Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

redakce | Články / Seriály | 26.10.2022

Kam vyrazit v Chicagu? Dnešní Toulavou kameru uvádí Lizz Wright, oceňovaná vokalistka, která na sklonku října zahraje na festivale JazzFestBrno. Jelikož americká zpěvačka vyrůstala v silně věřící rodině, její doménou je dnes hlavně gospel. Ačkoliv je jazzová hvězda usazená ve velkoměstě, pro chvíle odpočinku nejraději utíká do přírody. Berte tipy na kafe i na výlet!

Co vidíš z okna?
Teď? Javor, který je ještě zelený, ale několik listů už má jasně červené špičky. Na druhé straně je opřený zlomený žebřík.

Kam na snídani?
Nejraději snídám v kuchyni svého dědečka. Je to skvělý kuchař a občas připravuje maso, které uloví. Častěji ale snídám ve své oblíbené kavárně Carver 47 v Chicagu.

Oblíbená vycházková trasa?
Ráda chodím na pěší túry v okolí pohoří Blue Ridge v Severní Karolíně. Podle mě jsou to jedny z nejkrásnějších stezek na světě.

Kde na kávu?
Ráda si dávám michiganskou praženou kávu Infusco. Dělám si ji jako překapávanou v chemexu a nejraději ji piju na lavičce pod stromem, který vidím za oknem. To je jeden z mých rituálů.

A na večeři?
Nedávno jsem byla v Chicagu ve středomořské restauraci Aba. Skvělé jídlo a dobrá atmosféra. Ve všední dny po práci spíš zamířím na večeři do Mesleru na 53. ulici. Je to skvělé místo, kde potkáte roztodivné místní postavičky. Jídlo je dobré a obsluha spolehlivá.


Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Mými nejoblíbenějšími místy v Chicagu, kam chodím na koncerty nebo kde se hraje, jsou Millenium Park a Ravenia, dva nádherné venkovní prostory.

Kam se chodíš zašít?
Do přírody. Mám vytipovaná oblíbená místa v každém koutě Ameriky. A nejraději mám neprochozené cesty, daleko od oblíbených turistických míst.

Kdyby ses měla přestěhovat, kde by to bylo?
Uf, to nevím. Ale jednou bych chtěla mít farmu, kde bych mohla vařit, pěstovat si zeleninu a pořádat pikniky po celý rok. Sním o tom, že budu mít kůzlátka a malou sovu!

Ideální dopravní prostředek?
Velký pickup, protože v něm můžu převážet jak psy, tak kytky.

Info

Lizz Wright (us)
web

živě: JazzFestBrno: Lizz Wright
30. 10. 2022 19:30
Janáčkovo divadlo, Brno
fb událost

foto © Jesse Kitt

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu 2022

redakce 29.01.2023

Stejně jako v loňském roce, i letos vybíráme to nejlepší z celoroční úrody a nabízíme je k počtení i online.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: „Everybody´s fly“ (Song story Blondie – Rapture)

Karel Veselý 29.01.2023

Slovo „rapture“ má v americké angličtině výraznou náboženskou spojitost. U amerických fundamentalistů označuje poslední vzkříšení, které nastane, až se Kristus vrátí na zem.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Now it’s time for you to cherish (Tour report Billow)

Jakub Zbořil 28.01.2023

Reporty z turné jsou jedním z oblíbených žánrů, který v posledních letech téměř zcela vymizel. Velmi se povedl veselské trojici Billow, ze šňůry po Japonsku.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Příběhy v tanci

Maria Pyatkina 26.01.2023

Čiperná a usměvavá Ann Van den Broek nám po představení prozradila, že šlo o napodobování jejího dlouholetého kamaráda Toma Barmana – frontmana kapel Deus a Taxi Wars.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Partnerství jako alchymistická laboratoř (Irena a Vojtěch Havlovi)

Aneta Kohoutová 25.01.2023

S Irenou a Vojtou Havlovými se potkáváme v čajovně v den oslavy Vojtových šedesátin. Je horké květnové odpoledne, když se ve dveřích objeví dvojice s obrovskými hudebními nástroji na zádech...

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Cesty do centra dění (Michal Nanoru)

František Formánek 24.01.2023

Popsat v krátkosti Michala Nanoru není snadné, tak to vezmu osobně... Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Nová vlna domácích umělkyň

Nora Třísková 24.01.2023

Na úspěchu mladých umělkyň má tak mimo jiné zásadní podíl i změna vnímání jejich pozice, ať už ze strany hudebního průmyslu nebo publika.

Vstupní prohlídka: Alen

redakce 23.01.2023

Loni na podzim vydala klavíristka, zpěvačka a textařka u Polí5 své druhém album, ve spolupráci s Martinem E. Kyšperským.

Vstupní prohlídka: Page Turners

redakce 17.01.2023

Page Turners loni odehráli pěknou řádku koncertů a už se soustředí na jarní sezónu, kterou odstartují se spřízněnými The Silver Spoon.

Žebříčky Full Moonu: očekávání roku 2023

redakce 16.01.2023

Co si přát a na se těšit v roce příštím? Velké otazníky budí nadcházející festivalová sezóna a to, kolik návštěvníku bude po pandemii na akce jezdit.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace