Články

Track týdne: Greg Puciato – Deep Set

Track týdne: Greg Puciato – Deep Set

waghiss666 | Články | 07.05.2020

Taky vám v hudbě chybí nebezpečí? Moment překvapení, nevyzpytatelnost, vzrušení, očekávání, napětí... Po kapele, jakou byli The Dillinger Escape Plan, je stesk i hlad a zaujmout jejich post se asi nikdo jen tak nechystá. Naštěstí jejich frontman Greg Puciato po rozpadu domovské kapely neřekl poslední slovo. Původně se chystal na třetí album The Black Queen, namísto toho se v létě dočkáme jeho debutové sólovky Child Soldier: Creator of God. Čekali jsme potemnělou romanci s elektronikou? První singl způsobil poprask, s hostujícím bubeníkem Chrisem Penniem (ex-TDEP) se uzavřel kruh. Druhá vlaštovka jménem Deep Set nikoho neuklidní.

„Seru na očekávání! Nechci být spojovaný s jedním žánrem, s jednou větví, s jednou energií. Závěrem turné k poslední desce The Black Queen jsem chytl druhý dech a znovu zahořel pro tuhle energii, tenhle živel. Posilňovalo mě to, dodávalo mi to energii, než aby mi ji to bralo. Byl to silný pocit.“

Zatímco okolo platformy Party Smasher, vybudované jeho kolegou a kytaristou TDEP Benem Weinmanem, je v poslední době ticho, vznikl z iniciativy Puciata a vizuálního umělce Jesse Draxlera nový label Federal Prisoner. Původně domácí stáj pro The Black Queen zaštítil i Puciatovu knihu fotografií a poezie a chystá se porodit i audiovizuální kolaboraci Draxlera s plejádou hudebníků pod jménem Reigning Cement.

Sólové album Child Soldier: Creator of God vyjde tamtéž. Puciato se pod něj poprvé podepisuje civilním jménem a z drtivé většiny jej nahrál sám. Autor slibuje šestnáct tracků a více než hodinovou stopáž a oba vydané singly varují, že na očekávání je lepší se vykašlat. Deep Set vás sveze černočernou nocí na silnici do pekel, pod kapotou splašený hřebec, za volantem psychopat a pod koly škvára. Tohle bude sakra nebezpečná jízda!

Info

Greg Puciato
web labelu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #82: Otevřete si okno

Michal Pařízek 01.07.2022

„Dunaj s Bittovou, Nick Cave, Mňága. Během dvou dní. Devadesátky jsou zpět. Když si nezapomenu vzít léky, bude to pěkný týden,“ nechal se Jindřich Šídlo, smál jsem se dvacet minut.

Kalandra: Přijmout sebe sama a svůj díl zodpovědnosti

Barbora Kadlíčková 30.06.2022

Čtveřice, pohybující se na pomezí alternativního popu s vlivy rocku a folku a s odzbrojujícím hlasem Katrine Stenbekk v popředí, letos na Colours of Ostrava. Rozhovor.

Metronome ještě nemá vybudovanou tradici

Zdeněk Němec 29.06.2022

Nick Cave & The Bad Seeds, Beck a Underworld coby headlineři letošního Metronomu zabodovali. Co ostatní, co všechno ostatní?

K.Flay rozjíždí divoký rock 'n' roll

Jiří Procházka 29.06.2022

Obecně jde spíše o mladistvou hudbu, která vlévá do žil trochu toho puberťáckýho vzdoru a mírného optimismu. Guilty pleasure do dnešní zjitřené doby.

10 + 1 = Lucie Páchová

redakce 28.06.2022

Desítka oblíbených skladeb Lucie Páchové nebude zrovna tradiční, zato velmi dobrodružná. Hlas, prostor, kecak!

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

Order of Sonic Chaos: projektivní hra ve sklepě

Minka Dočkalová 26.06.2022

Když vstupujete do sklepní části Husy na provázku, kde se nachází scéna brněnského performativního pole Terén, můžete si být jisti, že vždy budete svědky něčeho...

Noc nikdy neutekla tak rychle (Mišmaš)

Veronika Miksová, cyril kosak 26.06.2022

Jsme doma, nebo venku? Jak se dívat na vývoj festivalu Mišmaš a jak na karpatské výhledy? O potocích lásky, dobrý lidech a dětech coby nadějích.

Šviháctví i zádumčivost - Carson McHone

Evžen Muller 25.06.2022

Oceňovaná texaská písničkářka, jejíž album Carousel bylo časopisem Rolling Stone zařazeno mezi nejlepší country & americana, vydala letos novinku Still Life. Proč si ji nenechat ujít naživo?

Osheyack: Předpandemická podoba klubové zábavy je ta tam

Václav Valtr 24.06.2022

Po deseti letech strávených v Šanghaji se Osheyack stěhuje pryč a vydává album, které je jakousi labutí písní za jeho pobytem. Rozhovor před koncertem ve Fuchsu2.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace