Články

Track týdne: Hissing Fauna - You Don't Need to Go Home But You Can't Stay Here

Track týdne: Hissing Fauna - You Don't Need to Go Home But You Can't Stay Here

Sabina Coufalová | Články | 30.04.2020

Co donutí kapelu dokončit nahrávání nové desky, kterou slibují už několik let? Třeba to, aby mohla v době virové nadvlády věnovat výtěžek z digitálního releasu klubu a kolektivu Underdogs'.

Tohle není track týdne, ale jedenáct tracků týdne, které najdete na desce Youth od Hissing Fauna. Pražské kapely, která funguje přes deset let, ale střídavě se ukrývá do stínu. Začínala s bytovými koncerty, v letech 2014 a 2015 se díky první desce a splitu se spřízněnými Bugmen objevila v médiích a na festivalech. Teď vyrazila s dlouho vyhlíženým druhým albem.

Nostalgický název nahrávky i jednotlivých písniček odráží projev Hissing Fauna. Ležérnost a zasněnost devadesátkových kytarovek, které vás vrátí zpátky do časů, kdy holčičími idoly byli nesmělí kluci ve flanelkách a pičutkách. Zcela upřímný a opravdový indie rock. Pokud mám vybrat jednu skladbu, je to poslední You Don't Need to Go Home But You Can't Stay Here. Po ní už chcete jen ležet v trávě a vzpomínat na trable dospívání.

Youth vyšlo na labelu Stoned to Death ve spolupráci s Teargarten. Rozhodnutí Hissing Fauna věnovat celý výtěžek z digitálních prodejů podniku Underdogs' dokazuje, že jsou opravdoví srdcerváči: „Underdogs' je naše oblíbené hnízdo a především oddaná parta lidí, která ve sklepě na Nádražní buduje už roky jeden z nejsympatičtějších klubů pro nezávislou (a nejen) kytarovou muziku. Dělá to bez sponzorů, grantů a dalších hovadin a její mise jede v podstatě ze dne na den. Nutná stopka by pro tyhle lidi a tohle místo mohla být téměř fatální (my víme, že nebude, protože tenhle kolektiv je složený z těch největších nezmarů v Praze a okolí).

Přichází čas, kdy se ukáže síla undergroundové scény. Jestli má základy, na kterých může stavět, až současná lapálie skončí.

Info

Hissing Fauna
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katetr: Sbohem aneb mozková mrtvice

Jarmo Diehl 13.06.2021

Aneta Langerová, Hellwana s Arletou i Ca$hanova Bulhar. Nebo je to Rumun? Mongol?

10 + 1 = Alex Fonar (Acid Row)

redakce 12.06.2021

Nejoblíbenější hudební lahůdky zpěváka Acid Row, to jsou černé díry i důvody, proč mít rád zkreslenou basu.

Kino FMz: Filmové bahno (ne)má dno

Viktor Palák, Jakub Kurnas, Jakub Blaho, Jiří Přivřel 11.06.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Neocomicon zjišťuje, co po lidstvu chtějí Lovecraftovi Prastaří

Martin Šinkovský 10.06.2021

Nepřekvapí, že se do vlastních adaptací Lovecrafta pustil Alan Moore, vedle Alejandra Jodorowského asi největší současný mystik současného komiksového světa.

Radio FMz: Život je pártoška

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 09.06.2021

Naštvané lvice Hellwana s Arletou, závratě z Blízkého východu, tanečky King Princess, Jessie Ware nebo popíček z rapového undergroundu.

Pod pultem Kabinetu #8

Sabina Coufalová 08.06.2021

Dá se vůbec spočítat, kolikrát člověk zažil partošku v Kabinetu? Za dobrou muzikou se tam chodilo vždycky, teď si ji odtud můžete i odnést.

Moon Crew #51: Kateřina Cumin

redakce 07.06.2021

Svérázná socioložka miluje pokřivenou elektroniku, divné festivaly a vaření.

Vstupní prohlídka: Obligatne

redakce 07.06.2021

... a pochopili svojmu humoru, objali sa, urobili spoločne chichi haha a to šťastne až do smrti... Slovenští Obligatne vtipně i hravě.

Katetr: Vyzootá hlava, mrtvej teplouš a žádná bandana

Jarmo Diehl 06.06.2021

Pánem tohoto týdne je nepochybně Robin Zoot, který dal průchod svým honibrckým fantaziím. Ale máme tu i brněnskou alternativu, jihlavský bandana gang nebo povídky ze skříně.

10 + 1 = Kateřina Malá (Tábor, Oswaldovi)

redakce 06.06.2021

Čekání na živé vystoupení Tábor si můžete zkrátit sondou do oblíbené hudby perkusionistky Kateřiny Malé, kterou můžete znát také z dvojice Oswaldovi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace