Články / Reporty

Tiger Army: FTW, fuck the sound, myself is all I care about

Tiger Army: FTW, fuck the sound, myself is all I care about

Dita Koudelková | Články / Reporty | 29.03.2017

Čtvrteční podvečer a kalifornská armáda psychobilly/rokenrolových tygrů přijela konečně a poprvé do Prahy, aby představila aktuální album V•••–, čtvrteční podvečer, Futurum Music Bar.

Lesklé, dokonale vyčesané frizúry, vzory leopardích kožešin a proud černých stejnokrojů, propletený děvčaty v barevných krinolínových sukních a s opulentními květinami ve vlasech pomalu naplňuje podzemní útroby klubu. Po několika dlouhých minutách čekání v nehybné tmě se konečně ozývá vibrující intro Ad Victoriam. Klokotající kontrabasová linka pomalu nabývá na síle a s jiskrným kytarovým riffem exploduje v hořlavou pecku Firefall. Jedna z nejlepších skladeb nové desky pozvedá aplaudující dlaně, stejně jako několik rozpačitých pohledů. Možná si jen zvukař nevšiml, že namísto koncertu omylem ladí svůj smartphone, ale jindy lehký, chladně ostrý vokál frontmana Nicka 13 v tuhle chvíli zní, jako by vycházel zpoza záchodové kabinky.

Djordje Stijepovic se snaží vyškrábnout z kontrabasu co nejdravější melodii, který by tu technickou patálii nějak sežvýkala, a se stejným záměrem buší Mike Fasano do bubnů jako do zaseklého jukeboxu. Publiku, které si přišlo poslechnout především staré vály, se konečně dostává trocha kýžené atmosféry. Nick 13, který se nedávno zhlédnul v heroinovýh vizích Davida Lynche, se zdá být v jakési transcendentní meditaci. Ačkoli se balada Dark and Lonely Night houpe v temném stínu romantického zoufalství, kytaristův pohled má na tachometru dvě stě za hodinu a pořád ještě přeměňuje vodu na oheň. Fuck the Word, fuck politicions, fuck the posranej zvukař, kterej je sice asi náš, ale to už jsem nějak zapomněl and go to the bar, hlásí Nick v podobném duchu. Nakopne odposlech, poděkuje a odporoučí se zpátky do své hlavy k písni Rose and The Devil´s Garden. Po zbytek koncertu už téměř nepromluví. Přes nepovedenou a komickou konstelaci jsou Tiger Army výbornými hudebníky, jejichž osud by neměl zpečetit jeden koncert, ve čtvrtek, třetí v řadě a poslední z celé měsíční štace po Evropě.

Support měla pod taktovkou místní banda The Train Robbers. Poměrně čerstvá tvář složená ze starých známých monster (Carlos & His Coyotes, Riviera Playboys, Green Monster, Gauneři ad). Kapela má vydání první desky zatím jen v kalendáři, ale už teď stojí za zmínku kytarové dovednosti Honzy Kelemena. Pokud do toho bubeník pořádně praští a zpěvák upustí od občasné snahy napodobit hlas rokenrolových velikánů, mohlo by jít o zajímavý přírůstek na domácí scéně.

Info

Tiger Army (us) + The Train Robbers
23. 3. 2017 Futurum Music Club, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pouliční umění na krabicích od pizzy (Jan Vykypěl, Galerie Průchod)

Minka Dočkalová 02.04.2021

Součástí výstavy je kolekce pomalovaných obalů od pizzy. Využití odpadního materiálu ilustruje Vykypělův obvyklý způsob práce, jejíž jádro tkví v procesu tvorby.

Festival na dosah myši - SXSW 2021

David Čajčík, Michal Pařízek, su 25.03.2021

Jaké to je dívat se čtyři dny po nocích na kapely, filmy a moudré diskuze? Přinášíme report z online festivalu SXSW.

Chyba jako náznak změny: Galerie Průchod nekončí

Minka Dočkalová 11.03.2021

Umělci byli konfrontováni s tím, jak jednoduché je dostat se z rubriky Kultura do sekce Zločiny a soudy - prostřednictvím této situace na vlastní kůži prověřili vratkou hranici mediálního prostoru.

For k-punk 2021: postkapitalistické touhy

Mia Kordová 07.02.2021

Čtyřhodinový zážitek odstartoval Tim Lawrence videem nazvaným What is post-capitalism? Oslava života a díla britského kulturního teoretika Marka Fishera.

Galerie Průchod: veřejný výstavní prostor pro nikoho

Minka Dočkalová 21.01.2021

Umělci z Brna uspořádali vernisáž „pro nikoho“. Ve veřejném průchodu domu na Údolní nainstalovali velkoformátové grafiky.

Eurosonic Noorderslag 2021: Možnosti tu jsou

Aneta Martínková, su, Jakub Béreš, David Čajčík 18.01.2021

Přesun kultury na síť pokračuje. V online prostředí proběhl během minulých pár dní i největší a nejrespektovanější evropský showcase festival.

Vpřed! (Move Fest)

Veronika Mrázková 14.10.2020

"Za Hitlera se pálily knihy, dnes se na Facebooku skrývají nevhodné komentáře." Co je nevhodné? Hned první večer došlo na českou premiéru kusu Brave New Life.

Zvláštní magie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 11.10.2020

Může mít jazz punkovou energii? Může unést do jiných dimenzí? Může uspávat? Drtit sonickou stěnou? Samozřejmě. All That Jazz!

Takhle bude vypadat jazz budoucnosti? (Jazz Goes to Town 2020)

Jiří Vladimír Matýsek 09.10.2020

Navzdory okolnostem i letos - už po šestadvacáté - kráčí Hradcem Králové jazz. Tentokrát se táže: Kam směřujeme? Otázka vskutku aktuální...

Mezi Smetanou a music clubem (Bez ambicí)

Michaela Šedinová 09.09.2020

Ve skvělém prostředí – venkovní Smeták stage stála u Smetanova domu a vnitřní v industriálním klubu Kotelna.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace