbus skončil jako podřadný otrok a celá slavná konkvista se obrátila do incké invaze do staré dobré Evropy? V Šejkru se toho dozvíte mnohem…

Šejkr #51: Na vnitřní vlně

Michal Pařízek 22.04.2021

Třetí největší město ve Španělsku, jiný vzduch, jiné nebe, jiné prostředí. Jak to poznamená dnešní Šejkr na Radio 1?

Katetr: Vytáhni si hlavu z vreca

Jarmo Diehl 18.04.2021

Idea přišel s klipem k poněkud infantilnímu tracku Hraju si, kde s přáteli rapuje o tom, že má péro, žmoulá ho a verbálně klohní.

Bubny Voices: z Prahy do Kyjeva a zase zpátky

Iryna Zahladko 15.04.2021

Na konci prosince loňského roku vydal ukrajinský hudební label System album Bubny Voices, které je svéráznou hudební dokumentací areálu v okolí Nádraží Praha-Bubny.

Katetr: Nedívej se, mami! (a další prolákliny kontinua)

Jarmo Diehl 11.04.2021

Číslo jedna na streamech drží Refew x Roleeexx, kteří repujou o tom, že jen oni jsou real. Co je nového u Milion+? Terénní sběry, folklór i písničkáři. Peklo.

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace