Články

Track týdne: Hissing Fauna - You Don't Need to Go Home But You Can't Stay Here

Track týdne: Hissing Fauna - You Don't Need to Go Home But You Can't Stay Here

Sabina Coufalová | Články | 30.04.2020

Co donutí kapelu dokončit nahrávání nové desky, kterou slibují už několik let? Třeba to, aby mohla v době virové nadvlády věnovat výtěžek z digitálního releasu klubu a kolektivu Underdogs'.

Tohle není track týdne, ale jedenáct tracků týdne, které najdete na desce Youth od Hissing Fauna. Pražské kapely, která funguje přes deset let, ale střídavě se ukrývá do stínu. Začínala s bytovými koncerty, v letech 2014 a 2015 se díky první desce a splitu se spřízněnými Bugmen objevila v médiích a na festivalech. Teď vyrazila s dlouho vyhlíženým druhým albem.

Nostalgický název nahrávky i jednotlivých písniček odráží projev Hissing Fauna. Ležérnost a zasněnost devadesátkových kytarovek, které vás vrátí zpátky do časů, kdy holčičími idoly byli nesmělí kluci ve flanelkách a pičutkách. Zcela upřímný a opravdový indie rock. Pokud mám vybrat jednu skladbu, je to poslední You Don't Need to Go Home But You Can't Stay Here. Po ní už chcete jen ležet v trávě a vzpomínat na trable dospívání.

Youth vyšlo na labelu Stoned to Death ve spolupráci s Teargarten. Rozhodnutí Hissing Fauna věnovat celý výtěžek z digitálních prodejů podniku Underdogs' dokazuje, že jsou opravdoví srdcerváči: „Underdogs' je naše oblíbené hnízdo a především oddaná parta lidí, která ve sklepě na Nádražní buduje už roky jeden z nejsympatičtějších klubů pro nezávislou (a nejen) kytarovou muziku. Dělá to bez sponzorů, grantů a dalších hovadin a její mise jede v podstatě ze dne na den. Nutná stopka by pro tyhle lidi a tohle místo mohla být téměř fatální (my víme, že nebude, protože tenhle kolektiv je složený z těch největších nezmarů v Praze a okolí).

Přichází čas, kdy se ukáže síla undergroundové scény. Jestli má základy, na kterých může stavět, až současná lapálie skončí.

Info

Hissing Fauna
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Moon Crew #32: Jan Starý

redakce 28.09.2020

Jan Starý nevidí jen bílou a černou: zajímají ho průniky, odstíny, souvislosti. Ve Full Moonu pokrývá invenční hudbu, působí v promotérské skupině Jednota.

Divé vtáky so slzami na výšivkách (Edúv syn)

Kristína Valachová 28.09.2020

Po lyrickom úvode sa ťaživá atmosféra piesne Nekonečný príbeh stáva až morbídnou... Po tohtoročnom EP I. vzniklo v júni ďalšie s názvom Plakala.

Tak daleko, tak blízko: Šárka Zahálková

redakce 27.09.2020

Šárka připravuje v Pardubicích tamní edici Dne architektury a doporučuje, kam ve městě zajít i mimo festivalové dění.

10 + 1 = Jan Šikl

redakce 26.09.2020

Skladatel a multiinstrumentalista Jan Šikl se kromě svých kapel Zabelov Group a Korjen věnuje zejména tvorbě scénické hudby. Jaké skladby ho provází životem?

Polemika nad novými Idles

redakce 25.09.2020

Dnes vyšla nová deska Idles. Titulní téma nového Full Moonu doplňujeme poznámkou Johnnyho Násilníka a překladem textu Liase Saoudiho z Fat White Family.

Jízda kolem slunného pobřeží (Disheveled Cuss)

Ondřej Rudel 25.09.2020

Kytarista a pedálový kouzelník ze skupiny Tera Melos Nick Reinhart vyměnil složité a někdy až chaoticky znějící rytmy math rocku za grunge a power pop.

Track týdne: Jamila Woods – Sula (Hardcover)

Lucie Tlustošová 24.09.2020

Písničkářka, básnířka a aktivistka Jamila Woods navazuje touto inspirací afroamerickou umělkyní na kritiky pozitivně přijatou loňskou desku Legacy! Legacy!

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

Michael Gira (Swans): Nebyť karikatúra

Lucia Banáková 23.09.2020

Michael Gira má bohatý životopis, začína zložitým detstvom, nie každému sa podarí osláviť šestnáste narodeniny vo väzení za predaj hašišu v Jeruzaleme. Rozhovor.

Snový trip Coals

Vojtěch Rakouš 22.09.2020

Docusoap imponuje atmosférou srovnatelnou s Beach House, ale progresivnější produkcí dělá z Coals osobité představitele současné indiepopové scény.