Články

Track týdne: Hissing Fauna - You Don't Need to Go Home But You Can't Stay Here

Track týdne: Hissing Fauna - You Don't Need to Go Home But You Can't Stay Here

Sabina Coufalová | Články | 30.04.2020

Co donutí kapelu dokončit nahrávání nové desky, kterou slibují už několik let? Třeba to, aby mohla v době virové nadvlády věnovat výtěžek z digitálního releasu klubu a kolektivu Underdogs'.

Tohle není track týdne, ale jedenáct tracků týdne, které najdete na desce Youth od Hissing Fauna. Pražské kapely, která funguje přes deset let, ale střídavě se ukrývá do stínu. Začínala s bytovými koncerty, v letech 2014 a 2015 se díky první desce a splitu se spřízněnými Bugmen objevila v médiích a na festivalech. Teď vyrazila s dlouho vyhlíženým druhým albem.

Nostalgický název nahrávky i jednotlivých písniček odráží projev Hissing Fauna. Ležérnost a zasněnost devadesátkových kytarovek, které vás vrátí zpátky do časů, kdy holčičími idoly byli nesmělí kluci ve flanelkách a pičutkách. Zcela upřímný a opravdový indie rock. Pokud mám vybrat jednu skladbu, je to poslední You Don't Need to Go Home But You Can't Stay Here. Po ní už chcete jen ležet v trávě a vzpomínat na trable dospívání.

Youth vyšlo na labelu Stoned to Death ve spolupráci s Teargarten. Rozhodnutí Hissing Fauna věnovat celý výtěžek z digitálních prodejů podniku Underdogs' dokazuje, že jsou opravdoví srdcerváči: „Underdogs' je naše oblíbené hnízdo a především oddaná parta lidí, která ve sklepě na Nádražní buduje už roky jeden z nejsympatičtějších klubů pro nezávislou (a nejen) kytarovou muziku. Dělá to bez sponzorů, grantů a dalších hovadin a její mise jede v podstatě ze dne na den. Nutná stopka by pro tyhle lidi a tohle místo mohla být téměř fatální (my víme, že nebude, protože tenhle kolektiv je složený z těch největších nezmarů v Praze a okolí).

Přichází čas, kdy se ukáže síla undergroundové scény. Jestli má základy, na kterých může stavět, až současná lapálie skončí.

Info

Hissing Fauna
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šviháctví i zádumčivost - Carson McHone

redakce 25.06.2022

Oceňovaná texaská písničkářka, jejíž album Carousel bylo časopisem Rolling Stone zařazeno mezi nejlepší country & americana, vydala letos novinku Still Life. Proč si ji nenechat ujít naživo?

Osheyack: Předpandemická podoba klubové zábavy je ta tam

Václav Valtr 24.06.2022

Po deseti letech strávených v Šanghaji se Osheyack stěhuje pryč a vydává album, které je jakousi labutí písní za jeho pobytem. Rozhovor před koncertem ve Fuchsu2.

Za polárním kruhem hudby (Kora et le Mechanix)

Petr Mareš 24.06.2022

Nabízí se aluze na slavné album Eskimo (1977) konceptualistů The Residents, kteří na něm zpracovali život inuitské vesnice. Expedice: Má láska aneb Le Pole Nord.

Slunovrat po dvaatřiceti letech s Crime & the City Solution

Václav Adam 24.06.2022

Současná inkarnace Crime & The City Solution sice neoplývá tak zvučnými jmény, jako když jednu dobu téměř stínovali sestavu The Bad Seeds, ale úterní koncert byl velmi přesvědčivý.

Daniel Romano: Žádné potěšení by nemělo být proviněním

Adéla Polka 23.06.2022

Rozhovor o tom, co bylo a je country, jak si stojí kanadská hudební scéna, ale také malé nahlédnutí do přísných pracovních postupů.

Hvězdy, rituály a splněná přání aneb Respect Festival 2022

Akana 23.06.2022

Letos už se ale fantazie týmu kolem Borka Holečka mohla opět rozletět všemi směry. Díky tomu si návštěvníci mohli vychutnat tradiční geograficky i žánrově pestrý hudební mix.

Matěj Velek (Kasárna Karlín): Zažil jsem neuvěřitelné věci

Jarmo Diehl 22.06.2022

Klasicistní pětipodlažní vojenská budova z roku 1844, která zůstala v téměř původním stavu? Kasárna Karlín slaví pod patronací Pražského centra páté narozeniny a my chceme být u toho. Rozhovor.

Mesiášský komplex, nuda k uzoufání i Prince-zna (Tempelholf Sounds 2022)

Vojta Chmelík 22.06.2022

Po první díle přinášíme pokračování reportáže z berlínského festivalu Tempelhof Sounds. Muse, The Strokes, Anna Calvi a mnozí další. Včetně spálené kůže.

Preview: Crime & the City Solution

redakce 21.06.2022

Tohle bude svátek. Kdy naposledy se stalo, že se během dvou dnů v Česku objevili Crime & the City Solution a Nick Cave? Správná odpověď je... nikdy.

Právě teď žiju dobrý život: Dům kultury a naděje v HaDivadle

Minka Dočkalová 21.06.2022

Zkuste si vybavit jediný okamžik svého života. Vzpomeňte si a znovu prožijte pocit, kdy jste si v duchu řekli: ano, teď žiju opravdu dobrý život...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace