Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce | Články / Seriály | 19.09.2021

Pavel Štorek navrhuje a realizuje umělecké projekty v tradičním i netradičním divadelním prostoru a je iniciátorem mnoha mezinárodních koprodukcí v oblasti Performing Art. Od roku 1996 je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu, který se letos opět vrátil do Nové strašnické školy v Praze a bude trvat ještě týden. Na jeho návštěvníky čekají výstavy, divadlo, workshopy, festivalová škola arts managementu, diskuze, představení pro děti, soubory z České republiky i zahraničí a mnoho dalšího. Stojí to za to!

Co vidíš z okna?
Dvorek, déšť a vlaštovku.

Kam na snídani?
Kavárna Liberál na Praze 7. Můj kamarád z Hamburku si splnil životní sen.

Oblíbená vycházková trasa?
Podél moře ve Fažaně na Istrii.

Kde na kávu?
V tuto chvíli určitě kavárna našeho festivalu 4+4 dny v pohybu na dvorku Strašnické školy a divadelní kavárna ve vršovickém Vzletu.

A na večeři?
Od té doby, co mám dvě malé děti, tak domů. Ale kousek od domu je Libocký dvůr, jeden z posledních původních statků ve Staré Liboci.

Něco tvrdšího?
Na svatbě a na Slovensku, kombinace obojího je smrtelná.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Bio Oko, které promítá pro psy i batolata; Studio Alta, Divadlo Ponec a Alfred ve dvoře, kde podporují nezávislou uměleckou scénu.

Kam se chodíš zašít?
Na venkov do vesnice Zvíkovec, rodiště mého dědy.

Kdyby ses měl/a přestěhovat, kde by to bylo?
Určitě na jih Evropy k moři, asi Portugalsko. Děti by se naučily cizí jazyk a my s manželkou bychom grilovali ryby a degustovali vína z našeho vinohradu.

Ideální dopravní prostředek?
Vlak, kde se ještě dají otevírat okna v případě, že přestane fungovat klimatizace.

Info

Festival 4+4 dny v pohybu
9.–26. 9. 2021
Nová strašnická škola, Praha
Fb festivalu

foto © se svolením Pavla Štorka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Barbora Mrázová (Povaleč)

redakce 17.07.2024

Oslovili jsme grafičku a produkční Barboru Mrázovou, aby nám prozradila organižační tajemství a dala pár tipů, co ještě navštívit.

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace