Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Filip Blažek (Vintage No Introductions)

Tak daleko, tak blízko: Filip Blažek (Vintage No Introductions)

redakce | Články / Seriály | 19.09.2022

„Založil jsem Vintage No Introductions, protože chci dělat vintage jinak, osobně, s láskou a úctou ke každému kousku oblečení. Od malička mě bavila móda a oblečení obecně, ale vintage kousky, to je srdcovka. Každý kousek, co mám v obchodě, znám jako svoje boty, vždycky je individuálně vybraný, vypraný a vyčištěný, u každého z nich vidím hodnotu, kterou pak prezentuju,“ říká Filip Blažek na otázku, co sleduje svým krámkem, který míjíme cestou po brněnských ulicích. Kde má další horizonty a vyplatí se zajít za ním do Vintage No Introductions? Pojďme.

Co vidíš z okna?
Rušnou ulici, plnou aut a spěchajících lidí.

Kam na snídani?
Jelikož většinou ráno nestíhám, zachraňuje mě Milady kaffee a jejich croissanty hned přes ulici od mého vintage storu.

Oblíbená vycházková trasa?
Ideální vycházka je kdekoliv, kde se můžu procházet lesem se psem, na chvíli vypnout hlavu a kochat se přírodou.

Kde na kávu?
Na super kávu si rád zajdu do espresso baru Stav se. Majitel ví, co dělá, a o přípravě kávy a kávě obecně rád popovídá. Je vidět, že je to srdcař, a takové lidi vždycky rád podpořím.

A na večeři?
S večeří mám větší dilema, nejoblíbenější bistro zavírá ve tři odpoledne, takže většinou vařím z toho, co najdu doma. Ale nedávno jsem objevil Los Capolitos, kde dělají skvělé mexické jídlo a zatím nikdy nezklamali.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Rád chodím do Kina Art, ať už na filmové cykly, kvízy nebo si jen na tak posedět s přáteli.

Kam se chodíš zašít?
Safe place, zašívárnu jsem před chvíli otevřel i pro veřejnost na pár dní v týdnu… myslím Vintage No Introductions. Baví mě studovat jedinečné kousky, co mají příběh. Někdy trávím hodiny nad objevováním jejich historie, focením, nevím pak o světě a dokonale si odpočinu. Při občasných extrovertních chvilkách tu dělám na projektech s přáteli nebo přítelkyní. 

Kdyby ses měl přestěhovat, kde by to bylo?
Kousek od Brna, ať tu můžu pořád podnikat, ale zároveň sním o klidném domku u lesa se spoustou psů, ideálně jezevčíků.

Ideální dopravní prostředek?
Srdce říká kolo, za poslední rok mě to znovu chytlo. Ale prakticky bych potřeboval dodávku. Jezdím hlavně do obchodu, cestou rozvážím, zadek zabírá pes, takže se kolikrát skoro nevejdeme.

Info

Vintage No Introductions
web, Instagram

foto © se svolením Filipa Blažka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Jeremy Cunningham (The Levellers)

redakce 02.10.2022

Pětatřicet let na scéně, dvanáct desek, koncert v Praze. U té příležitosti jsme zavolali basákovi The Levellers, Jeremymu Cunninghamovi, aby se podíval na svět okolo.

Kam na rajz s Annou Bednářovou

redakce 30.09.2022

Její precizní excelové tabulky a ve švech praskající šanony návštěvník koncertu sice nevidí, význam její práce ale hravě překoná kdejakého markéťáka a píáristu. Jaké akce doporučí?

Pořadatelská: Gabriela Knýblová (Ostrava Kamera Oko)

redakce 27.09.2022

Vedle toho přináší doprovodný program, který se svým záběrem a dramaturgií vyrovná leckterým hudebním nebo výtvarným podnikům. Přibližuje nám ho ředitelka Ostrava Kamera Oko.

Pořadatelská: Marcela Steinbachová (Film a architektura)

redakce 25.09.2022

Festival Film a architektura zamíří do desítek míst nabídne téměř čtyři desítky filmů s tématem architektury a urbanismu. Pár dalších slov zakladatelky akce.

3na3: Štefan Cima (Žižkovská noc)

redakce 21.09.2022

Už zítra začíná náš oblíbený pražský festival Žižkovská noc, který je každý rok jiný, a stejně pořád svůj, osobitý, překvapující. Krátký rozhovor.

Tak daleko, tak blízko: Andrew Combs

redakce 11.09.2022

Osobitý písničkář Andrew Combs vydal před měsícem album Sundays, které bylo napsáno po psychickém zhroucení uprostřed pandemie. Kudy za stabilitou?

Tak daleko, tak blízko: Tomáš Niesner

redakce 07.09.2022

Tomáš Niesner přednese v MeetFactory svou konfesi Americký primitivismus - výstřední a neobvyklý hudební styl vs. česká folková tradice, a rovnou pokřtí i desku. Všechno dobré.

David Havas, Viktor Palák (Lucidní kino): Věrné obrázky našich hlav

Jarmo Diehl, Zuzana Malá 02.09.2022

V září začne filmový cyklus Lucidní snění. Jeho sudičkami se stali naši redaktoři Viktor Palák a Jakub Peřina a také David Havas, vedoucí kina Ponrepo.

Tak daleko, tak blízko: Vladimír Merta

redakce 31.08.2022

Kutnohorský festival A Day of Sound představuje pěknou příležitost nahlédnout do civilních pohledů mistra na svět kolem něj.

Vstupní prohlídka: Nika

redakce 29.08.2022

Na sklonku letošní zimy vydala ostravská písničkářka Veronika Boráková alias Nika autorské album Flesh and Soul, které velmi srdečně přijala nejen žánrová média.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace