Články / Sloupky/Blogy

Smysl světu a klid žaludku (Pohoda festival)

Smysl světu a klid žaludku (Pohoda festival)

Vadim Petrov | Články / Sloupky/Blogy | 10.07.2017

Solange-vykunděnost. Spojovník – nikoli pomlčka, ne rovnítko ani čárka. Krom spojovníku všechny zmíněné operátory předpokládají dvě entity a mezi ně kladou rovnost či souvislost, spojovník deklaruje jediné jsoucno: Solange-vykunděnost. „Ukaž? Nejsou ti vidět bradavky, mazej se převlíct!“ Sexy bubeník, sexy kluci dělaj všechnoburrita, sexy rapeři, mhmmmm. No ale co ty genderově binární sprchy, copak je tohle nějaká východní Evropa?

České expedici vévodí pár Puma ponožky v sandálech a outdoorové šaty, úplně jako doma v Praze! Vyslali jsme zástupce redakce za dank Zagami for glitchy teens optat se na relevantní informace: „U babičky jsme měli Nintendo NES a hráli jsme Maria a Wizards & Warriors 3, to byla hra mýho dětství, mělo to výbornej soundtrack. A za retro by se dalo považovat i Nintendo DS, to jsem taky měla. Vždycky jsem chtěla pejsky, ale ty mi rodiče nikdy nekoupili, tam jsi měl pejsky a chodil jsi s nima na procházku a krmil je a mohl jsi je hladit tim malym stylusem.“

Mé okolí má tendenci krájet časoprostor na kousky, „Ztratil sem ji v pogu na Slaves...“, „Tys byl na PSJ?“, „Shobaleader One!“, já ale vnímám spojitě a jednotlivé ingredience pohodis kari nechávám difundovat. Kroužek cibule protne zrno cíceru („To sa po česky volá cizrna?“) a na jejich hranách vznikají artefakty, dochází k chybě ve výpočtu a valí to ze stage. Umění? Nasytit, přesytit, cpát do chřtánu pod tlakem, uši poslouchají, až neslyší, oči sledují, až nevidí, nepomůžou špunty ani brýle, nebraň se, vždyť přece neexistuješ, vlnění tě prostoupí a převezme kontrolu nad motorikou, náhle volná mysl si konečně vzpomene na Boha, je dávno mrtev, sesbírej se z podlahy a zformuj nového, vlastního, jediného, každý zformuj svého nového, vlastního, jediného. Zajímalo by mě, jak se asi cítí lidi na hlavní stagi.

Smysl světu a klid mému žaludku vrátila až princezna Samsung-Ericsson. Kde je treska v rožku? Najít odpověď mi trvalo ostudně dlouho, nicméně jedna otázka zůstává dosud nezodpovězena, první a poslední černá díra v lidském vědění, omega a omikron (tak jest asymptotická dolní a horní mez) pohodis věku – how will you speak to that ho-o-o-o-orse?

Dle encyklopedických znalostí Polandballu jsem za zemi, kde je vše vzhůru nohama, měl Polsko; jenomže na Pohodě hrajou nejdřív breaky a noise a až pak liquid dnb, na tekkno naváže house a posléze disco. Jeden dramaturgický moment však zcela okouzlil mou duši, a to Katarziina dokonalá žaluzie lásky následovaná výše popsaným Shobaleader deliriem. MucQ!

A fuj, styďte se za ty vizuály. Kdo si nepřivezl komplet vlastní, nafasoval erár: lepší lightshow člověk najde i na maloměstě, kde místní diskotéka vydělává na sexuchtivých náctiletých a šéf impulsivně nakoupí stejná světla, jaká viděl na kalbě v pražské Roxy. A projekce? Navrhuji promítat autorské kresby batolat z dětské zóny, bude to hodnotnější, než když si někdo šťourání v nose krátí aplikováním entry level efektů na videozáznam stage.

Usínám, ale není mi dopřáno klidu. Jsem blízko zemi, půdě, ale nepromlouvá ke mně, jak jsem zvyklý, a já toužím po jejím hutném dechu, tudumm tudumm tudumm tudumm. Proč tu není nonstop hardstylová stage?

Info

Pohoda festival 2017
6. - 8. 7. 2017, letisko, Trenčín

foto © dawek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #78: Potopa

Michal Pařízek 06.05.2022

Chodit pozdě může být i výhoda. Je hodina po začátku tiskovky, Rudolfinum je v podstatě prázdné...

Sharpe 2022: To nejlepší

redakce 26.04.2022

Po reportu a fotogalerii ještě přinášíme obvyklé shromáždění vrcholů přehlídky, oslovili jsme taky další obvyklé podezřelé, kamarády a jiné celebrity.

Šejkr #77: Prokopat se ven

Michal Pařízek 22.04.2022

Nedávno mi jeden známý v baru říkal, že mu dnešní doba občas připomíná jakési „vylepšené devadesátky“. Upřímně mě to vyděsilo, hlubší definici jsem z něj nedostal, třeba ji ani neznal.

Свiт нiколи не буде колишнiм (Svět nikdy nebude stejný)

Alexander Proletarskyi 20.04.2022

Publikujeme v ukrajinštině hlavní text Full Moonu #132 od novináře, fotografa a hudebního aktivisty Alexandra Proletarského, který přispívá do magazínů Sho nebo Karabas Live a žije v Oděse.

Šejkr #76: „Almond caramel frappe pineapple root beer“

Michal Pařízek 08.04.2022

Když vás jednou nepustí do oblíbeného baru, tak to může být i výhra. Historka se váže ke středečnímu večeru, nakonec jsme s kamarádkou skončili o pár bloků níže ve Vrškách…

Šejkr #75: Znenadání

Michal Pařízek 25.03.2022

Když jsem ze schránky vytahoval pohled s obrazem mračného západu slunce nad Virginií, fakt jsem se divil...

Preview: Jeden svět 2022

Ondra Helar 20.03.2022

Téma festivalu dokumentárních filmů Jeden svět se obrací k jeho kořenům. „Cesty svobody“ přímo odkazují na lidskoprávní tematiku, která stála u jeho založení. Tipy pro vás.

Šejkr #74: „Jako všichni.“

Michal Pařízek 11.03.2022

Mířím do karlínských Kasáren na jednu z mnoha benefic. Hned při vstupu do dvora udělá člověku radost, kolik je tam lidí, nakonec se do sálu vlastně ani nedostanu.

Šejkr #73: „What the hammer, what the chain... “

Michal Pařízek 25.02.2022

S Daniellou a Alexanderem se bavíme i o tom, jak v době války budou lidé reagovat. Nemyslím státnicky, spíš v rámci společnosti, obyčejně. Čtu jim nahlas jeden z hrdě národoveckých…

Šejkr #72: „Prodali jsme léto?“

Michal Pařízek 11.02.2022

Taky vám přijde, že je neuvěřitelné, jak rychle problém, se kterým už dva roky žijeme, najednou zmizel? Alespoň tedy podle rétoriky a postojů jistých elit.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace