Články / Reporty

Selah Sue: holka od vedle v lesku zrozená

Selah Sue: holka od vedle v lesku zrozená

Martin Řezníček | Články / Reporty | 05.05.2016

Pražské Roxy hostilo první z dvojice českých koncertů zpěvačky Sanne Putseys známé pod pseudonymem Selah Sue. Mladá Belgičanka, která v den koncertu oslavila 27. narozeniny, má u nás početnou základnu fanoušků, takže se dala očekávat dobrá atmosféra.

Ještě před Selah Sue přišla na řadu jen o rok starší Emma Smetana, která si na pomoc pozvala pouze Jiřího Buriana s kytarou. Zvukař se nepředřel, takže výsledný mix nebyl v kombinaci s half playbackem zrovna oslnivý. Některé silné momenty ale zvukovým houštím pronikly a chvílemi i zamrazilo.

Jakmile však na pódium nastoupila Selah Sue, padlo vše předešlé do hluboké propasti zapomnění a zpěvačka ihned zaujala veškerou pozornost publika. Koncert uvedla coverem swingového chansonu I Love You Porgy od Niny Simon a písní Reason. Obě pouze s klavírním doprovodem, takže její hlas dokonale vynikl a rozvibroval všechny sklenky v klubu. Při třetím songu se pak přidala bezchybně hrající kapela, včetně fenomenální vokalistky. Pokud bylo potřeba, uklidila se kapela do ústraní a nechala vyniknout Sue se svou španělkou.

fotografie z koncertu si prohlédněte zde

Repertoár byl poskládaný rovnoměrně z obou dosud vydaných alb a šlo hlavně o populární písně jako Raggamuffin, Crazy Vibes, I Won't Go For More nebo Together. Při představování členů ansámblu, které se odehrálo asi v půlce koncertu během This World, kapela zpěvačku překvapila balónky a narozeninovou písní. Vše bylo spontánní a výbuchy radosti a energie jak na pódiu, tak v publiku provázely celý večer. Zpěvačka excelovala v zasněné, romantické i hravé poloze a bavily i rapované pasáže, ozvláštňující jinak soulový repertoár.

V plném a lehce nakřáplém ženském hlase se ozývá jakási dětskost, která ho činí neodolatelným. Sue naživo působí jako dáma s nádechem aristokratického půvabu, ale zároveň jako holka od vedle, která ví hodně o životě, a proto o něm zpívá. Kouzlo osobnosti, autorské písně a zlato v hrdle pak způsobí, že třpytivá blůza i zlaté bicí na pódiu ztrácí ve stínu Selah Sue svůj lesk. Poněkud patetické zakončení, ale stoprocentně pravdivé.

Info

Selah Sue (be), Emma Smetana
3. 5. 2016 Roxy, Praha

foto © Olga Staňková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Atlas ptáků)

Veronika Havlová, Viktor Palák 29.08.2021

Před třemi lety dostal Olmo Omerzu ve Varech za svůj film Všechno bude cenu za režii, teď se vrátil do hlavní soutěže s příběhem patriarchy...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace