Články / Seriály

Track týdne: John Cale – Lazy Day

Track týdne: John Cale – Lazy Day

Michal Pařízek | Články / Seriály | 08.10.2020

“Shoemaker making shoes without leather/ With four elements all together. Fire, water, earth and air/ And every customer takes two pairs.”

Slunce vysoko nad obzorem, figurky kovbojů, robotů a žab, zářivě duhové kuličky a pouštní květena. Vítejte v bezčasí, kde je teplo, světlo a sucho, kde zní konejšivé drony a melancholicky zkreslený vokál. Kde jsou i šediny růžové. John Cale a jeho Lazy Day, první nová skladba po dlouhých sedmi letech. Následuj Bambiho.

„We're Living in a Wasteland,“ nechal se 8. května slyšet John Cale, zakladatel The Velvet Underground, svéhlavý solitér a jedna ze zásadních osobností hudební scény posledního půlstoletí. Post na jeho sociálních sítích příliš optimismu nepřinášel, světélko naděje přišlo až na konci léta v rámci vokální spolupráce na skladbě Corner of My Sky, kterou na své povedené album Inner Song zařadila jeho krajanka Kelly Lee Owens. Rok 2020 měl přitom přinést dlouho očekávané nové album Johna Calea, na které jeho příznivci čekají už od roku 2012. „Byl jsem připraven konečně vydat nové album, všechno bylo připraveno a pak přišel ten zatracený rok 2020. Přitom jsem toho měl tolik na srdci,“ říká John Cale v tiskovce k novému singlu. Pointou je, že Lazy Day z nového alba ve skutečnosti není: „Kontext je všechno a rozsah postů na sociálních sítích ho neořeže. To, co chci říct, je až příliš spojeno s těmi skladbami, které musí ještě chvíli počkat. Ale pak mě napadlo, že mám pro tuto chvíli něco ideálního, píseň, kterou jsem nedávno dokončil.“ Lazy Day.

„Tohle teda zní divně,“ říká v kanclu Máša a má pravdu. Zní. Ale letošní rok není z těch nejběžnějších, co si budeme povídat. Mix Justin Raisen, master Heba Kadry, režie Abigail Portner. Lazy Day je jako soundtrack k doznívajícímu babímu létu ideální, včetně toho podivného vzkazu v textu. Kdo je tady obuvník? A k čemu sakra ten druhý pár?

P. S. Podle zpráv ze zaručených zdrojů by se na nové album Johna Calea nemělo čekat příliš dlouho. Ale pozor, tajné.

Info

John Cale (uk)
web, Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Jan Barnet a Petr Horák (Rosnička)

redakce 05.08.2021

Jak se plánuje festival v době pandemie a jak se během deseti let změnil? Ptáme se organizátorů Jana Barneta a Petra Horáka.

Anketa – festivalová, díl 2.: „Hrajeme s tím, co máme.“

redakce 29.07.2021

Oslovili jsme pořadatele několika festivalů a ptali se na to, jak přípravy probíhají a proč na jejich akce jezdit. Odpovědi jsou stejnou měrou zajímavé jako překvapivé, posuďte sami.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Karous

redakce 27.07.2021

Snad se Brňáci poučí od Pražáků, kteří svůj boj o veřejný prostor a architekturu už prohráli, říká Pavel Karous.

Vstupní prohlídka: Anika Nilles (Nevell)

redakce 26.07.2021

Přednáší na uměleckých školách doma, ale i ve Velké Británii nebo Kanadě, média její tvorbu označují jako "progressive pop". Naživo i u nás na Dobršské bráně.

3na3: Jan Tomšů (Zvěřinec)

Jiří Přivřel 23.07.2021

Zlínský kreativní spolek Zvěřinec zve na Slavnost v houští, festival rychlé a pomalé hudby. Co v něm číhá?

Vstupní prohlídka: Cacao Mental

redakce 22.07.2021

Zběsilá směs, unikátní koncerty, psychedelická elektro-cumbia z Milána. Ještě než v Poličce vystoupí, jsme z nich dostali pár unikátních náhledů na tento svět.

Kam na rajz s Bárou Olšanovou

redakce 21.07.2021

Festival Pop Messe se po pandemických bolestech a odkladech konečně dočká prvního ročníku. Členka pořadatelského týmu Bára Olšanová nám dala své tipy na to, kam dál o prázdninách vyrazit!

Vstupní prohlídka: Bibione

redakce 19.07.2021

Debutové album vydáné u Stoned to Death sklízí úspěchy, naživo si je můžete vychutnat třeba hned na prachatickém festivalu Vivat vila.

Tak daleko, tak blízko: Raptor Koch

redakce 18.07.2021

Multiinstrumentlista Stano Sninský zvaný též Raptor Koch hnízdí ve slovenské vesničce Jasenov v oblasti Humenné nedaleko Prešova. Jak odtamtud vidí svět?

Kam na rajz s Luďkem Strašákem

redakce 14.07.2021

Jeden z pořadatelů Folkových prázdnin a vedoucí Městského kulturního střediska Náměšť nad Oslavou Luděk Strašák zve na sympatické akce tohoto léta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace