Články / Sloupky/Blogy

Starý, nový, půjčený a mokrý aneb OFF We Are!

Starý, nový, půjčený a mokrý aneb OFF We Are!

Shaqualyck | Články / Sloupky/Blogy | 07.08.2016

Sprchne? Nesprchne? Co to bláto? A zákeřné kaluže?! Sobota začala deštivě, večer pak přinesl jasnou oblohu a říjnové teploty, což vyprovokovalo prokřehlé obecenstvo k zahalování a exhibici obskurních outfitů (žirafa, pikachu, kvádro s Batmanem). Krajkové kraťásky? Respekt! Jedním z nejdiskutovanějších témat libovolného openairu je odjakživa počasí. Kdo říká, že ne, lže si do kapsy. Pláštěnky zastanou ledasco, ale zápal plic je zápal plic. Své o tom ví i Alison Mosshart, která se dva dny před začátkem festu ocitla natolik indisponována, až z toho pořadatelům vyletěl tlak do rizikových hodnot. The Kills nepřijeli. Někdo to obrečel, jiní šli zapařit na garážpunkové kabaretiéry Fumaça Preta, kteří angloamerickou dvojici na poslední chvíli zastoupili. A byl to tanec. Kdo viděl loni na Colours, ten ví.

Příležitostí k prošoupání podrážek (i crowdsurfingu) bylo hned několik (Fidlar, GusGus, Jaga Jazzist), stejně jako nečekaných změn v lineupu. Z tištěného programu se záhy stal nespolehlivý cár papíru, což si rozčarované diváctvo kompenzovalo patláním displejů a pivní terapií. Škoda, že nechvalně známé rychlopípy mění řízného Lecha v bublinkovou žbrndu bez pěny. Alternativou je jablečná Zubrowka či Jägrův jelení likérek. Promile však přijdou na pěkný ranec a rozhodně nejde o náhodu. Místní zkrátka nechtějí mít v alejích nablito. Zato si zakládají na bezpečí, pročež se z šacování u vstupu stala nepříjemně důkladná šahačka nesoucí se v duchu hesla „hledej tvrdé místo“, s intimní zónou se rozlučte, hezky rozkročit, tááák a držet pysk. Noviny čteme všichni, ale co je moc, znáte to…

Coca-Cola je věčná a historická zkušenost velí, že s prázdnou lahví od oblíbeného lepivého nektaru lze naložit na tisíc a jeden způsob. Nicméně, narvat si ji do saxíku místo dusítka, to tu ještě nebylo. Goat ale okouzlili především rytmickými orgiemi a prkenná podlaha na experimentální scéně dostala setsakra zabrat, o důvod víc přejmenovat onen stan definitivně na Bílý vigvam, o zbytek se postarají vybraní účinkující.

Z kříšení legend ostrovního shoegazingu se na OFFu v průběhu let stala nepsaná tradice. Letos padla volba na londýnské Lush, kteří se s gustem svezli na vlně kytarového retra, skrze nový song Out of Control pak naznačili, že o schopnost psát čarokrásné melodie s léty rozhodně nepřišli. Omluva za Brexit potěšila, ale raději bychom novou desku. Miki Berenyi oslaví příští rok abrahámoviny, přesto na ni naprostá většina mládenců nonstop cílila skrze hledáčky svých telefénů. Inu, legenda.

Info

OFF 2016
05.08.-07.08.2016
Dolina Trzech Stawów, Katowice

foto (c) žakelýna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cesto-pics.jpg no.3

Mária Karľaková 26.05.2020

Cestovanie nie je len o tom dostať sa na dané miesto, je o objavovaní, slobode, hľadaní, o prítomnom okamihu o tom, že samotná cesta je cieľ.

Singletone: Protomartyr – Worm in Heaven / Processed By the Boys

Štěpán Sukdol 17.05.2020

Iggy Pop o Protomartyr prohlásil, že jsou ta nejlepší kapela, co dnes v Americe mají. Postpunková parta z Detroitu slaví dekádu působení na scéně dvěma singly, brzo deskou.

Jako zabít naději

Michal Pařízek 15.05.2020

Uvolňování opatření pouhým zvyšováním kapacity kulturní akcí je úsměvné a jak již bylo řečeno, vychází z naprosté neznalosti prostředí a problematiky. Co bude dál?

Šejkr na doma: Na viděnou

Michal Pařízek 30.04.2020

Po půlhodinovém telefonátu s Brendonem z The Kill Devil Hills jsem chtěl psát o tom, jak se bojí o svoji hippie sestru... Poslední Šejkr na doma je tu.

Šejkr na doma: Spi sladce, potvoro

Michal Pařízek 29.04.2020

Gejzír vtipu a humorných situací – načala to Kateřina Konečná plamennou obhajobou maršála, který přišel o pomník, pak jsme viděli rozhořčeného Bohumila Pečínku a celé to završil Barťák.

Šejkr na doma: Básníci a bábovičky

Michal Pařízek 28.04.2020

„Tepláky jsou nové džíny.“ Někdy není jednoduché udržet si zdravý rozum, při sledování novinových titulků v poslední době je to ještě o poznání těžší.

Šejkr na doma: Ambulance horkých nápojů

Michal Pařízek 27.04.2020

Chybí mi kavárny. Možná víc než co jiného. Chybí mi jejich atmosféra, podivným způsobem kombinující ruch a klid, stejně jako možnost ji sdílet.

Sám doma #2: O křehkých lidech

cyril kosak 26.04.2020

Trocha mizantropie nikoho nezabije aneb o víře v dobrého člověka v časech nejen pandemických.

Šejkr na doma: Nedělní kino

Michal Pařízek 26.04.2020

Dnes to trochu odlehčíme filmovými tipy. Máme neděli a lenošení u obrazovky se prostě nabízí.

Šejkr na doma: „Now here's a little story, I've got to tell...“

Michal Pařízek 25.04.2020

Bylo to 23. února roku 1995. Polovina devadesátých let nebylo moje úplně nejlepší období, moc jsem toho nedělal a to, co jsem dělal, mě moc nebavilo.