Články / Recenze

Tahle deska svět nespasí!

Tahle deska svět nespasí!

waghiss666 | Články / Recenze | 20.03.2014

Nám Bůh poskytuje jistý sexuální služby, stejně jako my jistý služby poskytujem vám…
… už přes čtvrt století. Ke kultu 1N54N14 se hlásí nejeden vyznavač nekompromisního rachotu. Názory na osmou dávku jedu pro tento svět nazvanou Zapal dům, poraž strom… se liší. Píše se, jak by si měl Tudy (klávesy) víc naposlouchat NIИ a že jediný možný další posun je do nikam. Jak to vidí nepředpojaté uši? (čerstvé)

Kdo chová k násilí nežnej cit, může si s námi teď účty vyřídit.
Od první ozvěny až po poslední doznění chiny se Poly strefuje do Boha a bohů. Sám sice uznává lacinost útoků, na síle mu to ale neubírá. Co verš, to téměř perla do učebnic. Kostely tu stojí dýl než zapálený dům, nabízí se ale otázka aktuálnosti takových útoků. (nasrané)

Sirény v zádech ječí blíž a blíž, na tripu s Joem se fakt nenudíš.
Přímočarost nabízí dost prostoru barvám, i když jsou všechny tmavé. Rap, dětský zpěv jako z gospelu, kocábovština. Tradiční postavička Joe, eso mezi křiváky, se vrací v roli manažera. Rýžuje na kapele, v kufru auta vozí mrtvoly a dostane se do pekla. Píšu ti švabachem – song jako důkaz, jak legendy zvládají ještě přikořenit nářez. (staronové)

My nehrajeme noty, my cedíme krev, jsme dárci jedu pro tento svět!
Nad všechnu tu řezničinu ční klávesy a i díky nim není deska nudná. Že synťáky nesledují módní trendy, je vyčpělý argument, oldskool fungoval i tenkrát a nepotřebuje vyučovat, jak na to. (pestré)

Televizní národ miluje zábavu, která je vkusná…
Prudce jedovatá kritika konformity životů je údajně plivána s větší dávkou nadsázky. To tvrdí tiskovky, mě ale nepřesvědčily. Jasně, každou hlavu drží zpříma vlastní krk a ten Polyho se kroutí zleva doprava. (nepřijatelné)

Cílem hudby je šířit strach, a když ne, je to kýč lacinej.
Přímočarý metal bez pičovin, až na výjimky. Skoro rádiové figury vedou klávesy k repetitivním obavám. Patos. A to i přes možnou dvojí interpretaci. Doby, kdy na koncerty nikdo nechodil, jsou dávno pryč a třeba je popularita na vině. Refrény jsou silné a často i líbivé, v rozporu s útočným sdělením, bohužel obsah válu Sfoukni za mě svíci zastiňuje formu. Jak hudební, tak lyrickou. Tahle hudba není vždycky jedovatá. (naředěné)

Opakovanej vtip teprve začíná být vtipem.
Nikdo se ale nezvládne smát věčně. Zastaralost protináboženského popichování nevadí, je toho ale dost a ohně snad mohly hořet i dřív. Posun k nové době s muzikou až tolik nesouvisí a asi nedonutí ke koupi nosiče, QR kód pro aplikaci se závadným obsahem svítící z bookletu tady ale tolik nefrčí. (příjemné)

Tahle deska svět nespasí, právě naopak.
Existuje teze, že by bez Polyho textů skončili na zábavě nebo jako předkapela Kabátu, naproti tomu se Akademie nebojí případně udělit okřídlené sošky. Jestli je pravda v mešním víně, Joe ho obohatil tělní tekutinou po vzoru Máchy. Texty znám zpaměti, ale co čekat příště, nemám páru. A čím rozporuplnější názory, tím větší hlad po těch vlastních. (nesnadné)

Info

Insania – Zapal dům, poraž strom… (X Production, 2013)
http://www.insania.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Ani si, neumíš představit, kolikrát jsem zemřel, než jsem to dokončil (Martin Zet)

Zuzana Krišková 08.01.2021

Výstava, která završuje několikaletou práci Martina Zeta zabývající se dílem svého otce, věrného komunisty a prominentního sochaře minulého režimu Miloše Zeta očima Zuzany Kriškové.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Naléhavost, která neotráví (Jehnny Beth)

Aneta Martínková, Jana Michalcová 06.01.2021

Punková ženská čtyřka Savages oslnila svět dvěma deskami a aktuálně hibernuje, jejich frontwoman Jehnny Beth se ale rozhodla vydat na sólovou dráhu. Duel.

Dávka disharmonickej meditácie (Caitlin Pasko)

Kristína Valachová 31.12.2020

Keby existovalo zosobnenie krehkosti, Caitlin Pasko by bola nielen jej verným predstaviteľom, ale i protikladom.

Balansovanie medzi podareným a nepodareným (Toello)

Jonáš Sudakov 30.12.2020

Vplyvy alternatívneho rocku, popu a rapu sú tu stále, aj keď teraz v trochu iných pomeroch.

Nejasné osudy (Vybledlá krajina s kopci)

Anna Valentová 29.12.2020

Držitel Nobelovy ceny za literaturu halí svoje prózy halí do tajemného a všudypřítomného oparu, který skrývá nejasné osudy protagonistů.

Krize středního věku a hledání svého já (Laura Jane Grace)

František Knuth 28.12.2020

Možná i díky této desce dojdete k útěše, že na pocity, které se při všech lockdownech a karanténách derou na povrch, nejste sami.

Nevyhnutelná změna podle Metz

Filip Zrno 26.12.2020

Ozvěny Fugazi, Jesus Lizard, Shellac či Arab on Radar se nesly celou deskou a přímočarost, agresivita a živelnost k Metz patří.

Zdravý rozum (Batman: Bílý rytíř)

3DDI3 26.12.2020

Sociální sonda do duše města v některých ohledech připomíná seriálovou Špínu Baltimoru nebo Dům z karet.

Ztráty a návraty Michala Prokopa

Jiří Vladimír Matýsek 25.12.2020

Vydavatelství Galén pokračuje v rozšiřování své řady knižních rozmluv s osobnostmi českého bigbítu.

Šťastné a veselé? Hlavně klidné (Low)

Jiří Přivřel 24.12.2020

A co o Vánocích posloucháte vy?