Články / Reporty

The Dodos - počtvrté a snad ne naposled

The Dodos - počtvrté a snad ne naposled

Anna Pleslová | Články / Reporty | 04.05.2015

Dvojice ze San Franciska slaví deset let společného fungování a už mají za sebou šest alb. To je jedno za ani ne dva roky, Dodos vydávají jako na běžícím pásu. A jejich hudba taky jako z běžícího pásu zní. Na debutu se ještě hledali v romantickém folku se španělkou, ale už na následující Visiter našli nezaměnitelný styl, který zní, jako by se kytara a bicí neustále předháněly, příjemně měkký hlas Merica Longa pak funguje jako uklidňující vypravěč. Hutná muzika znamenala koncert v malém Rock Café bez možnosti se nadechnout.

Ale nejdříve česká předkapela Dalekko a jejich lo-fi pop podobný Editors nebo Interpol. Zajímavé melodické nápady nenudily, nejvíc si ale pamatuju nárazy do kopáku čeřící právě nafoukaný dým a zpěvákovu kytaru posazenou proklatě vysoko. Na Česko dobrý.

Vystoupení Dodos začalo nenápadně. Připravovali si nástroje a rovnali krabičky, pak najednou něco řekli a zničehonic začali hrát. Sympatičtí a skromní kluci, zdatní hudebníci. Meric hraje na jednu kytaru a ty další ještě stačí pouštět ze šlapátek a střídat efekty, vizuálně zajímavý typ, Mexiko i Asie. Bubeník Logan Kroeber vypadá jako hlavní postava ze seriálu Homeland, pořád ho pozorujete a je co sledovat i na jeho hře. Složité rytmy na každou ruku zvlášť, pro lidi neschopné zavázat si tkaničku a ještě přitom mluvit věc nadpřirozená.

Dodos zahráli spravedlivě ze všech desek, taky pecky Black Night, Confidence nebo The Tide či Competition z té aktuální. Nejvíc to fungovalo u otevřených písní s psychedeličtějším a instrumentálním koncem, kdy sál zaplnila hmota zvuků, tlačící se do sluchovodů. Publikum nemělo dost a muselo se přidávat – dvakrát –, poslední song si vybrali sami fanoušci. The Dodos u nás hráli třikrát a dokonce tu natočili živák. A za dva roky zase přijedou s novou deskou.

Info

The Dodos (usa) + Dalekko
1. 5. 2015, Rock Café, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Štěstí neznamená mnoho mušlí (Vivat Vila!)

Lucia Banáková, Veronika Miksová 29.07.2021

Spolek Živá vila se snaží zachránit funkcionalistickou Kralovu vilu před demolicí a nadto pořádá festival Vivat Vila. Jaké to bylo?

Urbex s hudbou (Pop Messe)

Veronika Jastrzembská 28.07.2021

Je jedna hodina odpoledne, ve vzduchu se líně povaluje závan léta, na obloze pálí polední sluce.

Rubáš nemá kapsy (Slavnost v houští)

Jiří Přivřel 27.07.2021

Houby sice nerostly, ale z lukovského houští s prázdnou nikdo neodešel.

Na Bojišti lítá pohoda (Obscene Extreme 2021)

Radka Bednarzová 19.07.2021

Freak festival, něco blití, naháčů a vůkolní přírody, a hlavně smrtící dávka hudby. Vděčně a s pokorou.

Fitko pod věží (Hotspot)

Veronika Mrázková 17.07.2021

Kde začít? Děsivou bouřkou, scénou v koksárenské baterii, králem diskoték nebo rovnou hlavní hvězdou Axelem Thesleffem? Ten večer měl všechno.

24 hodín (Pohoda on the Ground)

Richard Michalik 11.07.2021

Nevadí nám ani 37 stupňov a takmer žiadny tieň poskytujúci úkryt. Hlavné je, že sme na Pohode. Minulý pandemický rok niečo nemožné. Tentokrát možné len na 24 hodín.

Hradby Samoty: Prímajúci ostrov divnohudby

Lucia Banáková 05.07.2021

Desiaty ročník Hradieb Samoty pomaly, ale isto započal festivalovú sezónu.

Jiné hlasy, jiné (lázeňské) pokoje aneb Luhovaný Vincent

cyril kosak 01.07.2021

O létajících střechách, technických službách, lázeňském programu a Luhovaném Vincentovi, který nutí prožívat město jinak. Nově. O nejzajímavějších festivalu široko daleko.

Odhozené masky (Katarzia)

Michal Pařízek 25.06.2021

Katarzia křest svého Celibátu přesouvala na několikrát a bolestivě, nakonec ani ohledně finálního termínu nebylo nic jednoduché.

Pivo a zmrzlina aneb Krákor 2021

Adéla Polka 22.06.2021

Jestli je v celém okolí Brna úmorné vedro, tady je příjemný chládek, a když se člověk odpoledne zaposlouchá do potůčku, který střídmě teče za strany výčepu...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace