Články / Seriály

Singls: Glaare - Young Hell

Singls: Glaare - Young Hell

Jiří V. Matýsek | Články / Seriály | 02.03.2021

Losangeleská postpunková formace Glaare před třemi lety zaujala debutem To Deaf And Day. Svěží kombinace dark wave, zasněného dream popu a temného gothic rocku nabídla působivou atmosféru i stylově dotažený výsledek. Nyní se kapela vrací s novým albem Your Hellhound Heart.

Předvojem nové nahrávky je hypnotický singl nazvaný Young Hell. Doprovází jej znepokojivé video, v němž hraje hlavní roli rudá barva – barva krve, nebezpečí a varování. Uvolněné snění debutu se mění v noční můru. „Žijeme ve strašné době. Život nám nakopal zadek a přinutil nás, abychom se podvolili. Potom přišli naši známí a naházeli nám shnilá rajčata do obličeje. Tohle jsme napsali ve chvíli, kdy se naše duše rozpadaly na střepy. Poznání, že nic nikdy nebylo tak, jak jste to vy sami viděli – to je hlavní ingredience šílenství. Nikdo z nás nikdy neodhalí pravé kořeny naší tvorby. Bylo by to nezodpovědné. Co ale říct můžeme, je, že tohle nahrávání bylo jako nechat se loupat zaživa. Udělali jsme to, protože jsme museli. Protože jsme bez toho nedokázali přežit. Ale nenechte se mýlit. Bylo to trýznivé,“ uvedla kapela v tiskovém prohlášení k nahrávce, která vyjde posledního dubna na labelu Weyrd Son.

Výsledná skladba je spíše neurčitě nervní, pravidelně tepající rytmus narušují rytmická zaškobrtnuti, jako záblesky neurčitých v podvědomí zasutých hrůz. Ani noční můra, ani klidné snění. Do tohohle světa se vplouvá až překvapivě snadno, jakkoliv se Glaare posouvají temnotě vstříc. Ono taky kde dneska hledat pověstné světlo na konci tunelu...

Info

Glaare
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat 2022: top shit

redakce 04.10.2022

Nejsilnější dojmy posbírané na korzu před Veletržním palácem? Daly se sbírat plnými hrstmi. Festival Lunchmeat edice 2022 byl opět fascinující.

10 + 1 = Alison Cotton

redakce 03.10.2022

Její tvorba bývá úzce navázaná na konkrétní místa nebo historické události, proto jsme tuto rubriku pro jednou pojali geograficky. Koncert za pár!

Tak daleko, tak blízko: Jeremy Cunningham (The Levellers)

redakce 02.10.2022

Pětatřicet let na scéně, dvanáct desek, koncert v Praze. U té příležitosti jsme zavolali basákovi The Levellers, Jeremymu Cunninghamovi, aby se podíval na svět okolo.

Kam na rajz s Annou Bednářovou

redakce 30.09.2022

Její precizní excelové tabulky a ve švech praskající šanony návštěvník koncertu sice nevidí, význam její práce ale hravě překoná kdejakého markéťáka a píáristu. Jaké akce doporučí?

Pořadatelská: Gabriela Knýblová (Ostrava Kamera Oko)

redakce 27.09.2022

Vedle toho přináší doprovodný program, který se svým záběrem a dramaturgií vyrovná leckterým hudebním nebo výtvarným podnikům. Přibližuje nám ho ředitelka Ostrava Kamera Oko.

Pořadatelská: Marcela Steinbachová (Film a architektura)

redakce 25.09.2022

Festival Film a architektura zamíří do desítek míst nabídne téměř čtyři desítky filmů s tématem architektury a urbanismu. Pár dalších slov zakladatelky akce.

3na3: Štefan Cima (Žižkovská noc)

redakce 21.09.2022

Už zítra začíná náš oblíbený pražský festival Žižkovská noc, který je každý rok jiný, a stejně pořád svůj, osobitý, překvapující. Krátký rozhovor.

Tak daleko, tak blízko: Filip Blažek (Vintage No Introductions)

redakce 19.09.2022

Kde má Filip Blažek další horizonty a vyplatí se zajít za ním do Vintage No Introductions? Pojďme.

Tak daleko, tak blízko: Andrew Combs

redakce 11.09.2022

Osobitý písničkář Andrew Combs vydal před měsícem album Sundays, které bylo napsáno po psychickém zhroucení uprostřed pandemie. Kudy za stabilitou?

Tak daleko, tak blízko: Tomáš Niesner

redakce 07.09.2022

Tomáš Niesner přednese v MeetFactory svou konfesi Americký primitivismus - výstřední a neobvyklý hudební styl vs. česká folková tradice, a rovnou pokřtí i desku. Všechno dobré.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace