Články / Reporty

Tohle by měla vidět celá Praha!

Tohle by měla vidět celá Praha!

woko | Články / Reporty | 17.04.2015

Šestnáctý duben, den známý taky jako "hoď si mincí, kam půjdeš“. Na stejný večer připadl koncert Kayo Dot, Nod Nod a dalších, čemuž dalo mnoho lidí přednost, a tak se na Sedmičce sešla jen hrstka vyvolených. Večer se nesl v rodinné atmosféře, každý se znal s každým, a tak ani nevadilo to, že britští Polymath začali pomalu ve tři čtvrtě na devět. Pomalu se přeci jen začali trousit lidi a nakonec se parket příjemně zaplnil.

Polymath v plné palbě. Kytarista má tolik pedálů, že by potřeboval ještě dvě nohy, což se ukáže jako kámen úrazu, protože jedna krabička hned v úvodu vypoví, a my si musíme závěr prvního songu vychutnat jen za doprovodu basy. Basák je vůbec kapitola sama pro sebe. Netuším, co s těma prstama dělá, tancuje po pódiu jak v kabaretu, dívá se upřeně do stropu, je jak v tranzu. Trojice letos vydala skvělé EP Reptiles, na kterém je to přesně tak, jak to mají mazlíčci rádi. Lámaný ušmudlaný math rock, který nonstop graduje do totálních jatek. Žádná předkapela, prostě druhý headliner. Je prakticky nemožné se do hudby pohybovat, protože neustále mění časy a zrychluje a zrychluje. Doufám, že zase někdy přiletí, protože tohle by měla vidět celá Praha.

Lost in the Riots nastupují div ne v půl desáté a všem se rosí čelo, aby něco vůbec stihli. Jeden z kytaristů se pomalu nevejde pod strop, rozesmátí a bez starostí to rozjíždějí. Krátká Niamh z posledního Move On, Make Trails rozehřívá klub, kapela hraje, jako by se nechumelilo, všichni se usmívají a vtipkují. Je super vidět někoho, kdo by měl takovou radost z hraní i pro deset lidí. Je to už třináctý večer v řadě, a i když vstávali s kocovinou, není to na nich v nejmenším poznat. Hopsají po pódiu, jak můžou, a první řady s nimi. Fantasticky energický math rock nedá člověku vydechnout, metalovými breakdowny dávají každému ránu za zátylek. Po závěrečné Just Tiny Little Rocks se kluci sbírají, hodiny jsou neúprosné. Kuře zezadu zašpitá: "You can do one more." Klub je v eufórii a začíná se v něm rozléhat We Build Cathedrals. Dárek pro všech pětatřicet pod pódiem. Pogo. Kytarista na odposlechu. Pot. Doufám, že ve vile jste to měli podobné, protože jinak jste zase o něco přišli.

Info

Lost in the Riots (uk) + Polymath (uk)
16. 4. 2015, Strahov 007, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Příchod smutného Ježíše (Nick Murphy)

redakce 14.10.2019

Murphyho repertoár překypuje zajímavými hudebními řešeními a výpravami do různých hudebních žánrů, ale tentokrát mu trochu chyběla šťáva.

Jazz Goes to Town podruhé: Jazz bez klišé

redakce 13.10.2019

Možná se ve své představě snobského fanouška jazzu pletu, ale jestli (vůbec) nějací jezdí do Hradce Králové na Jazz Goes to Town...

Suverenita a zároveň zraniteľnosť (Lingua Ignota)

redakce 12.10.2019

Neviem, či ma niekedy prestane fascinovať tá úprimnosť, drásavá krása, monumentálnosť a zároveň intimita...

Jazz Goes to Town: Vládci chaosu (se saxofonem)

redakce 12.10.2019

Festival neskromný v line-upu. Nemá tendenci vozit vyložené jazzové superhvězdy, staví na kvalitě a neotřelých spojeních.

Krátká i dlouhá půlhodina ve finské sauně (Lunchmeat Festival 2019)

redakce 08.10.2019

Představení Cateriny Barbieri nabídlo zasněné arpeggio plochy, ale i pulzující basy v kombinaci s environmentálně laděnou projekcí. Ale bylo toho mnohem víc: detroit techno, gabba, dekonstrukce i hlavolamy.

Lunchmeat 2019, letos s koninou

redakce 08.10.2019

Bludiště zvuků a světel, paprsky a plochy křižující prostor, pohled do neznáma a fascinace nalezeným. Objevování, kreativita, posouvání toho, co chápeme pod taneční hudbou.

Nadrobno nasekaní Black Midi

redakce 07.10.2019

Hulváti, ani nepozdraví, nepoděkují, ubezpečení, že jsme to nejlepší publikum na světě, se od nich nedočkáme, nanejvýš utrousí nějaké to gesto...

Co nevadí u Hm…

redakce 06.10.2019

„Všechna slast musí být spotřebována, takový je zákon…,“ znělo ve čtvrtek večer přeplněnou Akropolí.

Když kouzlo pomine (Stereo Total)

redakce 05.10.2019

... ale tohle nezní jako moji milovaní Stereo Total?

Sen plný nostalgie (New Order)

redakce 04.10.2019

Vzpomínám na obrazy z Karlína, na Bernarda Sumnera, který si při kytarových partech poodstoupil od mikrofonu a dal hlavu na stranu, přesně jako v záznamech Joy Division.