Články

Track týdne: Greg Puciato – Deep Set

Track týdne: Greg Puciato – Deep Set

waghiss666 | Články | 07.05.2020

Taky vám v hudbě chybí nebezpečí? Moment překvapení, nevyzpytatelnost, vzrušení, očekávání, napětí... Po kapele, jakou byli The Dillinger Escape Plan, je stesk i hlad a zaujmout jejich post se asi nikdo jen tak nechystá. Naštěstí jejich frontman Greg Puciato po rozpadu domovské kapely neřekl poslední slovo. Původně se chystal na třetí album The Black Queen, namísto toho se v létě dočkáme jeho debutové sólovky Child Soldier: Creator of God. Čekali jsme potemnělou romanci s elektronikou? První singl způsobil poprask, s hostujícím bubeníkem Chrisem Penniem (ex-TDEP) se uzavřel kruh. Druhá vlaštovka jménem Deep Set nikoho neuklidní.

„Seru na očekávání! Nechci být spojovaný s jedním žánrem, s jednou větví, s jednou energií. Závěrem turné k poslední desce The Black Queen jsem chytl druhý dech a znovu zahořel pro tuhle energii, tenhle živel. Posilňovalo mě to, dodávalo mi to energii, než aby mi ji to bralo. Byl to silný pocit.“

Zatímco okolo platformy Party Smasher, vybudované jeho kolegou a kytaristou TDEP Benem Weinmanem, je v poslední době ticho, vznikl z iniciativy Puciata a vizuálního umělce Jesse Draxlera nový label Federal Prisoner. Původně domácí stáj pro The Black Queen zaštítil i Puciatovu knihu fotografií a poezie a chystá se porodit i audiovizuální kolaboraci Draxlera s plejádou hudebníků pod jménem Reigning Cement.

Sólové album Child Soldier: Creator of God vyjde tamtéž. Puciato se pod něj poprvé podepisuje civilním jménem a z drtivé většiny jej nahrál sám. Autor slibuje šestnáct tracků a více než hodinovou stopáž a oba vydané singly varují, že na očekávání je lepší se vykašlat. Deep Set vás sveze černočernou nocí na silnici do pekel, pod kapotou splašený hřebec, za volantem psychopat a pod koly škvára. Tohle bude sakra nebezpečná jízda!

Info

Greg Puciato
web labelu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zvukové nákresy s ostrými hranami (Anna Calvi)

Jakub Koumar 05.06.2020

Symfonicky košatý, atmosférický pop však vyžaduje i precizní zpěv, do něhož se jí v mládí zrovna moc nechtělo.

Track týdne: Soko - Blasphémie

Maria Pyatkina 04.06.2020

„První písnička, kterou jsem kdy napsala ve francouzštině. Možná proto, že jsem se cítila nejtragičtěji. A nejerotičtěji. Pusu,“ vzkazala Soko k nové skladbě.

Chief Bromden: Naše ambice nejsou světové

waghiss666 03.06.2020

Před plánovaným křtem alba Slunovrat jsme vyzpovídali kapelu Chief Bromden. Povídání o jižní Moravě, ambicích i folklórních odkazech.

Ivan Hronec (Edison Filmhub): Hodnota projektu je len v jeho realizácii

Jarmo Diehl 02.06.2020

Pokud jste návštěvník klubových kin, galerií, koncertů s hlubším zájmem o kinematografii, měli byste znát Edisona. Rozhovor s jeho ředitelem o tom, co čeká film.

Moon Crew #15: Waghiss

redakce 01.06.2020

Waghisse máme rádi za košaté obraty, upřímnost a vesmírné zapálení pro věc. V Moon Crew o „apačkovství“ a tajemství nejlepšího kafe.

Vstupní prohlídka: Favorite Obsession

redakce 01.06.2020

Vintageový zvuk dekád minulého století i reverbový fetiš a taky osobitý vokál, to jsou poznávací znaky skupiny. Favorite Obsession. Dále?

Vyzrálé spratkovství Jamese Colea

Dantez 31.05.2020

Za úsměvným akronymem se skrývají slova Money Rain Dancer a jde o proces nemálo podobný šamanistickému vyvolávání deště.

Klamou tělem, omamují melodiemi (Kurt Rosenwinkel Trio)

Jiří Vladimír Matýsek 30.05.2020

Po uvolněné, latinou načichlé a sluncem prozářené předchozí desce Caipi se Rosenwinkel, v rámci svého tria, vrací zpět ke komplikovanější stavbě skladeb.

Martin Mazanec, Nela Klajbanová (PAF): Pro nás je pořád východiskem „pohyblivý obraz“

redakce 29.05.2020

Před pár dny PAF ohlásil nové aktivity, což byl důvod, podívat se zblízka na jeho nejen zimní aktivity.

Track týdne: Seaven Teares – Headless Statue

Jan Starý 28.05.2020

Newyorská alternativní scéna jako životaschopný ekosystém, ale i coby oběť rostoucích nájmů a gentrifikace. Covid tomu nepomůže, ovšem krásné skladby vznikají dál.