Články / Reporty

Angína, slivovice a upnutý gatě (Vibrators)

Angína, slivovice a upnutý gatě (Vibrators)

David Havas | Články / Reporty | 29.01.2018

Jak začít tuhle punkovou epizodku? Mám horečku a šofér Kiril mě vyváží serpentínama nad noční Prahou. Tak to bychom měli - taxíkem na punkovej koncert. Počáteční stud zvolna přebíjí Mulholland drajv kolem bývalý zkušebny, kde jsme s klukama dávali dohromady první songy v imaginární angličtině a brumlali něco na způsob „ten bridge tady nesmí bejt tolik sofistikovanej”, vybaveni desaterem, který rozhodlo o tom, že nám dvojšlapka nesmí přes práh.

Nostalgický okénko trvá asi deset minut, než mě Kiril vyhodí u spartakiádního Stonehenge a za dalších pět mi už barman lifruje panáka slivovice. „Vypálení bacilů takhle nefunguje, chlapče, jedině pokud bys chtěl potkat v noci nad mísou svoje activií vyšlechtěný biffidus esencis,“ prohodí otcovsky zpod svý bekovky a já definitivně potvrdím status outsidera, co si nejde pro staráč.

To ale už přichází Gába, Ivo a pár stylovejch kamarádů, co mě, bledýho velkovévodu, berou pod svý lesklý kožený křídla. Akorát včas, Fialky se právě pouští se správně punkovým zpožděním do prvního setu večera. Sympatická banda, projevem, energií, a kdyby se nebáli pustit do většího frackovství a do míň monotónních, až bigbeatovejch zpěvovejch linek, budou fakt dobrý. Co není, může být.

Vibrators ukončí rozložení pozic ve vyprodaný Sedmičce a hned navážou na tuzemskej support. Když posloucháte jejich první dvě alba, jste nadšený z přirozenýho prolínání toho nejlepšího z klasickýho britskýho punku s do-woop popovým historicismem zámořskejch Ramones. A i když z původní sestavy zůstal jen bubeník Johnny „Eddie” Edwards, oháklej do starýho dresu AC Milán, s Petem Honkamakim a Nigelem Bennettem tvoří mocný punkový power trio. Edwardsova úsporná přesnost se lehce potkává s Bennetovejma až thundersovskejma riffama a pestrý publikum jim leží u nohou od první písničky. Pro zbytečnej sentiment není prostor - happy birthday, zpíváme Bennetovi spontánně už asi po čtvrtý písničce. To, že Olda vedle mě dva tejdny předtím přišel v Modrý vopici o jedničky, dvojky i trojky při stage divingu, nevadí.

Když začnou hrát ikonickou Baby, Baby, motá se mi hlava horečnatym blahem, ve kterým se potkávaj angína, slivovice a pohled na jedny šik černobíle pruhovaný upnutý gatě. Odněkud přilítne pusa. Punkerky jsou stejně nejhezčí holky a některý reuniony mají smysl.

Info

Vibrators (uk) + The Fialky
26. 1. 2018, 007 Strahov, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jazz přede dveřmi filharmonie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 17.10.2021

Jazz Goes to Town rád prošlapává nové cesty. Otázka je, jestli je to cesta objevitelská, nebo jde jen o slepou uličku v dalším vývoji přehlídky.

Zničit a přetvořit (Jazz Goes to Town 2021)

Jiří Vladimír Matýsek 16.10.2021

Další dva festivalové dny daly divákům zabrat. Dramaturgie se tentokrát pustila do poněkud náročných vod – což ale není nikterak špatně.

Progrese a tradice (Jazz Goes to Town 2021)

Jiří Vladimír Matýsek 14.10.2021

Podstatnou změnou byl dominantní syntezátor a také černý humor, který se odrážel v názvech skladeb i groteskní hudbě. Proklatě dobré a nesmírně intenzivní...

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace