Články / Sloupky/Blogy

Starý, nový, půjčený a mokrý aneb OFF We Are!

Starý, nový, půjčený a mokrý aneb OFF We Are!

Shaqualyck | Články / Sloupky/Blogy | 07.08.2016

Sprchne? Nesprchne? Co to bláto? A zákeřné kaluže?! Sobota začala deštivě, večer pak přinesl jasnou oblohu a říjnové teploty, což vyprovokovalo prokřehlé obecenstvo k zahalování a exhibici obskurních outfitů (žirafa, pikachu, kvádro s Batmanem). Krajkové kraťásky? Respekt! Jedním z nejdiskutovanějších témat libovolného openairu je odjakživa počasí. Kdo říká, že ne, lže si do kapsy. Pláštěnky zastanou ledasco, ale zápal plic je zápal plic. Své o tom ví i Alison Mosshart, která se dva dny před začátkem festu ocitla natolik indisponována, až z toho pořadatelům vyletěl tlak do rizikových hodnot. The Kills nepřijeli. Někdo to obrečel, jiní šli zapařit na garážpunkové kabaretiéry Fumaça Preta, kteří angloamerickou dvojici na poslední chvíli zastoupili. A byl to tanec. Kdo viděl loni na Colours, ten ví.

Příležitostí k prošoupání podrážek (i crowdsurfingu) bylo hned několik (Fidlar, GusGus, Jaga Jazzist), stejně jako nečekaných změn v lineupu. Z tištěného programu se záhy stal nespolehlivý cár papíru, což si rozčarované diváctvo kompenzovalo patláním displejů a pivní terapií. Škoda, že nechvalně známé rychlopípy mění řízného Lecha v bublinkovou žbrndu bez pěny. Alternativou je jablečná Zubrowka či Jägrův jelení likérek. Promile však přijdou na pěkný ranec a rozhodně nejde o náhodu. Místní zkrátka nechtějí mít v alejích nablito. Zato si zakládají na bezpečí, pročež se z šacování u vstupu stala nepříjemně důkladná šahačka nesoucí se v duchu hesla „hledej tvrdé místo“, s intimní zónou se rozlučte, hezky rozkročit, tááák a držet pysk. Noviny čteme všichni, ale co je moc, znáte to…

Coca-Cola je věčná a historická zkušenost velí, že s prázdnou lahví od oblíbeného lepivého nektaru lze naložit na tisíc a jeden způsob. Nicméně, narvat si ji do saxíku místo dusítka, to tu ještě nebylo. Goat ale okouzlili především rytmickými orgiemi a prkenná podlaha na experimentální scéně dostala setsakra zabrat, o důvod víc přejmenovat onen stan definitivně na Bílý vigvam, o zbytek se postarají vybraní účinkující.

Z kříšení legend ostrovního shoegazingu se na OFFu v průběhu let stala nepsaná tradice. Letos padla volba na londýnské Lush, kteří se s gustem svezli na vlně kytarového retra, skrze nový song Out of Control pak naznačili, že o schopnost psát čarokrásné melodie s léty rozhodně nepřišli. Omluva za Brexit potěšila, ale raději bychom novou desku. Miki Berenyi oslaví příští rok abrahámoviny, přesto na ni naprostá většina mládenců nonstop cílila skrze hledáčky svých telefénů. Inu, legenda.

Info

OFF 2016
05.08.-07.08.2016
Dolina Trzech Stawów, Katowice

foto (c) žakelýna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Danielle de Picciotto

redakce 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

redakce 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

redakce 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.

Beztížný pocit nezvěstného V centru

redakce 25.09.2019

Ve vlaku zaslechnu, jak jí povídá o třípatrovým domě, ve kterém jeho rodina bydlí. „A to jste si postavili sami?“ „Ne, to jsme zdědili. Původně to patřilo nějakejm Němcům.“

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.