Články / Sloupky/Blogy

Tallinn Music Week v playlistu

Tallinn Music Week v playlistu

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 04.04.2018

Šťavnaté indie, kultovní tarantela, abstraktní elektronika nebo finské voodoo. Tallinn Music Week oplývá nepřeberným množstvím chutí a mnohé z nich jsou tak pikantní, že se jen těžko můžeme bavit o obchodu nebo obyčejném omyvatelném mainstreamu, i když na oboje se v rámci estonské přehlídky hraje pochopitelně také.

Do Tallinnu by se měl jet podívat každý, kdo na showcase festivalech očekává jen třeskutě ambiciózní a zaměnitelnou nudu. Nejde jen o to, že si mezi třemi stovkami položek najde snad každý to svoje, ale hlavně o schopnost a odvahu ukázat i výsostný experiment v takovém světle, že se o něj festivaloví bookeři poperou. Těšíme se na místní naděje Holy Motors, tajuplného čaroděje Pekko Käppiho z Karélie nebo rozjívenou Suzi Wu, která si už v devatenácti troufla obléknout morytát Toma Waitse do zářivě popového kabátu.


Tančit se bude u dánského soulového monstra jménem D/troit nebo holandského rave punku v podání Pocket Army Knife, dojetí způsobí místní sbory a emocemi zahýbe japonská zpěvačka Hatis Noit nebo finská houslistka Meriheini Luoto. Většinu z nich najdete v playlistu níže a k tomu mnohé další, pořád jde ale pouze o drobnou ochutnávku z bohaté a opulentně prostřené tabule.

Info

Tallinn Music Week 2018
2. - 8. 4. 2018
Tallinn, Estonsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články