Články / Sloupky/Blogy

Tipy na Primaveru 2018. Holky na stagi.

Tipy na Primaveru 2018. Holky na stagi.

David Čajčík | Články / Sloupky/Blogy | 20.05.2018

Rozpálený amfiteátr, Ray-Bany na očích, plechovka San Miguel v ruce a holky na stagi. Takhle nějak to bude vypadat už za pár dnů na barcelonské Primaveře. Ta letos myslí na ženy opravdu ve velkém a velkým fontem. Björk, Fever Ray, Lorde, Charlotte Gainsbourg, Jane Birkin nebo Lykke Li… to je výběr ze supernov současných i věčných. Posviťme si však teď na hvězdy budoucí, které zářit teprve začínají.

Peggy Gou
Začalo to eklektickými mixy promalu pronikajícími skrz binární závity internetových cloudů. Původem korejská producentka a selektorka Peggy Gou dnes pendluje mezi Detroitem a Berlínem, ale hlavně létá do těch nejlepších klubů roztančit davy. Rovně a občas i zlomeně s EP na Ninja Tune v kapse.

Yonaka
Z brightonských klubů nevychází jen Fatboy Slim, ale i tato čtveřice vedená charismatickou zpěvačkou Theresou. Nápaditý kytarový sound, ale i elektronika, trochu rapu a hlavně geniální songwriting. Vařící se kůň na barcelónské pláži i černý kůň dalších několika let.

Abra
Potemnělé R&B, naléhavý rap. Atlantská skladatelka a zpěvačka Abra se jen těžce zařazuje, pomůžeme si třeba Tommy Genesis, se kterou sdílí singl, label Awful Records a snad i světonázor. Nebo přezdívkou "hraběnka darkwavu".

The Black Madonna
The Black Madonna má těsně před vydáním debutového LP, ale na DJ scéně není žádným nováčkem. Feminismus i angažovanost v queer konunitě dokresluje jednu z nejcharismatičtějších person, kterou máte za CDJs šanci potkat, proslulou těmi nejlepšími sety.

Jorja Smith
Sláva čerstvé držitelky ceny kritiků na Brit Awards stoupá strmě vzhůru a kde se zastaví, neví v tuto chvíli nikdo. Ambice jsou velké, debutové LP vyjde těsně po Primaveře. Duety se Stormzym nebo Rag’n’Bone Manem a Drakem, uf, tohle bude velký. Nebo je?

Superorganism
Přesně ve chvíli, kdy zkratka ISL za jménem kapely přestává být cool, nastupuje INT. Mezinárodní sebranka se dala dohromady hezky internetově, když indiepopová kapela The Eversons přibrala víceméně přes společnou zálibu v memes zpěvačku Oronu Noguchi. V Čechách je můžete slyšet na Metronome Festivalu.

Mavi Phoenix
Rakouskou rapperku se syrskými kořeny i samply jsme viděli už na festivalu Ment v Lublani. Od té doby se jí mailová schránka plní a telefonáty zvoní, Mavi to v sobě má a alpská země jí je po zásluze malá. Co na to Barcelona?

Jlin
Footwork není zrovna žánr, který by zběsile pronikal do mainstreamu nebo na multižánrové festivaly. Jlin ho svým provedením a hlavně jednou z nejlepších desek roku 2017 (Black Origami) dostala dál než kdokoliv jiný. „They call it footwork, but it’s music for aliens,” říká Primavera. Může být.


Info

Primavera Sound 2018
30. 5. - 3. 6. 2018, Barcelona, Španělsko
webové stránky

foto (c) Lenka Králová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #70: Vyhlídky? Nadějné.

Michal Pařízek 14.01.2022

Ano, vyhlídky jsou nadějné, jak by ne. Krásný začátek roku, lepší alegorii pro časy, ve kterých žijeme, bychom asi nenašli... Kinterův Revolucionář a další... přísliby.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 05.01.2022

Výroční anketa magazínu Full Moon odhalila počínaje s Novým rokem pátá až druhá místa a s premianty tu máme i celkové pořadí nejlepších loňských nahrávek.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 04.01.2022

Tentokrát tu máme dvě ženy, každá s úplně jiným výrazovým rejstříkem, obě stejně přesvědčivé. Desky roku podle magazínu Full Moon.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 03.01.2022

Výroční anketa magazínu Full Moonu pokračuje a po pátém a čtvrtém místě tu máme krásné třetí. Srážka světů nebo blízká setkání jiných druhů?

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 4. místo

redakce 02.01.2022

Po včerejším pátém místě tu máme čtvrté ve výroční anketě magazínu Full Moon. Brno vs. Brighton!

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 5. místo

redakce 01.01.2022

Pátá příčka Desky roku podle magazínu Full Moon přináší za rok 2021 pozoruhodné setkání, a takových nebude málo ani v dalších dílech tradiční ankety málo.

Šejkr #69: Open the gates!

Michal Pařízek 31.12.2021

A je to tady, poslední den roku. Bilancování nemám příliš v oblibě, ale nacházím na něm jednu zajímavou věc...

Šejkr #68: Přítulné bezpečí

Michal Pařízek 17.12.2021

Konec roku. Klasika. Jako by toho stresu nebylo celý rok dost, na závěr si to vždycky ještě vyšperkujeme...

Šejkr #67: „So be careful what you say for views...“

Michal Pařízek 03.12.2021

Nikdy jsem nehodnotil cizí motivace a odpovědnost, nebo dokonce jejich absenci. Jenže... i tenhle přístup vzal v poslední době za své.

Šejkr #66: Pozdravy (z) Utrechtu

Michal Pařízek 19.11.2021

Opatrnější, ale stále dobře naladění. Záviděníhodné. Zvlášť když pak o pár dní později vidím záběry z pražských oslav 17. listopadu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace