Články / Seriály

Track týdne: Full of Hell & Health - Full of Health

Track týdne: Full of Hell & Health - Full of Health

Lucia Banáková | Články / Seriály | 23.07.2020

Internet je zaplavený mémami viac ako minulé roky. A právom, rok 2020 je surreálny ako Lynchove filmy, slovo pandémia máme naservírované z každej strany a život sa presunul do online priestoru. Svet by potreboval trochu viac zdravia, a tak grindcorová stálica Full of Hell spojila sily s kolegami z Health a prináša nám ho celú hromadu.

Singel Full of Health uviedla kalifornská trojica Health stroho, avšak výstižne: “Covid-19 zlý, hudba dobrá.” Song má silný industriálny nádych a jasne sa v ňom striedajú dynamické pasáže od chlapcov z Full of Hell s tými pokojnejšími, ktoré sprevádzajú modulované vokály typické pre Health. Temnota a chlad tohto počinu je zvýraznená v animovanom klipe od Zeva Deansa (Lamb of God, Ghost, Chelsea Wolfe).

Full of Hell sa mali zhostiť rezidencie festivalu Roadburn, na ktorom mali účinkovať aj Health. Obe kapely sú známe svojou chuťou spolupracovať, a je otázne, či kolaborácia bola vopred dohodnutá, Roadburn je pre neobvyklé spojenia živnou pôdou. Z ohraničených celkov sa však zdá, že táto dvojminútová nálož vznikla spontánne v online priestore, ktorý vírus vytvoril. Nech už to bolo akokoľvek, stále je to slabá náplasť na presunutý festival. A tak podobne ako ďalší zástup fanúšikov tajne dúfam, že sa okrem vtipného názvu a mému dočkáme aj albumu.

Info

Full of Hell (us)
web skupiny

Health (us)
web skupiny

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Franzie

redakce 25.10.2021

Čekání na podzimní/zimní koncerty si krátíme klábosem nad podstatnými i podružnými tématy ze života hudebníkova i lidského.

Protokol: Ichiko Aoba

redakce 23.10.2021

Ichiko Aoba napsala své oceňované album jako soundtrack k fiktivnímu filmu. A jak je vidět, filmový doprovod je její oblíbenou hudební inspirací

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 20.10.2021

Opět hledáme nejzajímavější tracky z uplynulého týdne, zlomená srdce, kam se podíváš.

Pořadatelská: Pavel Zelinka (Sanctuary.cz)

redakce 19.10.2021

Od začátku tisíciletí nárazově pomáhal s organizací koncertů, teď stojí za akcemi komunity kolem Sanctuary.cz, soustředěného na gotickou scénu nejen u nás.

Vstupní prohlídka: Skaraz

redakce 18.10.2021

O co jde česko-ukrajinsko-argentinské trojici? Vypimpená koncertní backstage to není.

10 + 1 = Bruno Bassi (The Gluts)

redakce 17.10.2021

Bubeník skupiny The Gluts, Bruno Bassi, se s námi podělil o jedenáctku písniček, které ho formovaly. Jak se to na něm projevilo, se můžete přesvědčit za pár dní v pražském…

God and Eve: Tak to pusť…

redakce 15.10.2021

Co říká Boh Vajec na novinku od Die Mannschaft? A který track vás donutí myslet na obřízku?

Track týdne: NOUS, Laraaji, Arji OceAnanda - Giving Praise

Jarmo Diehl 13.10.2021

Kruh je nekonečný? V podání Christophera Bona a jeho spolupracovníků (Thor Harris, Greg Fox ad.) určitě. Všední rituály a nevšední zážitky.

Vstupní prohlídka: Kolektivní Halucinace

redakce 11.10.2021

Kolektivní Halucinaci baví písně od minnesengrů Krále Václava II. až po Lennona a McCartneyho, Dylana, Janotu, Typlta nebo Lyrika a Beneho.

Vstupní prohlídka: The Sidewaves

redakce 27.09.2021

Na internetech se toho o nich příliš nedočtete, tak jsme šli přímo ke zdroji. Indiepopoví The Sidewaves.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace