Články / Sloupky/Blogy

Sharpe Moon 2019

Sharpe Moon 2019

David Čajčík | Články / Sloupky/Blogy | 22.04.2019

Druhý ročník festivalu a konference Sharpe se vrací do Nové Cvernovky na severním bratislavském předměstí. Už minule bylo skromnému, ale vypilovanému dvoudennímu podniku těžko co vytknout. Příjemné prostředí, zajímavá dramaturgie, speciální "kompilační koncert" Ostrov hudby živě, výborné jídlo a nabíjející atmosféra. Přesto lze letos čekat ještě víc. "Všetci si hovoríme, že bude lepší," říká jeden z organizátorů Alex Čerevka. A my se po rozsáhlém rozhovoru a preview podíváme ještě jednou do programu. A jako ukázku toho, že často kritizovaná showcasová unifikovanost v Bratislavě nehrozí, se zameříme na ty vyhraněnější kousky.


Velký rozhovor s pořadateli festivalu Sharpe čtetě zde.

Technicistní přístup slovenského producenta Urbanfailure už mohli pozorovat návštěvníci dramaturgicky vytříbených pořadatelských spolků Punctum a Praha v Brně. V našem playlistu stojí jeho track vedle Uspávanky, v níž Pjoniho produkci jen zdánlivě zjemňuje naléhavý vokál Katarzie. Východní scénu zastoupí Ptakh Jung z Ukrajiny a Jaaa! z Polska - obojí si pohrávají s elektroakustickými aranžemi s prvky postrocku. Trochu noise rocku přihodí holandská trojice The Sweet Release of Death a dlouhé vygradované kompozice pak slovenští Our Stories s debutovou deskou na kontě, kterou představili i na Eurosonicu.

Českou republiku budou zastupovat například Bert & Friends nebo Market. A ačkoliv festival na headlinery nehraje, tak na polské Trupa Trupa je zvědavý snad každý. Klíčové slovo Sub Pop. "And in the last step replace all of my words with pure silence and let silence define me," kříčí Viktor Őri z bratislavského emíčka Shallov. Na Sharpu ticho nepotkáme. Naštěstí.

Info

Sharpe Music Festival
26. – 27. 4. 2019 19:00
Nová Cvernovka, Bratislava, Slovensko
fb událost

foto (c) Ondrej Koščík

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tallinn Music Week 2023: To Nejlepší

redakce 16.05.2023

Nabízíme tradiční výběr toho nejlepšího od zástupců Full Moonu a dalších kolegů i kamarádů, probírala se Eurovize i gotici a tančilo se dokonce i v bačkorách.

Donaufestival 2023: To nejlepší

redakce 09.05.2023

Máme za sebou dva povedené víkendy v rakouském městečku Kremže a jako vždy bylo z čeho vybírat. Prosíme si!

A ten beat smrdí jak punk (O Fvck_Kvltovi)

Zdenko Fajčák 01.05.2023

Punk na Slovensku bol v posledných rokoch bez iskry ako vypraný zapaľovač, vyprázdnené retro v štýle Ein Punkes Buntes.

Sharpe 2023 – to nejlepší

redakce 24.04.2023

Popáté a zase jinak. A zase nejlepší.

Ment 2023 – to nejlepší

redakce 03.04.2023

Podrobný report čekejte později, zatím prozkoumejte vrcholy zástupců početných výprav z Česka i Slovenska a dalších obvyklých podezřelých.

Maledivy, Žižkov... (Žižkovská noc 2023)

Zuzana Jelínková 01.04.2023

V dnešnom izolovanom odcudzenom svete sa vytvoril priestoročasový komunitný ostrovček, anomália, ktorá poskytla zážitok, akému nedostojí ani luxusný výlet na Maledivy.

Švejkovský hyperrealismus (Jan Šafránek)

redakce 31.03.2023

Filozof undergroundu Egon Bondy o malířském stylu královéhradeckého rodáka Jana Šafránka kdysi napsal, že jde o „švejkovský hyperrealismus“.

Šejkr#100: Slova jako sekery, myšlenky jako třísky

Michal Pařízek 10.03.2023

Sedím v trnavském obýváku a poslouchám nezmasterované manifesty. Koho asi tak může sakra napadnout vyprávět události u baru Tepláreň z pohledu vraha?

Preview: Peel Slowly and See

Michal Pařízek 06.03.2023

Přehlídka vzešla z kolektivu okolo místního record storu Velvet Music Leiden, který, jak už je z názvu patrné, má blízko k The Velvet Underground.

Šejkr #99: Co všechno se může hodit?

Michal Pařízek 24.02.2023

Cítíme se osaměle, protože příliš plánujeme? Protože se nedokážeme uvolnit a udělat něco živelného, nepředvídaného?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace