Články / Sloupky/Blogy

Starý, nový, půjčený a mokrý aneb OFF We Are!

Starý, nový, půjčený a mokrý aneb OFF We Are!

Shaqualyck | Články / Sloupky/Blogy | 07.08.2016

Sprchne? Nesprchne? Co to bláto? A zákeřné kaluže?! Sobota začala deštivě, večer pak přinesl jasnou oblohu a říjnové teploty, což vyprovokovalo prokřehlé obecenstvo k zahalování a exhibici obskurních outfitů (žirafa, pikachu, kvádro s Batmanem). Krajkové kraťásky? Respekt! Jedním z nejdiskutovanějších témat libovolného openairu je odjakživa počasí. Kdo říká, že ne, lže si do kapsy. Pláštěnky zastanou ledasco, ale zápal plic je zápal plic. Své o tom ví i Alison Mosshart, která se dva dny před začátkem festu ocitla natolik indisponována, až z toho pořadatelům vyletěl tlak do rizikových hodnot. The Kills nepřijeli. Někdo to obrečel, jiní šli zapařit na garážpunkové kabaretiéry Fumaça Preta, kteří angloamerickou dvojici na poslední chvíli zastoupili. A byl to tanec. Kdo viděl loni na Colours, ten ví.

Příležitostí k prošoupání podrážek (i crowdsurfingu) bylo hned několik (Fidlar, GusGus, Jaga Jazzist), stejně jako nečekaných změn v lineupu. Z tištěného programu se záhy stal nespolehlivý cár papíru, což si rozčarované diváctvo kompenzovalo patláním displejů a pivní terapií. Škoda, že nechvalně známé rychlopípy mění řízného Lecha v bublinkovou žbrndu bez pěny. Alternativou je jablečná Zubrowka či Jägrův jelení likérek. Promile však přijdou na pěkný ranec a rozhodně nejde o náhodu. Místní zkrátka nechtějí mít v alejích nablito. Zato si zakládají na bezpečí, pročež se z šacování u vstupu stala nepříjemně důkladná šahačka nesoucí se v duchu hesla „hledej tvrdé místo“, s intimní zónou se rozlučte, hezky rozkročit, tááák a držet pysk. Noviny čteme všichni, ale co je moc, znáte to…

Coca-Cola je věčná a historická zkušenost velí, že s prázdnou lahví od oblíbeného lepivého nektaru lze naložit na tisíc a jeden způsob. Nicméně, narvat si ji do saxíku místo dusítka, to tu ještě nebylo. Goat ale okouzlili především rytmickými orgiemi a prkenná podlaha na experimentální scéně dostala setsakra zabrat, o důvod víc přejmenovat onen stan definitivně na Bílý vigvam, o zbytek se postarají vybraní účinkující.

Z kříšení legend ostrovního shoegazingu se na OFFu v průběhu let stala nepsaná tradice. Letos padla volba na londýnské Lush, kteří se s gustem svezli na vlně kytarového retra, skrze nový song Out of Control pak naznačili, že o schopnost psát čarokrásné melodie s léty rozhodně nepřišli. Omluva za Brexit potěšila, ale raději bychom novou desku. Miki Berenyi oslaví příští rok abrahámoviny, přesto na ni naprostá většina mládenců nonstop cílila skrze hledáčky svých telefénů. Inu, legenda.

Info

OFF 2016
05.08.-07.08.2016
Dolina Trzech Stawów, Katowice

foto (c) žakelýna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Švejkovský hyperrealismus (Jan Šafránek)

prof. Neutrino 31.03.2023

Filozof undergroundu Egon Bondy o malířském stylu královéhradeckého rodáka Jana Šafránka kdysi napsal, že jde o „švejkovský hyperrealismus“.

Šejkr#100: Slova jako sekery, myšlenky jako třísky

Michal Pařízek 10.03.2023

Sedím v trnavském obýváku a poslouchám nezmasterované manifesty. Koho asi tak může sakra napadnout vyprávět události u baru Tepláreň z pohledu vraha?

Preview: Peel Slowly and See

Michal Pařízek 06.03.2023

Přehlídka vzešla z kolektivu okolo místního record storu Velvet Music Leiden, který, jak už je z názvu patrné, má blízko k The Velvet Underground.

Šejkr #99: Co všechno se může hodit?

Michal Pařízek 24.02.2023

Cítíme se osaměle, protože příliš plánujeme? Protože se nedokážeme uvolnit a udělat něco živelného, nepředvídaného?

Šejkr #98: Příliš povyku pro... nic?

Michal Pařízek 10.02.2023

„I nic se musí umět,“ píše v parádním komentáři na serveru Aktuálně David Klimeš a nedá se s ním než souhlasit.

Šejkr #97: „It's in the wind, whatever it is…“

Michal Pařízek 27.01.2023

Tak je to zase tady. Další Šejkr, další volební víkend. Už si pomalu začínám zvykat, naštěstí to je na nějakou dobu naposledy.

Šejkr #96: New world wide?

Michal Pařízek 13.01.2023

Volební období přinášejí jisté leitmotivy, například skutečnost, že se mě známí dobří i letmí až příliš často ptají, koho budu volit.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 05.01.2023

Vyhlašujeme vítěze i celkové pořadí letošního hlasování!

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 04.01.2023

Stříbrnou medaili uděluje měsíční posádka rapu.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 03.01.2023

Třetí příčka patří slovenským emo empatikům a londýnským Black Country, New Road.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace