Články / Seriály

Track týdne: Full of Hell & Health - Full of Health

Track týdne: Full of Hell & Health - Full of Health

Lucia Banáková | Články / Seriály | 23.07.2020

Internet je zaplavený mémami viac ako minulé roky. A právom, rok 2020 je surreálny ako Lynchove filmy, slovo pandémia máme naservírované z každej strany a život sa presunul do online priestoru. Svet by potreboval trochu viac zdravia, a tak grindcorová stálica Full of Hell spojila sily s kolegami z Health a prináša nám ho celú hromadu.

Singel Full of Health uviedla kalifornská trojica Health stroho, avšak výstižne: “Covid-19 zlý, hudba dobrá.” Song má silný industriálny nádych a jasne sa v ňom striedajú dynamické pasáže od chlapcov z Full of Hell s tými pokojnejšími, ktoré sprevádzajú modulované vokály typické pre Health. Temnota a chlad tohto počinu je zvýraznená v animovanom klipe od Zeva Deansa (Lamb of God, Ghost, Chelsea Wolfe).

Full of Hell sa mali zhostiť rezidencie festivalu Roadburn, na ktorom mali účinkovať aj Health. Obe kapely sú známe svojou chuťou spolupracovať, a je otázne, či kolaborácia bola vopred dohodnutá, Roadburn je pre neobvyklé spojenia živnou pôdou. Z ohraničených celkov sa však zdá, že táto dvojminútová nálož vznikla spontánne v online priestore, ktorý vírus vytvoril. Nech už to bolo akokoľvek, stále je to slabá náplasť na presunutý festival. A tak podobne ako ďalší zástup fanúšikov tajne dúfam, že sa okrem vtipného názvu a mému dočkáme aj albumu.

Info

Full of Hell (us)
web skupiny

Health (us)
web skupiny

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Anketa – festivalová, díl 2.: „Hrajeme s tím, co máme.“

redakce 29.07.2021

Oslovili jsme pořadatele několika festivalů a ptali se na to, jak přípravy probíhají a proč na jejich akce jezdit. Odpovědi jsou stejnou měrou zajímavé jako překvapivé, posuďte sami.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Karous

redakce 27.07.2021

Snad se Brňáci poučí od Pražáků, kteří svůj boj o veřejný prostor a architekturu už prohráli, říká Pavel Karous.

Vstupní prohlídka: Anika Nilles (Nevell)

redakce 26.07.2021

Přednáší na uměleckých školách doma, ale i ve Velké Británii nebo Kanadě, média její tvorbu označují jako "progressive pop". Naživo i u nás na Dobršské bráně.

3na3: Jan Tomšů (Zvěřinec)

Jiří Přivřel 23.07.2021

Zlínský kreativní spolek Zvěřinec zve na Slavnost v houští, festival rychlé a pomalé hudby. Co v něm číhá?

Vstupní prohlídka: Cacao Mental

redakce 22.07.2021

Zběsilá směs, unikátní koncerty, psychedelická elektro-cumbia z Milána. Ještě než v Poličce vystoupí, jsme z nich dostali pár unikátních náhledů na tento svět.

Kam na rajz s Bárou Olšanovou

redakce 21.07.2021

Festival Pop Messe se po pandemických bolestech a odkladech konečně dočká prvního ročníku. Členka pořadatelského týmu Bára Olšanová nám dala své tipy na to, kam dál o prázdninách vyrazit!

Vstupní prohlídka: Bibione

redakce 19.07.2021

Debutové album vydáné u Stoned to Death sklízí úspěchy, naživo si je můžete vychutnat třeba hned na prachatickém festivalu Vivat vila.

Tak daleko, tak blízko: Raptor Koch

redakce 18.07.2021

Multiinstrumentlista Stano Sninský zvaný též Raptor Koch hnízdí ve slovenské vesničce Jasenov v oblasti Humenné nedaleko Prešova. Jak odtamtud vidí svět?

Kam na rajz s Luďkem Strašákem

redakce 14.07.2021

Jeden z pořadatelů Folkových prázdnin a vedoucí Městského kulturního střediska Náměšť nad Oslavou Luděk Strašák zve na sympatické akce tohoto léta.

Vstupní prohlídka: Rest in Haste

redakce 13.07.2021

Písničky odráží polarizovaný a roztříštěný svět, co odráží jejich odpovědi na pár základních otázek?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace