Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Tomáš Niesner

Tak daleko, tak blízko: Tomáš Niesner

redakce | Články / Seriály | 07.09.2022

Fanoušci hudebníka Tomáše Niesnera už jsou zvyklí, že rád překvapuje. Letos vydal skvělou sólovou nahrávku Bečvou a konečně se dočkáme i pokračování jeho spolupráce s Jakubem Šimanským. Ta vychází pod názvem Všechno dobré u Stoned to Death a její pražský křest se odehraje na konci září v MeetFactory. A nezůstane jen u toho, Tomáš se ve smíchovské továrně veřejně objeví během jediného týdne hned třikrát. Nejprve předskočí americkému písničkáři Willymu Masonovi a pak ještě vystoupí v rámci akce Synapse Knowledge, což je setkání hudebních tvůrců i široké veřejnosti na sérii přednášek, workshopů a masterclasses. Tam Tomáš přednese svou konfesi Americký primitivismus - výstřední a neobvyklý hudební styl vs. česká folková tradice. Na to se vyloženě těšíme.

Co vidíš z okna?
Naproti nedávno postavili další barák, takže o něco míň světla než dřív. Bylo ale zajímavé sledovat, jak se lidé pomalu zabydlují. Sex jsem zpočátku zahlédl častěji než třeba přípravu jídla. Teď už přibylo pár rostlin na balkonech.

Kam na snídani?
K nám na chalupu. Servírujeme tamější rodinnou specialitu: opečený opatovský chléb potřený česnekem, namazaný máslem a posypaný nastrouhanou mrkví.

Oblíbená vycházková trasa?
Se psem občas zkouším různé varianty pod Petrovem, Špilberkem nebo k loveckému zámečku na Alejích.

Kde na kávu?
Nebe počká v Přerově. Nebo do brněnské pražírny Rello Il Torrefattore. Kromě pražení tam bují i další aktivity včetně přípravy kombuchy, pečení pizzy nebo pořádání koncertů, což mi připomíná, že 29. září tam budeme křtít s Jakubem Šimanským desku, tak se můžete jít přesvědčit.

A na večeři?
Baví mě pestrost a těžko se rozhoduju, takže nejčastěji padne volba na vege bufet Rebio ve Velkém Špalíčku, kde nakládám na talíř téměř vše: saláty, zeleninu, karbanátky a jiné smaženky.


Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Hodně se mi líbilo v českobudějovické Světadílně. Taky jsem měl možnost hrát v Ateliéru Síň v Telči. To byl naprosto výjimečný zážitek. A pak samozřejmě osvědčená místa jako Kabinet múz, Punctum nebo Husa na provázku.

Kam se chodíš zašít?
Přes týden si vystačím doma ve studiu. Na víkendy většinou utíkám na Vysočinu.

Kdyby ses měl přestěhovat, kde by to bylo?
Centrum města mě trochu ubíjí a přežít tam léto, je čím dál tím těžší, takže někam dál. Šel bych spíš na jistotu a vybíral z toho, co jsem měl možnost navštívit. U nás jsou nejlákavější Novohradské hory. Musím ještě prověřit odvrácenou tvář dánského štěstí, ale v případě nutnosti emigrace by to byla spolu s Norskem okamžitá volba.

Ideální dopravní prostředek?
Po přečtení Thoreauových deníků v tom mám jasno: plavení nebo bruslení po řekách. S těmi vyschlými koryty a slábnoucí zimou to ovšem nebude tak snadné, takže asi zůstanu u standardní chůze a jízdě na kole.

Info

Tomáš Niesner
Bandcamp interpreta

živě: Willy Mason (us) + Tomáš Niesner
23. 9. 2022 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

Šimanský/Niesner: křest alba Všechno dobré
26. 9. 2022 20:00
MeetFactory, Praha
web

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Jay Delver

redakce 30.11.2022

Čtěte o hraní v kapele i o fungování světa.

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 24.11.2022

Lákadlem budiž pohled do line-upu, ale i vidina vlahého přelomu podzimu a zimy v Andalusii. Pojďme.

Vstupní prohlídka: Earie

redakce 23.11.2022

Debutový singl Paralysed je souhrou různých kytarových zvuků a efektů navozujících temnou atmosféru, která je jádrem nahrávky.

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce 16.11.2022

Ricarda Delfina jsme našli nečekaně za výlohou brněnského Kabinetu múz. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Preview: Le Guess Who? 2022

redakce 08.11.2022

Poslední ochutnávkou budiž tradiční Spotify playlist, ale protože návštěva Utrechtu není „pouze“ o koncertech, tak nabízíme ještě několik dalších lákadel.

Vstupní prohlídka: M¥ss Keta

redakce 08.11.2022

Co chce vždycky najít v backstagi? A jak vlastně vypadá její život na turné? Čtěte vstupní prohlídku italské rapperky, Venuše milánské klubové scény.

Vstupní prohlídka: Cold Venus Revisited

redakce 03.11.2022

Cold Venus Revisited se dali dohromady v Česku, jejich kořeny ale sahají od severu Ruska až po Turecko. Dystopie, existencialismus, melancholie.

Tak daleko, tak blízko: Kryštof Kříček (Haru, fyield)

redakce 01.11.2022

Zajděte se podívat na pražský křest projektu fyiel, a podívejte se na svět i očima Kryštofa Kříčka v naší rubrice Tak daleko, tak blízko.

10 + 1 = Daniel Brandt (Brandt Brauer Frick Ensemble)

redakce 29.10.2022

Minimalismus ovlivněný technem, ten si říká o živé provedení, ovšem projekt Brandt Brauer Frick se rozrostl do podoby živého akustického souboru.

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

redakce 26.10.2022

Dnešní Toulavou kameru uvádí Lizz Wright, oceňovaná vokalistka, která na sklonku října zahraje na festivale JazzFestBrno.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace