Články / Seriály

Singls: Glaare - Young Hell

Singls: Glaare - Young Hell

Jiří Vladimír Matýsek | Články / Seriály | 02.03.2021

Losangeleská postpunková formace Glaare před třemi lety zaujala debutem To Deaf And Day. Svěží kombinace dark wave, zasněného dream popu a temného gothic rocku nabídla působivou atmosféru i stylově dotažený výsledek. Nyní se kapela vrací s novým albem Your Hellhound Heart.

Předvojem nové nahrávky je hypnotický singl nazvaný Young Hell. Doprovází jej znepokojivé video, v němž hraje hlavní roli rudá barva – barva krve, nebezpečí a varování. Uvolněné snění debutu se mění v noční můru. „Žijeme ve strašné době. Život nám nakopal zadek a přinutil nás, abychom se podvolili. Potom přišli naši známí a naházeli nám shnilá rajčata do obličeje. Tohle jsme napsali ve chvíli, kdy se naše duše rozpadaly na střepy. Poznání, že nic nikdy nebylo tak, jak jste to vy sami viděli – to je hlavní ingredience šílenství. Nikdo z nás nikdy neodhalí pravé kořeny naší tvorby. Bylo by to nezodpovědné. Co ale říct můžeme, je, že tohle nahrávání bylo jako nechat se loupat zaživa. Udělali jsme to, protože jsme museli. Protože jsme bez toho nedokázali přežit. Ale nenechte se mýlit. Bylo to trýznivé,“ uvedla kapela v tiskovém prohlášení k nahrávce, která vyjde posledního dubna na labelu Weyrd Son.

Výsledná skladba je spíše neurčitě nervní, pravidelně tepající rytmus narušují rytmická zaškobrtnuti, jako záblesky neurčitých v podvědomí zasutých hrůz. Ani noční můra, ani klidné snění. Do tohohle světa se vplouvá až překvapivě snadno, jakkoliv se Glaare posouvají temnotě vstříc. Ono taky kde dneska hledat pověstné světlo na konci tunelu...

Info

Glaare
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Douška vydavatelská: Real Music House

redakce 15.09.2021

Vydavatelství Real Music House je na slovenské hudební scéně jedenáct let a za tu dobu vydalo více jak sto nahrávek.

Pod pultem Kabinetu #9

Jakub König 13.09.2021

Kittchen má rád kitchen v moravském velkoměstě, taky chvíle s kafem před klubem, anebo nákupy v místním vinylovém krámku. Co si nakoupil v Kabinetu múz?

10 + 1 = Irena Havlová

redakce 04.09.2021

Irena Havlová nám dala poslechnout pár písniček oblíbených i formativních, do nichž se rádi propadneme. Stejně jako do koncertů Havlových.

Kam na rajz s Ondřejem Bezrem

redakce 02.09.2021

Hudební publicista, portrétista, dramaturg a muž dlouhých uší se chystá nejen na vlastní festival.

Vstupní prohlídka: Waterbased

redakce 30.08.2021

Velká naděje ze Slovenska, toho času v Praze, to je slovenské dreampopové duo Waterbased. Co o nich víme?

Vstupní prohlídka: Lofn

redakce 29.08.2021

Zkraje září jim vychází první dlouhohrající nahrávka Post-Apo Romance, a to hned na výrazném zahraničním labelu Veyl.

Vstupní prohlídka: Josefina Dusk

redakce 25.08.2021

A protože Josefína Dušková učarovala i nám, nesmí chybět v lajnapu druhého ročníku festivalu Moody Moon Noize. Jak se umělkyně dívá na svět kolem nás?

Kam na rajz s Demim Mortuusem

redakce 23.08.2021

Demi Mortuus, coby člen Sanctuary crew, která pořádá goth friendly koncerty, festival Prague Gothic Treffen a parties Batsave či Dark 80s, nás pozve nejen do Futura a nejen mezi gotiky.

Kino FMz: Tátům a jejich dcerám

Jakub Blaho, Jiří Přivřel, Viktor Palák, 3DDI3, Lukáš Masner 18.08.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace