Články / Reporty

Slibné hvězdy a Češi Čechům

Slibné hvězdy a Češi Čechům

Anna Pleslová | Články / Reporty | 23.06.2013

Musím přiznat, že jsem si v brzkém odpoledni nechala ujít Piano a dorazila až na MidiLidi. Ano, jistě jsem propásla skvělé vystoupení, ale nápisy Sale ve výlohách se nedají jen tak přejít.

MidiLidi byli tou pravou after party za horečným nakupováním. Petr Marek si voodoo pohyby a zlomeným prstem publikum hned podmanil, jejich jednoduché texty a stále se opakující melodie jsou jako dělané pro živé podání.

Češi mají rádi Čechy, a tak se většina publika přesunula k hlavnímu podiu na další domácí kapelu – Zrní. Dvojník Vojty Dyka s doktorem Housem za kytarou do toho šlapali od první noty. Když je něco spojené s lidovou hudbou, máte hned strach, že to bude unylé jako Čechomor po chloroformu, naštěstí to bylo právě naopak. A texty nejsou jen o lásce, ale také třeba o lesích a hejkalech. Jaká to příjemná změna!Po jejich setu se nad Ladronkou přehnal menší déšť, zachránili nás přilehlé stromy a pivařské stany.

A pak už se čekalo na Citizens!! První vykřičník mají v názvu a ten druhý je můj. Pro některé to možná byla jen hudba, co hraje v reklamě na mobilního operátora, pro jiné, mě nevyjímaje, to byla stoupající hvězda britské indie scény, která vytvořila nadprůměrně povedený debut. Očekávání byla velká. Kluci nastoupili a předvedli výborný výkon, jen publikum zůstalo trochu chladné. Ani pár naučených českých slovíček nepomohlo, nejsou to prostě čeští „občani“, no.

Přišel hlad a s ním dlouhá cesta pro halušky a zpět a než jsme se nadáli, už tu stál headliner celého festivalu – americký soulový zpěvák Aloe Blacc v perfektním obleku. Začal Hey Brother z nového alba, ale pak už sázel hlavně písně z debutu. Jsou možná rychlejší a více se hodí na koncerty, ale většina lidí zná druhou desku, kterou se proslavil. Publikum se nemělo čeho chytit, navíc kapela všechny písně rozplizla do neúměrně dlouhých jamovacích session, až se jakýkoliv náboj vytratil. Celý set zachránily až dva poslední, novější songy I Need Dollar a Loving You. I přes lehké zklamání na konci bylo jasné, že United Islands oslavili desáté narozeniny s grácií.

Info

United Islands České Spořitelny
22. 6. 2013, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Urbex s hudbou (Pop Messe)

Veronika Jastrzembská 28.07.2021

Je jedna hodina odpoledne, ve vzduchu se líně povaluje závan léta, na obloze pálí polední sluce.

Rubáš nemá kapsy (Slavnost v houští)

Jiří Přivřel 27.07.2021

Houby sice nerostly, ale z lukovského houští s prázdnou nikdo neodešel.

Na Bojišti lítá pohoda (Obscene Extreme 2021)

Radka Bednarzová 19.07.2021

Freak festival, něco blití, naháčů a vůkolní přírody, a hlavně smrtící dávka hudby. Vděčně a s pokorou.

Fitko pod věží (Hotspot)

Veronika Mrázková 17.07.2021

Kde začít? Děsivou bouřkou, scénou v koksárenské baterii, králem diskoték nebo rovnou hlavní hvězdou Axelem Thesleffem? Ten večer měl všechno.

24 hodín (Pohoda on the Ground)

Richard Michalik 11.07.2021

Nevadí nám ani 37 stupňov a takmer žiadny tieň poskytujúci úkryt. Hlavné je, že sme na Pohode. Minulý pandemický rok niečo nemožné. Tentokrát možné len na 24 hodín.

Hradby Samoty: Prímajúci ostrov divnohudby

Lucia Banáková 05.07.2021

Desiaty ročník Hradieb Samoty pomaly, ale isto započal festivalovú sezónu.

Jiné hlasy, jiné (lázeňské) pokoje aneb Luhovaný Vincent

cyril kosak 01.07.2021

O létajících střechách, technických službách, lázeňském programu a Luhovaném Vincentovi, který nutí prožívat město jinak. Nově. O nejzajímavějších festivalu široko daleko.

Odhozené masky (Katarzia)

Michal Pařízek 25.06.2021

Katarzia křest svého Celibátu přesouvala na několikrát a bolestivě, nakonec ani ohledně finálního termínu nebylo nic jednoduché.

Pivo a zmrzlina aneb Krákor 2021

Adéla Polka 22.06.2021

Jestli je v celém okolí Brna úmorné vedro, tady je příjemný chládek, a když se člověk odpoledne zaposlouchá do potůčku, který střídmě teče za strany výčepu...

Nikdy to nikomu neřeknu: tandemová instalace v Galerii Průchod

Minka Dočkalová 01.05.2021

Autoři výstavy jsou partnery a v nově připravené výstavě se rozhodli zúročit svou zkušenost se závažnými zdravotními problémy v dětství.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace