Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce | Články / Seriály | 19.09.2021

Pavel Štorek navrhuje a realizuje umělecké projekty v tradičním i netradičním divadelním prostoru a je iniciátorem mnoha mezinárodních koprodukcí v oblasti Performing Art. Od roku 1996 je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu, který se letos opět vrátil do Nové strašnické školy v Praze a bude trvat ještě týden. Na jeho návštěvníky čekají výstavy, divadlo, workshopy, festivalová škola arts managementu, diskuze, představení pro děti, soubory z České republiky i zahraničí a mnoho dalšího. Stojí to za to!

Co vidíš z okna?
Dvorek, déšť a vlaštovku.

Kam na snídani?
Kavárna Liberál na Praze 7. Můj kamarád z Hamburku si splnil životní sen.

Oblíbená vycházková trasa?
Podél moře ve Fažaně na Istrii.

Kde na kávu?
V tuto chvíli určitě kavárna našeho festivalu 4+4 dny v pohybu na dvorku Strašnické školy a divadelní kavárna ve vršovickém Vzletu.

A na večeři?
Od té doby, co mám dvě malé děti, tak domů. Ale kousek od domu je Libocký dvůr, jeden z posledních původních statků ve Staré Liboci.

Něco tvrdšího?
Na svatbě a na Slovensku, kombinace obojího je smrtelná.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Bio Oko, které promítá pro psy i batolata; Studio Alta, Divadlo Ponec a Alfred ve dvoře, kde podporují nezávislou uměleckou scénu.

Kam se chodíš zašít?
Na venkov do vesnice Zvíkovec, rodiště mého dědy.

Kdyby ses měl/a přestěhovat, kde by to bylo?
Určitě na jih Evropy k moři, asi Portugalsko. Děti by se naučily cizí jazyk a my s manželkou bychom grilovali ryby a degustovali vína z našeho vinohradu.

Ideální dopravní prostředek?
Vlak, kde se ještě dají otevírat okna v případě, že přestane fungovat klimatizace.

Info

Festival 4+4 dny v pohybu
9.–26. 9. 2021
Nová strašnická škola, Praha
Fb festivalu

foto © se svolením Pavla Štorka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Mathijs Steels (Shht)

redakce 03.07.2022

Space rock nové generace? Tak se někdy píše o belgické pětici Shht, která staví na syntetických basových linkách, noisu nebo krautrocku. V MeetFactory za pár dní...

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace