Články

Track týdne: Greg Puciato – Deep Set

Track týdne: Greg Puciato – Deep Set

waghiss666 | Články | 07.05.2020

Taky vám v hudbě chybí nebezpečí? Moment překvapení, nevyzpytatelnost, vzrušení, očekávání, napětí... Po kapele, jakou byli The Dillinger Escape Plan, je stesk i hlad a zaujmout jejich post se asi nikdo jen tak nechystá. Naštěstí jejich frontman Greg Puciato po rozpadu domovské kapely neřekl poslední slovo. Původně se chystal na třetí album The Black Queen, namísto toho se v létě dočkáme jeho debutové sólovky Child Soldier: Creator of God. Čekali jsme potemnělou romanci s elektronikou? První singl způsobil poprask, s hostujícím bubeníkem Chrisem Penniem (ex-TDEP) se uzavřel kruh. Druhá vlaštovka jménem Deep Set nikoho neuklidní.

„Seru na očekávání! Nechci být spojovaný s jedním žánrem, s jednou větví, s jednou energií. Závěrem turné k poslední desce The Black Queen jsem chytl druhý dech a znovu zahořel pro tuhle energii, tenhle živel. Posilňovalo mě to, dodávalo mi to energii, než aby mi ji to bralo. Byl to silný pocit.“

Zatímco okolo platformy Party Smasher, vybudované jeho kolegou a kytaristou TDEP Benem Weinmanem, je v poslední době ticho, vznikl z iniciativy Puciata a vizuálního umělce Jesse Draxlera nový label Federal Prisoner. Původně domácí stáj pro The Black Queen zaštítil i Puciatovu knihu fotografií a poezie a chystá se porodit i audiovizuální kolaboraci Draxlera s plejádou hudebníků pod jménem Reigning Cement.

Sólové album Child Soldier: Creator of God vyjde tamtéž. Puciato se pod něj poprvé podepisuje civilním jménem a z drtivé většiny jej nahrál sám. Autor slibuje šestnáct tracků a více než hodinovou stopáž a oba vydané singly varují, že na očekávání je lepší se vykašlat. Deep Set vás sveze černočernou nocí na silnici do pekel, pod kapotou splašený hřebec, za volantem psychopat a pod koly škvára. Tohle bude sakra nebezpečná jízda!

Info

Greg Puciato
web labelu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu 2021: Řítíme se do tmy aneb Angažované české texty v současné tuzemské hudbě

Libor Staněk 18.01.2022

Jeden nepřítel se totiž rozpustil do množství různých motivů, které z protestsongu činí nepřehledný terén, v němž se hůře orientujeme...

Nejlepší texty Full Moonu 2021: V záři červeného blesku aneb Polská ženská angažovaná hudební scéna

Sabina Coufalová 18.01.2022

Ačkoli je v hudbě stále dodržována svoboda slova, za veřejné politické akce se nemálo umělkyň a aktivistek potýká s problémy s policií.

Nejlepší texty Full Moonu 2021. Daniel Prokop: České protestsongy omílají tisíckrát řečené věci

Aneta Martínková 17.01.2022

Daniel Prokop je oblíbený především proto, že nasvěcuje společné zájmy znesvářených společenských táborů. Nedávno jsem narazila na jeho deset let starý článek v magazínu Rock & Pop...

Nejlepší texty Full Moonu 2021. Čavalenky: Ludé ščá od smíchu

Jakub Šíma 17.01.2022

Nakonec vše klaplo a byla z toho více než hodina přátelského hovoru, který neustále prozařovala Čavalenkyho upřímnost stejně jako čistota jeho charakteru.

Preview: ESNS 2022

redakce 17.01.2022

V rámci přesunutí kompletního programu do online prostředí sice některá jména zmizela, postrádáme hlavně Bob Vylan nebo Wu-Lu, ale i tak vybíráme ze tří stovek umělců.

Žebříčky Full Moonu: Očekávání roku 2022

redakce 16.01.2022

Co čekat od příštího roku? Někdo je opatrný, někdo nepoučitelný optimista. Shodneme se ale na tom, že...

Žebříčky Full Moonu: hudební weby roku 2021

redakce 15.01.2022

Loni jsme ve velkém upřednostňovali magazín The Quietus a portál Pitchfork coby zdroje hudebních novinek, přesahů i souvislostí, letos je výběr pestřejší.

Bůh přichází… (Venom: Rex)

3DDI3 15.01.2022

Dallaský scenárista Donny Cates, který si udělal jméno na sériích Thanos a Doctor Strange, si v nové sérii připravuje půdu.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2021

redakce 14.01.2022

Koncertní sezóna roku 2021 byla velmi nestandardní, ale kdo hledá, najde. Naši redaktoři vzpomínají...

Šejkr #70: Vyhlídky? Nadějné.

Michal Pařízek 14.01.2022

Ano, vyhlídky jsou nadějné, jak by ne. Krásný začátek roku, lepší alegorii pro časy, ve kterých žijeme, bychom asi nenašli... Kinterův Revolucionář a další... přísliby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace