Články / Seriály

Track týdne: John Cale – Lazy Day

Track týdne: John Cale – Lazy Day

Michal Pařízek | Články / Seriály | 08.10.2020

“Shoemaker making shoes without leather/ With four elements all together. Fire, water, earth and air/ And every customer takes two pairs.”

Slunce vysoko nad obzorem, figurky kovbojů, robotů a žab, zářivě duhové kuličky a pouštní květena. Vítejte v bezčasí, kde je teplo, světlo a sucho, kde zní konejšivé drony a melancholicky zkreslený vokál. Kde jsou i šediny růžové. John Cale a jeho Lazy Day, první nová skladba po dlouhých sedmi letech. Následuj Bambiho.

„We're Living in a Wasteland,“ nechal se 8. května slyšet John Cale, zakladatel The Velvet Underground, svéhlavý solitér a jedna ze zásadních osobností hudební scény posledního půlstoletí. Post na jeho sociálních sítích příliš optimismu nepřinášel, světélko naděje přišlo až na konci léta v rámci vokální spolupráce na skladbě Corner of My Sky, kterou na své povedené album Inner Song zařadila jeho krajanka Kelly Lee Owens. Rok 2020 měl přitom přinést dlouho očekávané nové album Johna Calea, na které jeho příznivci čekají už od roku 2012. „Byl jsem připraven konečně vydat nové album, všechno bylo připraveno a pak přišel ten zatracený rok 2020. Přitom jsem toho měl tolik na srdci,“ říká John Cale v tiskovce k novému singlu. Pointou je, že Lazy Day z nového alba ve skutečnosti není: „Kontext je všechno a rozsah postů na sociálních sítích ho neořeže. To, co chci říct, je až příliš spojeno s těmi skladbami, které musí ještě chvíli počkat. Ale pak mě napadlo, že mám pro tuto chvíli něco ideálního, píseň, kterou jsem nedávno dokončil.“ Lazy Day.

„Tohle teda zní divně,“ říká v kanclu Máša a má pravdu. Zní. Ale letošní rok není z těch nejběžnějších, co si budeme povídat. Mix Justin Raisen, master Heba Kadry, režie Abigail Portner. Lazy Day je jako soundtrack k doznívajícímu babímu létu ideální, včetně toho podivného vzkazu v textu. Kdo je tady obuvník? A k čemu sakra ten druhý pár?

P. S. Podle zpráv ze zaručených zdrojů by se na nové album Johna Calea nemělo čekat příliš dlouho. Ale pozor, tajné.

Info

John Cale (uk)
web, Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katetr: Samý žal

Jarmo Diehl 09.05.2021

Vypsaná fixa zní, jako kdyby se Květy a Hm… sešli na smutném večírku. „Já chtěla bych žít v tom stromu,“ zpívá Márdi. Co na to rappeři? O životě po životě.

Radio FMz: Billie Eilish, Fvck_Kvlt a hledání štěstí

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina 05.05.2021

Traumata zpracovává v intimní baladě Billie Eilish a na domácím hřišti se duševní nerovnováze pověnuje také Fvck_Kvlt. Ale je i veseleji.

Vstupní prohlídka: Très

redakce 04.05.2021

Pražské instrumentální trio vzniklo, když se jejich členové shodli na tom, že country i jazz jsou fajn, ale málo.

Katetr: Navždy poznamenaní

Jarmo Diehl 02.05.2021

Cenu za hymnu týdne s přehledem získává Radical Chef z Fck Them. Je slovenský hip hop napřed? Co na to dalajláma, malej Péťa nebo Robin Zoot. A najde se Dori?

Radio FMz: Simz, Smerz, Squid a další slasti

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 28.04.2021

Nový singl hlásí Squid, Little Simz, Smerz, The Chemical Brothers, Iceage a frontwoman The Sweet Release of Death. Vybíráme za vás!

Katetr: Bičiz, bejzbol, brunn, z dálky píseň tesklivá

Jarmo Diehl 25.04.2021

Škvoři, rappeři i hodně lásky žen. Smutný jinoch zpívá a Helena se svými chlapci zívá. Junkie Sex Appeal.

Radio FMz: Šťavnaté riffy, polotučné beaty a zaprášené R&B

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, su 21.04.2021

Redakční tipy na nové singly, Tirzah a Mica Levi, A Place to Bury Strangers, Bicep a Huey Mnemonic. Tuc tuc.

Vstupní prohlídka: Acoustic Needles

redakce 19.04.2021

Projekt tří bubeníků, profesora a jeho dvou žáků? Seznamte se s Acoustic Needles. Ve vstupní prohlídce bilancujeme nad současným světem i ideální backstagí.

Pod pultem Kabinetu #7

David Mikeš 16.04.2021

Brněnská skupina Bare Escape je v Kabinetu múz jako doma, aby taky ne. Co vytáhl z distra bubeník David Mikeš?

Radio FMz: Cupcakke, Japanese Breakfast, Darkside a další dobroty

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 14.04.2021

Písničkářka Japanese Breakfast teskní, producentka Pan Daijing filozofuje a rapperka Cupcakke svůj protějšek pro jistotu rovnou utopí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace