Články / Seriály

Singls: Glaare - Young Hell

Singls: Glaare - Young Hell

Jiří V. Matýsek | Články / Seriály | 02.03.2021

Losangeleská postpunková formace Glaare před třemi lety zaujala debutem To Deaf And Day. Svěží kombinace dark wave, zasněného dream popu a temného gothic rocku nabídla působivou atmosféru i stylově dotažený výsledek. Nyní se kapela vrací s novým albem Your Hellhound Heart.

Předvojem nové nahrávky je hypnotický singl nazvaný Young Hell. Doprovází jej znepokojivé video, v němž hraje hlavní roli rudá barva – barva krve, nebezpečí a varování. Uvolněné snění debutu se mění v noční můru. „Žijeme ve strašné době. Život nám nakopal zadek a přinutil nás, abychom se podvolili. Potom přišli naši známí a naházeli nám shnilá rajčata do obličeje. Tohle jsme napsali ve chvíli, kdy se naše duše rozpadaly na střepy. Poznání, že nic nikdy nebylo tak, jak jste to vy sami viděli – to je hlavní ingredience šílenství. Nikdo z nás nikdy neodhalí pravé kořeny naší tvorby. Bylo by to nezodpovědné. Co ale říct můžeme, je, že tohle nahrávání bylo jako nechat se loupat zaživa. Udělali jsme to, protože jsme museli. Protože jsme bez toho nedokázali přežit. Ale nenechte se mýlit. Bylo to trýznivé,“ uvedla kapela v tiskovém prohlášení k nahrávce, která vyjde posledního dubna na labelu Weyrd Son.

Výsledná skladba je spíše neurčitě nervní, pravidelně tepající rytmus narušují rytmická zaškobrtnuti, jako záblesky neurčitých v podvědomí zasutých hrůz. Ani noční můra, ani klidné snění. Do tohohle světa se vplouvá až překvapivě snadno, jakkoliv se Glaare posouvají temnotě vstříc. Ono taky kde dneska hledat pověstné světlo na konci tunelu...

Info

Glaare
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kam na rajz s Petrou Hradilovou

redakce 13.05.2022

Kam jinam než na Czech Music Crossroads se Petra Hradilová chystá? Kam na rajz, edice (zejména) moravsko-slezská.

Radio FMz: Kendrick Lamar, Edúv syn i Wabi Ryvola

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 11.05.2022

Bohatá úroda! Na začátku května vydali skvělou desku Arcade Fire, Ibeyi, Sharon van Etten a další. Máte rádi Wabiho Ryvolu?

Vstupní prohlídka: Anki

redakce 09.05.2022

Už dávno nevystupuje pouze na hiphopových shows, support dělal tak rozdílným umělcům, jakými jsou post-hudba nebo Dukla.

Radio FMz: První máj s Fiedlerskim, Teou Sofií i nestárnoucími The Afghan Whigs

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 04.05.2022

V novinkách z uplynulého týdne zabrousíme do hitparád i do kultovních sestav.

Tak daleko, tak blízko: Ivan Gajdoš

redakce 03.05.2022

Na oblíbené plzeňské pivo chodí Ivan Gajdoš se ženou do hospody Pod Obrazem, která je v centru města v areálu krnovského zámku. Kam jinam zajde, zajdou?

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

redakce 01.05.2022

Před námi jsou GusGus, Hooverphonic nebo Alyona Alyona, na další jména jsme se zeptali Martina Brzobohatého, který je na Flédě doma.

Radio FMz: Ukrajinské svátky, zlámané beaty i reggeaton

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 27.04.2022

Tento týden je redakční výběr nových tracků rozmanitější než kdy jindy. Připomínáme si ukrajinské Velikonoce s rapperkou Alyonou Alyonou, za zlámanou elektronikou se vydáváme do Milána.

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

redakce 25.04.2022

Prostřednictvím hudby a vizuálu zkoumá pomyslné hranice reality, které zároveň provází každodenními myšlenkami nad dospíváním, hodnotami a vztahy.

Radio FMz: Novinky od písničkářek Faye Webster a Soccer Mommy a strejců Hot Chip

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 20.04.2022

V novinkách z uplynulého týdne hned dvakrát zamíříme do Států za písničkářkami Faye Webster a Soccer Mommy.

Vstupní prohlídka: Kvietah

redakce 18.04.2022

Je téměř nemožné se tady vyznat ve vlastních pocitech, říká mimo jiné třiadvacetiletá skladatelka, zpěvačka a multiinstrumentalistka. A nejen toto.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace