Články

Track týdne: Greg Puciato – Deep Set

Track týdne: Greg Puciato – Deep Set

waghiss666 | Články | 07.05.2020

Taky vám v hudbě chybí nebezpečí? Moment překvapení, nevyzpytatelnost, vzrušení, očekávání, napětí... Po kapele, jakou byli The Dillinger Escape Plan, je stesk i hlad a zaujmout jejich post se asi nikdo jen tak nechystá. Naštěstí jejich frontman Greg Puciato po rozpadu domovské kapely neřekl poslední slovo. Původně se chystal na třetí album The Black Queen, namísto toho se v létě dočkáme jeho debutové sólovky Child Soldier: Creator of God. Čekali jsme potemnělou romanci s elektronikou? První singl způsobil poprask, s hostujícím bubeníkem Chrisem Penniem (ex-TDEP) se uzavřel kruh. Druhá vlaštovka jménem Deep Set nikoho neuklidní.

„Seru na očekávání! Nechci být spojovaný s jedním žánrem, s jednou větví, s jednou energií. Závěrem turné k poslední desce The Black Queen jsem chytl druhý dech a znovu zahořel pro tuhle energii, tenhle živel. Posilňovalo mě to, dodávalo mi to energii, než aby mi ji to bralo. Byl to silný pocit.“

Zatímco okolo platformy Party Smasher, vybudované jeho kolegou a kytaristou TDEP Benem Weinmanem, je v poslední době ticho, vznikl z iniciativy Puciata a vizuálního umělce Jesse Draxlera nový label Federal Prisoner. Původně domácí stáj pro The Black Queen zaštítil i Puciatovu knihu fotografií a poezie a chystá se porodit i audiovizuální kolaboraci Draxlera s plejádou hudebníků pod jménem Reigning Cement.

Sólové album Child Soldier: Creator of God vyjde tamtéž. Puciato se pod něj poprvé podepisuje civilním jménem a z drtivé většiny jej nahrál sám. Autor slibuje šestnáct tracků a více než hodinovou stopáž a oba vydané singly varují, že na očekávání je lepší se vykašlat. Deep Set vás sveze černočernou nocí na silnici do pekel, pod kapotou splašený hřebec, za volantem psychopat a pod koly škvára. Tohle bude sakra nebezpečná jízda!

Info

Greg Puciato
web labelu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bledé tváře (Zelená krev 4 & 5)

3DDI3 25.09.2021

Patetické dialogy obou bratrů i vysvětlování očividného jsou mnohem běžnější pro japonskou mangu, stejně tak zběsilá akce.

Nela Klajbanová (LITR): Nechceme suplovat existující formáty

Jarmo Diehl 24.09.2021

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se na autorské a umělecké publikace a my se ptáme její šéfky.

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Výtrysk nekompromisní vizionářské dychtivosti (Cabaret Voltaire)

Akana 23.09.2021

Red Mecca představuje završení období, v němž Cabaret Voltaire smělými experimenty osahávali čerstvě objevená teritoria industriální elektroniky... Richard H. Kirk RIP.

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Slast digitálního purismu (Raster((Noton))

Karel Veselý 21.09.2021

Jedno z nejdůležitějších vydavatelství pro experimentální elektroniku posledního čtvrtstoletí oslaví své narozeniny na letošním festivalu Lunchmeat.

10 + 1 = Denisa Václavová (4+4 dny v pohybu)

redakce 21.09.2021

Nejzajímavější místa činu, na které se Festival 4+4 dny v pohybu za svou pětadvacetiletou historii podíval?

Dušan Svíba (Earth Music/Colour Meeting): Tak to pusť…

redakce 20.09.2021

Do Prahy díky Dušanovi přijíždí senzace newyorské klubové scény, trio VickiKristinaBarcelona s projektem Songs of Tom Waits.

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace