Články / Recenze

Tahle deska svět nespasí!

Tahle deska svět nespasí!

waghiss666 | Články / Recenze | 20.03.2014

Nám Bůh poskytuje jistý sexuální služby, stejně jako my jistý služby poskytujem vám…
… už přes čtvrt století. Ke kultu 1N54N14 se hlásí nejeden vyznavač nekompromisního rachotu. Názory na osmou dávku jedu pro tento svět nazvanou Zapal dům, poraž strom… se liší. Píše se, jak by si měl Tudy (klávesy) víc naposlouchat NIИ a že jediný možný další posun je do nikam. Jak to vidí nepředpojaté uši? (čerstvé)

Kdo chová k násilí nežnej cit, může si s námi teď účty vyřídit.
Od první ozvěny až po poslední doznění chiny se Poly strefuje do Boha a bohů. Sám sice uznává lacinost útoků, na síle mu to ale neubírá. Co verš, to téměř perla do učebnic. Kostely tu stojí dýl než zapálený dům, nabízí se ale otázka aktuálnosti takových útoků. (nasrané)

Sirény v zádech ječí blíž a blíž, na tripu s Joem se fakt nenudíš.
Přímočarost nabízí dost prostoru barvám, i když jsou všechny tmavé. Rap, dětský zpěv jako z gospelu, kocábovština. Tradiční postavička Joe, eso mezi křiváky, se vrací v roli manažera. Rýžuje na kapele, v kufru auta vozí mrtvoly a dostane se do pekla. Píšu ti švabachem – song jako důkaz, jak legendy zvládají ještě přikořenit nářez. (staronové)

My nehrajeme noty, my cedíme krev, jsme dárci jedu pro tento svět!
Nad všechnu tu řezničinu ční klávesy a i díky nim není deska nudná. Že synťáky nesledují módní trendy, je vyčpělý argument, oldskool fungoval i tenkrát a nepotřebuje vyučovat, jak na to. (pestré)

Televizní národ miluje zábavu, která je vkusná…
Prudce jedovatá kritika konformity životů je údajně plivána s větší dávkou nadsázky. To tvrdí tiskovky, mě ale nepřesvědčily. Jasně, každou hlavu drží zpříma vlastní krk a ten Polyho se kroutí zleva doprava. (nepřijatelné)

Cílem hudby je šířit strach, a když ne, je to kýč lacinej.
Přímočarý metal bez pičovin, až na výjimky. Skoro rádiové figury vedou klávesy k repetitivním obavám. Patos. A to i přes možnou dvojí interpretaci. Doby, kdy na koncerty nikdo nechodil, jsou dávno pryč a třeba je popularita na vině. Refrény jsou silné a často i líbivé, v rozporu s útočným sdělením, bohužel obsah válu Sfoukni za mě svíci zastiňuje formu. Jak hudební, tak lyrickou. Tahle hudba není vždycky jedovatá. (naředěné)

Opakovanej vtip teprve začíná být vtipem.
Nikdo se ale nezvládne smát věčně. Zastaralost protináboženského popichování nevadí, je toho ale dost a ohně snad mohly hořet i dřív. Posun k nové době s muzikou až tolik nesouvisí a asi nedonutí ke koupi nosiče, QR kód pro aplikaci se závadným obsahem svítící z bookletu tady ale tolik nefrčí. (příjemné)

Tahle deska svět nespasí, právě naopak.
Existuje teze, že by bez Polyho textů skončili na zábavě nebo jako předkapela Kabátu, naproti tomu se Akademie nebojí případně udělit okřídlené sošky. Jestli je pravda v mešním víně, Joe ho obohatil tělní tekutinou po vzoru Máchy. Texty znám zpaměti, ale co čekat příště, nemám páru. A čím rozporuplnější názory, tím větší hlad po těch vlastních. (nesnadné)

Info

Insania – Zapal dům, poraž strom… (X Production, 2013)
http://www.insania.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vyzrálé spratkovství Jamese Colea

Dantez 31.05.2020

Za úsměvným akronymem se skrývají slova Money Rain Dancer a jde o proces nemálo podobný šamanistickému vyvolávání deště.

Klamou tělem, omamují melodiemi (Kurt Rosenwinkel Trio)

Jiří Vladimír Matýsek 30.05.2020

Po uvolněné, latinou načichlé a sluncem prozářené předchozí desce Caipi se Rosenwinkel, v rámci svého tria, vrací zpět ke komplikovanější stavbě skladeb.

Becca Stevens nabádá k tanci

Karolina Veselá 23.05.2020

Wonderbloom je soubor čtrnácti různorodých skladeb obsahující, jak už je u Stevens zvykem, neméně dobré texty se silnými příběhy.

Smutné zprávy postrádají sílu (Childish Gambino)

Štěpán Sukdol 18.05.2020

Nahrávka se snaží předávat děsivou a smutnou zprávu o současné společnosti, hudební složka jí však podráží nohy.

Full Moon 10: Hannah Gadsby - Nanette

Lukáš Grygar 13.05.2020

Smích léčí? Vystoupení australské komičky Hannah Gadsby nemá za cíl vás pobavit, i když to Gadsby dokáže stejně samozřejmě jako největší esa stand upu.

Obžerná radost (Kvelertak)

Jiří Vladimír Matýsek 13.05.2020

Melodií od starších desek přibylo, díky tomu je i Splid o něco barevnější deskou, která nemá slabých míst.

Karneval bizarností a absolutní nevázanosti (Igorrr)

Tomáš Kouřil 10.05.2020

Na minulých dvou albech jsme už sice slyšeli grindové řezanice, novinka je však v rámci tvrdé kytarové hudby čitelnější.

Ucelený monument (Recondite)

Jiří Akka Emaq 09.05.2020

Na předchozích deskách se Recondite zabýval pomalejšími tempy, ambientnějšími náladami a rozkrytými znepokojivými strukturami. Novinka Dwell je ale uceleným monumentem.

Nedbalá elegance se sarkastickým úsměvem (Container)

weru000 06.05.2020

Neortodoxní a neustále obratná rytmická smršť v každé skladbě upozorňuje na jeho vlastní verzi důmyslného hardcore či minimal techna.

Prolínání hudebních jazyků (Zuzana Mojžišová)

Akana 05.05.2020

Klíčové jsou svoboda a otevřenost, s nimiž se tu z různých žánrových přísad rodí smysluplný, barevný celek.