Články / Reporty

Tohle by měla vidět celá Praha!

Tohle by měla vidět celá Praha!

woko | Články / Reporty | 17.04.2015

Šestnáctý duben, den známý taky jako "hoď si mincí, kam půjdeš“. Na stejný večer připadl koncert Kayo Dot, Nod Nod a dalších, čemuž dalo mnoho lidí přednost, a tak se na Sedmičce sešla jen hrstka vyvolených. Večer se nesl v rodinné atmosféře, každý se znal s každým, a tak ani nevadilo to, že britští Polymath začali pomalu ve tři čtvrtě na devět. Pomalu se přeci jen začali trousit lidi a nakonec se parket příjemně zaplnil.

Polymath v plné palbě. Kytarista má tolik pedálů, že by potřeboval ještě dvě nohy, což se ukáže jako kámen úrazu, protože jedna krabička hned v úvodu vypoví, a my si musíme závěr prvního songu vychutnat jen za doprovodu basy. Basák je vůbec kapitola sama pro sebe. Netuším, co s těma prstama dělá, tancuje po pódiu jak v kabaretu, dívá se upřeně do stropu, je jak v tranzu. Trojice letos vydala skvělé EP Reptiles, na kterém je to přesně tak, jak to mají mazlíčci rádi. Lámaný ušmudlaný math rock, který nonstop graduje do totálních jatek. Žádná předkapela, prostě druhý headliner. Je prakticky nemožné se do hudby pohybovat, protože neustále mění časy a zrychluje a zrychluje. Doufám, že zase někdy přiletí, protože tohle by měla vidět celá Praha.

Lost in the Riots nastupují div ne v půl desáté a všem se rosí čelo, aby něco vůbec stihli. Jeden z kytaristů se pomalu nevejde pod strop, rozesmátí a bez starostí to rozjíždějí. Krátká Niamh z posledního Move On, Make Trails rozehřívá klub, kapela hraje, jako by se nechumelilo, všichni se usmívají a vtipkují. Je super vidět někoho, kdo by měl takovou radost z hraní i pro deset lidí. Je to už třináctý večer v řadě, a i když vstávali s kocovinou, není to na nich v nejmenším poznat. Hopsají po pódiu, jak můžou, a první řady s nimi. Fantasticky energický math rock nedá člověku vydechnout, metalovými breakdowny dávají každému ránu za zátylek. Po závěrečné Just Tiny Little Rocks se kluci sbírají, hodiny jsou neúprosné. Kuře zezadu zašpitá: "You can do one more." Klub je v eufórii a začíná se v něm rozléhat We Build Cathedrals. Dárek pro všech pětatřicet pod pódiem. Pogo. Kytarista na odposlechu. Pot. Doufám, že ve vile jste to měli podobné, protože jinak jste zase o něco přišli.

Info

Lost in the Riots (uk) + Polymath (uk)
16. 4. 2015, Strahov 007, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Soundtrack do nového města (Black Marble & Panther Modern)

Sabina Coufalová 20.02.2020

Černá vládla všem. Snad nezavlaje i nad Kasárnami, hovory o budoucnosti karlínského prostoru se vynořovaly celý večer.

Efterklang v euforii. Archa též.

Veronika Mrázková 18.02.2020

Tak čistou a elektrizující radost není možné zažít často, byť se vám vystoupení líbí sebevíc... Stalo se v Divadle Archa.

Magické harmonie (Hackedepicciotto)

Jakub Koumar 17.02.2020

Uspořádat dobrý koncert je tak trochu alchymie, při níž se vždy musíte na něco spolehnout. Na co se spolehnul tenhle večer v Kaštanu?

Pomalý rozjezd, silný závěr – The Legendary Pink Dots

Vojtěch Podjukl 16.02.2020

V úvodu setu kazil dojem příliš hlasitý beat, basů mohlo být taky méně. Rozpačitě působily i prostoje mezi písněmi. Co bylo pak?

Žánrový cross mejdan s Indies Scope

Adéla Poláková 16.02.2020

Očekávaně dobře obstojí i DVA, které lze taky vidět po delší odmlce. Jejich světový hravý pop dokreslují animace Markéty Lisé... Oslava v Sonu byla opulentní.

Kytarovky vládnou všem aneb New Czech Indie Night

Maria Pyatkina 16.02.2020

„Grime vládne všem,“ tvrdíme v aktuálním Full Moonu, což možná platí pro Velkou Británii, ale v Česku vládnou kytarovky.

Všichni jednou umřeme (Hrubá hudba)

Adéla Poláková 13.02.2020

Beznadějně vyprodaný Kabinet Múz se pomalu plní. Zastoupeny jsou všechny věkové kategorie a ti starší si suverénně berou židle do předních řad.

Bizarní burleska (Lindemann)

Jiří Vladimír Matýsek 12.02.2020

Do Prahy přijel frontman Rammstein Till Lindemann se svým úchylným cirkusem. Bylo to málo, nebo dost?

Na kolech blackmetalových kolotočářů (Abbath)

Kremace 10.02.2020

Abbath pokračuje v odvykačce a šíří povědomí o poslední desce Outstrider a šestnáctá zastávka na evropské tour byla bez známek vysílení.

Nejen pro krajany - Altın Gün

Akana 09.02.2020

Nizozemsko-turecký sextet Altın Gün zaplnil Akropoli takříkajíc až po bidýlko především zásluhou místní turecké komunity.