Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

redakce | Články / Seriály | 06.09.2023

Simon Goff se léta věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson, Peter Broderick nebo Hildur Gudnadottir, za spoluúčast na soundtracích k filmu Joker a seriálu Černobyl má doma dvě prestižní ceny Grammy. Jeho tvorba i produkce je rozkročena mezi minimalismem, dronem a sound artem, z těchto zdrojů vychází i jeho poslední nahrávky Vale (2021) a Vale Reworked (2022). Z čeho vycházejí jeho live sety, o tom se můžete přesvědčit tento víkend na festivalu Cool v plotě, kde bude jako jeden z hlavních vystupujících. Ještě předtím jsme ho nechali vyhlédnout z jeho berlínského bytu, aby nám řekl, co vidí, co je za rohem, za dvěma.

Co vidíš z okna?

Bydlím v centru Kreuzbergu v Berlíně a ze svého bytu vidím stromy v parku přes ulici a staré činžovní domy, které mě obklopují. Budovy v mém sousedství byly většinou postaveny kolem roku 1800, je to jedna z oblastí, která byla nejméně poškozena 2. světovou válkou.

Kam na snídani?

Většinou si dám něco v Markthalle cestou do studia nebo zaskočím do malé kavárny hned vedle na pistáciový croissant a velmi dobrý flat white.

Oblíbená vycházková trasa?

Během pandemie jsem objevil spoustu pěších tras, ale bydlím blízko Templehofer Feld a procházet se tam je pokaždé skvělý způsob, jak si udělat dobře. Líbí se mi, že ten prostor je pořád na svém místě, pevně doufám, že vydrží ještě mnoho let.

Kde na kávu?

Do malinké kavárny jménem Chapter One blízko mého bytu. Ale v Berlíně je spousta skvělých nezávislých kaváren.

A na večeři?

Do jedné z mnoha vynikajících pizzerií, máme z čeho vybírat. Moje oblíbená je La Bionda v Kreuzbergu, chodím tam od té doby, co jsem do téhle čtvrti přestěhoval. Líbí se mi ta jednoduchost: skvělá pizza, jedno točené.

Na něco ostřejšího?

V mojí ulici v Bergmannkiez je starý bar Heidelberger Krug. Mám ho rád, protože je to jen místní bar, žádná velkoměstská přetvářka.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?

Berlínské divadlo HAU. Mají opravdu dobrý současný program zahrnující hudbu, tanec a divadlo. Viděl jsem tam několik úžasných tanečních představení Meg Stuart nebo divadelních od Gob Squad. Taky jsem byl nedávno na koncertě Jona Hopkinse v Berlínské filharmonii, a to mě nadchlo, jeho schopnost vzít publikum na cestu od kontemplativních klavírních improvizací k elektronické dance music. Jsem rád, že město dává šanci těmhle performancím.

Kdyby ses měl přestěhovat, kde by to bylo?

Myslím, že každý měl v posledních letech sny o změnách ve svém životě. Vyrostl jsem na venkově v Yorkshiru a myslím, že znovu skončím na venkově. Život s ateliérem v dosahu pěšky a obklopený stromy by mi rozhodně vyhovoval.

Ideální dopravní prostředek?

Jedině kolo…

Info

Cool v plotě
8.–⁠9. 9. 2023 Písek
Fb událost

foto © Tobias Humble

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace